reklama

Uražený Weiss je zpět, Hamšík odmítl karanténu v motelu. Oslabení Slováci mobilizují

Vladimír Weiss Vladimír Weiss autor: Reuters
Pouze deset hráčů se sešlo na prvním srazu slovenské fotbalové reprezentace, kterou ve čtvrtek čeká zápas o účast na mistrovství Evropy proti Severním Irům.

Zranění a koronavirus komplikují trenéru slovenské fotbalové reprezentace Štefanu Tarkovičovi přípravu na osudový duel v Belfastu, který je přímým soubojem o účast na červnovém mistrovství Evropy.

Češi jsou zajímavý soupeř, tvrdí Löw. Nehrají rychle, ale mají systém i sebevědomí Češi jsou zajímavý soupeř, tvrdí Löw. Nehrají rychle, ale mají systém i sebevědomí Čtěte zde

Nástupce českého kouče Pavla Hapala napočítal na prvním srazu pouze deset fotbalistů. Část obvyklých opor chyběla kvůli zranění, hned půltucet reprezentantů dlel v koronavirové karanténě.

"Oslovil jsem všechny hráče, kteří v momentální situaci můžou pomoct. Žijeme ve specifické době, věci, které platí dnes, za dva dny platit nemusí," povzdechl si Tarkovič v rozhovoru pro deník SME.sk.

Nominaci doplňoval za pochodu, před nejdůležitějším zápasem od Eura 2016 měl pohromadě maximálně dvě třetiny kádru. Do národního týmu se vrátili Tomáš Hubočan, po zraněních a problémech s koronavirem jsou zpět i Milan Škriniar, Stanislav Lobotka nebo Dávid Hancko.

Největší emoce ovšem vyvolal návrat Vladimíra Weisse mladšího, který před utekl kouči Pavlu Hapalovi z lavičky ještě před koncem zápasu Ligy národů v Praze. Naštvalo ho, že nehrál. "Pod Hapalem jsem skončil," vzkázal později. Po dvou letech je křídlo Slovanu Bratislava zpět.

Připraven by měl být i lídr týmu Marek Hamšík. Místo toho, aby se mezi dvěma reprezentačními zápasy přesouval zpátky do čínského klubu Dalian Pro, zůstal na Slovensku. Dle dohody, kterou ještě loni uzavřel tehdejší kouč Pavel Hapal se svým protějškem Rafaelem Benítezem.

"Nemělo význam, abych se vracel do Číny, strávil dva týdny v karanténě někde na motelu a nemohl se připravovat," prohlásil Hamšík.

Naopak bývalý kapitán Martin Škrtel v Belfastu nenastoupí. Pětatřicetiletý obránce byl kvůli nejasnému zdravotnímu stavu nominován jako náhradník, nakonec se ukázalo, že ho svalové zranění na hřiště skutečně nepustí. Natržený vaz v kotníku pak znemožnil start brankáři Martinu Dúbravkovi.

Kanón do sítě United i úžasná otočka. V Anglii na Bergera nezapomněli Kanón do sítě United i úžasná otočka. V Anglii na Bergera nezapomněli Čtěte zde
reklama