Slováci schytali doma krutý výprask od Chorvatů. Nizozemci vezou výhru z Německa

Drsná potupa Slováků, Hapal se rozčiloval marně. Tak padli Hamšík a spol. s Chorvaty
Vyprodaný stadion v Trnavě byl natěšený na souboj slovenských fotbalistů s úřadujícími vicemistry světa z Chorvatska.
Nikolu Vlašiče chytal Stanislav Lobotka jen za cenu faulu.
Hned po pauze přidali druhý gól, a když si věděl před Martinem Dúbravkou rady i Bruno Petkovič...
Český trenér Slováků Pavel Hapal se mohl rozčilovat, jak chtěl, všechno bylo marné.
6. 9. 2019 23:01
Fotbalistům Slovenska se vzdálil přímý postup na evropský šampionát v roce 2020. V utkání skupiny E podlehli v Trnavě Chorvatsku 0:4.

Slováci nezvládli konec prvního a úvod druhého poločasu. V 45. minutě inkasovali po Vlašičově střele a dvě minuty po přestávce se trefil Perišič. Třetí branku přidal Petkovič a čtvrtou Lovren.

Vicemistři světa vyhráli v kvalifikaci třetí ze čtyř duelů a díky lepšímu skóre vedou skupinu E před Maďary. Slováci na ně ztrácí tři body stejně jako Wales, o jehož výhře 2:1 nad Ázerbájdžánem rozhodl Bale.

Nizozemští fotbalisté zvítězili v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 nad Německem 4:2. Němci doma prohráli v soutěžním utkání poprvé od října 2007, kdy v kvalifikaci o Euro 2008 podlehli České republice 0:3.

Němci vedli od deváté minuty, kdy odraženou střelu za záda brankáře Cillessena dorazil Gnabry. Útočník Bayernu Mnichov skóroval v devátém reprezentačním startu poosmé. Těsně před odchodem do šaten zneškodnil Cillessen Reusovu střelu z vápna.

Nizozemci otočili skóre v rozmezí 59. až 66. minuty. Nejprve se prosadil Frankie de Jong a po něm si míč do vlastní branky nešťastně srazil stoper Tah. Jenže brzy poté hostující obránce De Ligt nechtěně zahrál rukou ve vápně a Kroos nařízenou penaltu proměnil. "Oranje" vyrovnání nezlomilo a díky Malenovi a Wijnaldumovi zvítězili 4:2. Němcům tak oplatili březnovou domácí prohru 2:3. Němci doma inkasovali nejméně čtyři góly v soutěžním duelu potřetí v historii a poprvé v kvalifikaci o Euro.

Prohra svěřenců Joachima Löwa zamotala situaci ve skupině C. Tabulku vedou se čtyřmi výhrami fotbalisté Severního Irska, kteří mají tříbodový náskok na Němce. Ti zase disponují stejným náskokem na Nizozemce, kteří však sehráli o zápas méně.

Neporazitelnost drží po pěti zápasech Belgičané, kteří bez bratří Hazardů zdolali San Marino 4:0 a v čele skupiny I mají tříbodový náskok na druhé Rusy. Ti vyhráli ve Skotsku 2:1.

Kazachstán pod vedením českého trenéra Michala Bílka remizoval na Kypru 1:1. Po pěti zápasech jsou Kazaši ve skupině I třetí, na druhé Rusy ztrácí dva body a na vedoucí Belgičany dokonce pět. K tomu odehráli o utkání více.

Bílkův výběr šel už ve druhé minutě Ščetkinovou zásluhou do vedení. Šest minut před přestávkou stanovil konečný výsledek Sotiriu. Kazaši po prohře 0:3 v Belgii nevyhráli v kvalifikaci na hřišti soupeře ani podruhé.

Poláci prohráli v Lublani se Slovinskem 0:2 a v pátém zápase poprvé přišli o body. Přesto vedou skupinu G o tři body před Rakouskem, jež rozdrtilo v Salcburku Lotyšsko 6:0. O bod za Rakouskem jsou Slovinci a Izraelci.

Bělorusové zvítězili v Estonsku 2:1 díky gólu ve druhé minutě nastavení a v pátém kvalifikačním duelu si připsali první body. Estonci prohráli i čtvrté utkání.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina C:

Německo - Nizozemsko 2:4 (1:0)

Branky: 9. Gnabry, 73. Kroos z pen. - 59. F. de Jong, 66. vlastní Tah, 79. Malen, 90.+1 Wijnaldum.

Estonsko - Bělorusko 1:2 (0:0)

Branky: 54. Sorga - 48. Naumov, 90.+2 Skavyš.

Slovensko - Chorvatsko 0:4 (0:1)

Branky: 45. Vlašič, 47. Perišič, 72. Petkovič, 89. Lovren.

Wales - Ázerbájdžán 2:1 (1:0)

Branky: 26. vlastní Pašajev, 84. Bale - 59. Emreli.

Rakousko - Lotyšsko 6:0 (2:0)

Branky: 7. a 53. z pen. Arnautovič, 13. Sabitzer, 76. vlastní Šteinbors, 80. Laimer, 85. Gregoritsch.

1. Polsko 5 4 0 1 8:2 12
2. Rakousko 5 3 0 2 13:6 9
3. Slovinsko 5 2 2 1 9:3 8
4. Izrael 5 2 2 1 9:8 8
5. Sev.Makedonie 5 1 2 2 6:8 5
6. Lotyšsko 5 0 0 5 1:19 0