reklama

Šmicer: Je možné, že na zápasy Eura budeme létat z Prahy

Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí
Bakterie legionelly může Čechům Euro zkomplikovat

Vratislav - Český reprezentační tým stále nemá k dispozici závěrečnou zprávu, která by vyhodnotila, jaké je v hotelu Monopol ve Vratislavi riziko nákazy bakterií legionella.

Právě v tomto hotelu totiž Rosický a spol. měli trávit většinu času po dobu základní skupiny turnaje Euro 2012. Ve Vratislavi Češi hrají všechny tři zápasy skupiny A.

Číhá stále legionella v potrubí?

Legionella se v dubnu v tomto luxusním pětihvězdičkovém hotelu objevila. Způsobuje nemoc, která pacientovi přivodí těžký zápal plic. V hotelu ji hygienici objevili ve vodovodním potrubí.

"Sledujeme to pozorně, pomáhají nám v tom i české úřady. Výslednou zprávu bychom měli mít k dispozici v sobotu. Kdyby tam byl nějaký problém, museli bychom to řešit," říká Vladimír Šmicer, manažer reprezentace.

Ve Vratislavi není jiná alternativa

Hledat řešení by ale bylo velmi složité. "Jiná taková ubytovací kapacita, která by nám vyhovovala, už přímo ve Vratislavi nebo v okolí není," říká Šmicer. Už má v rukávu připravenou i poněkud překvapivou variantu.

"Museli bychom oslovit UEFA, aby nám udělila výjimku. Abychom mohli bydlet v Praze a na zápasy do Polska jenom létat."

Specializovaná firma potrubí čistí

Magdalena Kaszewiaková, ředitelka hotelu Monopol. před týdnem sdělila serveru gazeta.pl, že ihned byla povolána do akce specializovaná firma, aby potrubí hotelu vyčistila.

Český tým samozřejmě požaduje absolutní garanci, že je veškeré vybavení hotelu zdravotně nezávadné.

reklama