reklama

Smutný hrdina Gebre Selassie. Deset minut se cítil skvěle, pak přišla červená

Podívejte se na obrázky z utkání. Podívejte se na obrázky z utkání. Foto: Reuters
Obránce Theo Gebre Selassie v druhém poločase nedělního přátelského zápasu táhl zlepšenou hru českého fotbalového týmu, dokonce nastřelil tyč, pak ale dostal červenou kartu a generálku na nadcházející Euro svěřenci Pavla Vrby prohráli s Jižní Koreou v Edenu 1:2.

Praha - Byl jednoznačně nejsmutnějším hrdinou zápasu. Obránce Theo Gebre Selassie v druhém poločase nedělního přátelského zápasu táhl zlepšenou hru českého fotbalového týmu, dokonce nastřelil tyč, pak ale dostal červenou kartu a generálku na nadcházející Euro svěřenci Pavla Vrby prohráli s Jižní Koreou v Edenu 1:2.

Nešťastný příběh zadáka Werderu Brémy se ovšem vinul už od 25. minuty, kdy Češi ztratili míč na útočné polovině, a rozjetý korejský brejk hasil faulem před šestnáctkou právě on. Přišla první žlutá karta a z následného přímého kopu dal Jun Pit-karam první gól hostů.

"Korejci nás nenechali moc hrát odzadu, jak jsme měli v plánu, dobře nám uzavírali prostory, byli agresivní. Proto jsme to měli složité při rozehrávce," vysvětloval novinářům po zápase Gebre Selassie s narážkou na to, že i druhý gól měl prapůvod v laciné ztrátě míče.

Zatímco první poločas trávil na levému beku, po přestávce se přesunul doprava a sám pocítil zlepšení, v 52. minutě mohl dokonce vyrovnat 2:2, kdyby lépe trefil míč, který k němu ve vápně propadl. "Ten druhý post mi seděl víc, bohužel jsem si ho moc neužil. Těch deset minut jsem se každopádně cítil vážně skvěle," prohlásil.

Už v 60. minutě totiž odcházel se sklopenou hlavou ze hřiště, když mu polský sudí Daniel Stefanski po střetu s Čong U-jongem udělil druhou žlutou kartu.

"Byl to smolný moment, chtěl jsme hrát balón, vyskočil jsem do vzduchu, soupeř mě trochu postrčil, já už nemohl kontrolovat svůj pohyb a trefil jsem toho hráče. Mohla to asi být nebezpečná hra a rozhodčí to tak i posoudil," krčil rameny Gebre Selassie.

"Z prohry bych nic nedělal"

Sám prý už na zemi tušil, že by karta mohla přijít. "Už když jsem do něj narazil, tak jsem si říkal, ježišmarjá, on mi může dát další žlutou. Na druhou stranu mohl mě jen upozornit, ať příště hraju opatrně, když jde o přátelák, ale bohužel."

Naštěstí pro českého obránce se červená karta nepřenáší na evropský šampionát, ale pouze do dalšího přátelského zápasu. I proto ho vyloučení zase tolik neštve. "Asi by mi víc zatrnulo, kdyby to byla rovnou červená. Já se ale snažil tu nohu ve vzduchu stáhnout, nebylo v tom nic úmyslného, nicméně jsem ho do hlavy trefil," uznal.

Češi se pak i v deseti sice dostali k několika šancím, ale využít je nedokázali. "Druhý poločas jsme začali dobře, aktivněji, bohužel to bylo už potom ovlivněno tím vyloučení, kluci museli víc běhat a už to nešlo," dodává Gebre Selassie.

Porážka 1:2 v generálce na Euro podle něho zase tolik neznamená. "Nic bych z toho nedělal, před čtyři roky jsme také prohráli a pak jsme šampionátu postoupili ze skupiny," narazil český obránce na stejnou prohru s Maďarskem v roce 2012.  "Záleží, jaké ho si na přípravu vyberete soupeře, a tenhle byl hodně dobrý," shrnul hodnocení Gebre Selassie.

reklama