reklama

Smutný konec krále. Ibra se loučí bez gólu a s jedinou střelou za celý turnaj

Zlatan Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic autor: Reuters
Poslední zápas v barvách švédského národního týmu odehrál včera na evropském šampionátu proti Belgii hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic. Autor 62 reprezentačních gólů se loučí bez vstřeleného gólu a s jedinou střelou na branku ze tří utkání.

Nice – Ve 116 reprezentačních utkáních nastřílel úctyhodných 62 gólů. Na svém posledním turnaji v národních barvách však nepřidal žádný. Branku soupeře navíc ve třech zápasech trefil jen jednou. Kapitán fotbalistů Švédska Zlatan Ibrahimovic po konci Tre kronor už v základní skupině mistrovství Evropy ukončil reprezentační kariéru.

"Poslední zápas Švédska na turnaji bude i mým posledním. Ať to přijde ve skupině, či později, v žádném případě však nebudu končit zklamaný, ale jenom hrdý," řekl na tiskové konferenci před včerejším utkáním s Belgií Ibrahimovic.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Bývalému kanonýrovi Paris St. Germain, který je spojován s letním přesunem do Manchesteru United, se na Euru stejně jako celému mužstvu nedařilo. Až do včerejšího zápasu Švédové navíc na turnaji nevyprodukovali jedinou střelu na branku a k bodu s Iry jim pomohl vlastní gól Ciarana Clarka (dlužno dodat, že po centru Ibrahimovice).

Proti Belgii alespoň třikrát trefili bránu, z toho jednou se to povedlo i Ibrahimovicovi. Gól z toho ale nebyl.

Ibrahimovic tak nevyužil šanci stát se prvním fotbalistou v historii, jenž skóruje na čtyřech různých evropských šampionátech. Tohoto rekordu naopak ve Francii dosáhl Portugalec Cristiano Ronaldo, který se po trápení v prvních duelech prosadil dvakrát proti Maďarsku.

Mistrovství světa beze mě? Nic ke koukání

"Jsem velmi hrdý na to, čeho jsem dosáhl a že jsem mohl být kapitánem Švédska. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří mi k tomu pomohli," prohlásil Ibrahimovic, historicky nejlepší střelec země.

Rodák z Malmö také vyloučil, že by Švédsko reprezentoval na fotbalovém turnaji na srpnové olympiádě v Riu de Janeiro. "Mistrovství světa beze mě? Nic ke koukání," žertoval před dvěma lety, kdy se jeho země na závěrečný turnaj nekvalifikovala.

Podle švédského trenéra Erika Hamréna bude hvězdný "Ibra" národnímu týmu hodně chybět. "Máme jednoho reprezentanta, který je na stejné úrovni jako Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, a tím je Zlatan Ibrahimovic. Nahradit ho bude velmi obtížné" uvedl Hamrén.

"Myslím, že Švédsko má před sebou zářnou budoucnost, ale odchod Zlatana bude velkou ztrátou. Jako střelec i jako osobnost opravdu pomohl švédskému fotbalu," dodal osmapadesátiletý kouč, který po Euru také u národního týmu skončí.

reklama