reklama

Straka o Rosickém: Je to dirigent, kterého potřebujeme, ale vydrží se zdravím?

Trenér František Straka obdivuje charakter a fotbalové myšlení Tomáše Rosického. Ve studiu Aktuálně.TV vyjádřil obavy nad krátkým odpočinkem. Blahoslav Baťa, Zdeněk Bašus |  01:53
Fotbalový trenér František Straka vidí Tomáše Rosického jako klíčovou postavu české fotbalové reprezentace pro letošní Euro ve Francii. Hlavní otázkou ovšem zůstává, zda dokáže vydržet větší fyzickou zátěž a zůstane během turnaje zdravý.

Praha - Charakterově i fotbalově obrovská persona. Tak nějak vidí fotbalový trenér František Straka Tomáše Rosického, který je nyní klíčovou postavou českého národního týmu na evropském šampionátu ve Francii.

"Největším otazníkem ale je, zda mu na turnaji vydrží zdraví, protože v generálce proti Jižní Koreji na něm byly vidět některé známky únavy," řekl ve studiu Aktuálně.TV Straka.

Sám si prý nevybavuje zápas, kdy by český reprezentační kapitán ve službách Arsenalu na hřišti vyloženě zklamal. V sestavě Pavla Vrby působí jako příkladný dirigent, který umí zápas strhnout svým výkonem. Proto je podle bývalého kouče Sparty i Slavie klíčové, aby Rosický zůstal na turnaji zdravý.

reklama