reklama

Tichý trénink Čechů. Poláky už šampionát nezajímá

Trénink českých fotbalistů ve Vratislavi. Trénink českých fotbalistů ve Vratislavi. autor: Reuters
V Polsku se změnila situace, fotbalová horečka je pryč

Vratislav - Polsko jako by stále ještě vstřebávalo zklamání z toho, že jeho reprezentace po sobotním zápasu s českým týmem nepostoupila ze skupiny do čtvrtfinále mistrovství Evropy. A fotbalová horečka se postupně vytrácí i z Vratislavi. Zatímco tři předchozí "otevřené" tréninky české reprezentace sledovaly pokaždé nejméně tři tisícovky diváků, na dnešní přípravu národního týmu na stadionu v Oporowské ulici jich dorazila jen necelá stovka.

"Lidi byli asi v práci," reagoval s úsměvem záložník Daniel Kolář. První český trénink ve Vratislavi však 4. června připadl také na všední den a davy místních fanoušků si jej stejně nenechaly ujít. Teď je však znát, že nadšení z Poláků vyprchává. Z balkonů po vyřazení domácího týmu z Eura postupně mizí národní vlajky, stejně tak i ze střech automobilů.

Ve velkém horku se Češi připravovali jen lehce

Čeští hráči si ve městě sice dál užívají přízně a podpory polských "kibiců", ale jejich příprava už nevzbudila takový zájem jako v minulých dnech, kdy celá země žila jen fotbalem. "Možná to má vliv, lidé asi měli jiná očekávání a teď jsou zklamaní," podotkl Kolář.

Fotbalisty nadchlo, kolik příznivců si nenechalo ujít jejich předchozí tréninky. Pochvalovali si hlavně podporu, jaké se jim od místních dostalo po úvodním debaklu s Ruskem. Dnes si naopak užívali klidu, ve velkém horku se ukázali před velmi spoře zaplněnými tribunami při lehké přípravě.

"Polsko si asi nebude dělat státní svátek, když Češi mají ve všední den trénink," smál se obránce Michal Kadlec. "Ale jsme rádi za to, že nám zatleská i ta hrstka fanoušků," dodal. Fotbalisté se i dnes polským příznivcům odměnili rozdáním mnoha autogramů.

Kadlec: Pokud by se opakoval rok 1996, nezlobili bychom se

A už mluvili o čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu proti Portugalsku. Č eši vzývají opakování historie z Eura 1996, kdy zásluhou fenomenálního lobu Karla Poborského ve stejné fázi turnaje přes Portugalce postoupili. "Teď je trošku rozdíl v tom, že oni tenkrát svoji skupinu vyhráli a my šli ze druhého místa, ale i tak je zvláštní, že se to opakuje. Pokud se by se to opakovalo se vším všudy, nezlobili bychom se," řekl obránce Michal Kadlec, jehož otec Miroslav před 16 lety jako kapitán nakonec dovedl reprezentaci až ke stříbru.

Sivok chtěl raději Nizozemce nebo Dány

Kadlec ale má nyní jasno v tom, že Portugalsko je favoritem. Podobně jako stoper Tomáš Sivok. "Těžko u Portugalců hledat nějaké slabiny, mají víc individualit než my. Ale my tady sázíme na týmový výkon, dostali jsme se tady z těžké situace a pokračovat v tom chceme i ve čtvrtfinále," řekl Sivok, který by prý raději ve čtvrtfinále vyzval Nizozemsko či Dánsko.

"Šanci máme, i když soupeř patří mezi nejlepších deset týmů na světě a teď postoupil i ze skupiny smrti. To o něčem vypovídá," uvedl brankář Petr Čech. "Stejně si šlo těžko vybírat. Věděli jsme, že nás lehký soupeř čekat nemůže, tím spíš, že skupina B byla nejtěžší ze všech," uvedl Kadlec.

reklama