reklama

Tisíce lidí vyrazily fandit Čechům do fanzóny ve Žlutých lázních. Skvělý zážitek pokazil až Piqué

Podívejte se, jak to ve Žlutých lázních během utkání českého týmu vypadalo Podívejte se, jak to ve Žlutých lázních během utkání českého týmu vypadalo Foto: Milan Kammermayer
Čtyři a půl tisíce diváků se přišlo podívat na úvodní zápas české reprezentace do fan zóny ve Žlutých lázních. Po celou dobu utkání vládla na místě výborná atmosféra a všichni přítomní se skvěle bavili.

Praha - Dlouhou dobu dával českým příznivcům ve Žlutých lázních důvod k dobré náladě i nadějný remízový výsledek, který po většinu utkání drželi čeští reprezentanti s favorizovaným Španělskem. Když se však v 87. minutě trefil Gerard Piqué, zavládlo velké zklamání.

Ještě před samotným zápasem se názory fanoušků na konečný výsledek lišily. "Myslím, že vyhrajeme 2:1. Trefí se Darida a Rosa. Tady ve fanzóně je to super, moc se mi to tady líbí. Určitě se přijdu znovu podívat," byl optimisticky naladěný fanoušek Pavel.

"Místo Limberského bych postavil Gebreho."

O něco méně věřil českému tým příznivec David, který předpovídal prohru českého týmu 0:1 a jak se nakonec ukázalo, jeho tip byl naprosto přesný. "Bude to znít jako klišé, ale abychom dokázali uhrát alespoň bodl, potřebovali bychom hodně štěstí. Pomohla by nám třeba brzká penalta a pak jenom bránit," naznačil David možnosti, jak by mohl být český tým v zápase úspěšný.

Překvapilo ho také to, že se v sestavě objevil jeho jmenovec David Limberský. "Myslím si, že už nemá v reprezentaci co dělat. Zaprvé se mi nelíbí jeho výkony na hřišti, ale má také dost problémů v osobním životě. Takový hráč by neměl reprezentovat. Na jeho místo bych postavil Gebreho a na pravou zálohu třeba Skaláka."

Mimo českých dresů byli někteří příznivci oblečení i do trikotu anglického Arsenalu se jmenovkou Tomáše Rosického, který ve slavném klubu donedávna působil a nyní si hledá další angažmá.

"Rosovi bych ještě přál evropskou soutěž"

"Byl bych strašně rád, kdyby gól dal právě Rosa, ale myslím si, že když ho někdo z našich hráčů dá, tak to bude Necid. Jsem lehce optimistický a věřím, že uhrajeme remízu 1:1. Musíme hrát hodně odzadu a snažit se dát gól ze standardek," viděl cestu k úspěchu fanoušek Lumír.

A kde by nejradši viděl hrát od příští sezony svého oblíbence Rosického? "Byl bych rád, kdyby zůstal v nějaké kvalitní evropské lize. Ale zase bych byl radši, kdyby se vrátil do Sparty, než aby šel do Emirátů. Hlavně, aby se ve Francii nezranil. Myslím, že náš tým může posunout o level dopředu."

V prvním poločase drželi čeští nadějnou remízu 0:0, když je několika skvělými zákroky podržel brankář Petr Čech. "Pokud se nám podaří udržet tempo zápasu, tak věřím, že by remíza mohla dopadnout. Tady ve fan zóně je super atmosféra, tak věřím, že to dobře dopadne," byl o poločasové přestávce optimistický fanoušek Jirka.

Mladík William radil Vrbovi nenakopávat a hrát přes Rosického

Do Žlutých lázní přišly český tým podpořit i děti. "Věřím, že dáme aspoň jednoho góla a myslím, že hrajeme dobře. A kdo ten gól dá? Hmm, já věřím Necidovi," byl pozitivní asi desetiletý příznivec William. A co by do druhého poločasu poradil Pavlu Vrbovi? "Neměli bychom tolik nakopávat a hrát více kombinačně. Také bychom měli hrát více přes Rosického. Myslím, že to skončí 1:1."

Ve druhém poločase měli Češi několikrát namále, ale i oni dokázali vystrčit růžky a ohrozit branku soupeře. Třeba když Ladislav Krejčí našel ideálním centrem našel přesným centrem nohu Hubníka, kterého až konečky prstů vychytal De Gea, nebo když Fabregas na poslední chvíli odvracel míč na brankové čáře. Mezi diváky to vždy pořádně zahučelo. Ale pět minut před koncem přišla studená sprcha. Iniesta našel přesným centrem Gerarda Piquého, který celé Žluté lázně rozesmutněl.

"Španělé nás celý zápas mleli. Myslím si, že výsledek je spravedlivý. Chyběla nám technická vyspělost a síla v osobních soubojích. Myslím si ale, že bychom ze skupiny měli postoupit. Viděl jsem hrát Chorvaty s Turkama a hráli hodně dobře, myslím, že to bude velký zápas," věří českým hráčům ve zbytku základní skupiny příznivec Štěpán.

Jeden z mála spokojených lidí ve Žlutých lázních byl Španěl Roi. "Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Sice jsem byl už trochu nervózní, ale věřil jsem, že ten gól dáme. Španělská reprezentace je ta nejlepší na světě a jsem si jistý, že celý turnaj vyhrajeme. Ve finále porazíme Francii, to jsou naši velcí rivalové."

Další zápas odehrají Češi v pátek od 18 hodin proti Chorvatsku. Můžete je přijít podpořit opět do fan zóny ve Žlutých lázních.

reklama