reklama

Turci si před Eurem věří: Můžeme dojít až do finále, tvrdí Terim

Turečtí fotbalisté v přípravě na Euro Turečtí fotbalisté v přípravě na Euro autor: Reuters
Soupeři českého týmu v základní skupině nadcházejícího fotbalového šampionátu Turci před Eurem oplývají sebevědomím. Už jsme v minulosti byli mezi nejlepší čtyřkou, tak proč bychom ve Francii nemohli postoupit do finále? Pokud budeme bojovat do poslední minuty, můžeme dojít daleko. Turecko se nikdy nevzdává, to je v naší DNA," citoval trenéra Terima web španělského listu Marca.

Istanbul - Podle trenéra Fatiha Terima mají fotbalisté Turecka na mistrovství Evropy šanci na velký úspěch. Kouč soupeře české reprezentace ve skupině je dokonce přesvědčen, že jeho tým může dojít až do finále francouzského turnaje.

Turecko na Euru dosáhlo největšího úspěchu v roce 2008, kdy s Terimem na lavičce až v semifinále prohrálo s Německem. "Už jsme v minulosti byli mezi nejlepší čtyřkou, tak proč bychom ve Francii nemohli postoupit do finále? Pokud budeme bojovat do poslední minuty, můžeme dojít daleko. Turecko se nikdy nevzdává, to je v naší DNA," citoval Fatiha web španělského listu Marca.

Připomněl, že Turci ukázali sílu už v kvalifikaci, z níž se přes nevydařený úvod nakonec spolu s ČR a Islandem dostali na šampionát jako celkově nejlepší mužstvo na třetích místech.

"Turecko má zcela nový tým s mladými hráči. On ví, že doma se od nich čeká hodně, už v kvalifikaci však ukázali dobrý charakter. Měli jsme i trochu štěstí, ale zasloužili si postoupit na Euro. Nizozemsko nebo Island s námi prohrály," uvedl dvaašedesátiletý trenér.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Základní skupinu D považuje za velmi složitou. Turecko ji otevře 12. června v Paříži proti Chorvatsku. "Španělé jsou úřadující evropští šampioni, Chorvaté mají mladý tým se zkušeným trenérem a Česká republika je nepředvídatelná," upozornil Terim.

"Budeme muset tvrdě pracovat, abychom se kvalifikovali do vyřazovací fáze. Pokud se nám povede začátek proti Chorvatsku, můžeme to dokázat. Naší největší předností je, že bojujeme jako tým," dodal rodák z Anany. Jeho výběr 21. června v Lens proti českým fotbalistům skupinu uzavře.

reklama