reklama

Litry slzného plynu znovu v akci. V Lille se do sebe chtěli znovu pustit Angličané s Rusy

Konflikty ve Francii pokračují. Konflikty ve Francii pokračují. autor: Reuters
Konflikty fanoušků na francouzském evropském šampionátu ve fotbale zdá se, neberou konce. Po dnešním zápase Rusů se Slováky mělo dojít k dalším konfliktům, kterým zatím úspěšně zabraňuje policie.

Lille – Ne, nedají si pokoj. A to ani dnes jejich týmy nehrály proti sobě. Po utkání Ruska se Slovenskem se do sebe znovu chtěli pustit rváči z Anglie a Ruska. Rozzuřené ultras obou znepřátelených stran musela rozehnat až francouzská policie za použití slzného plynu a pepřového spreje.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Angličtí hooligans čekali na své ruské rivaly v blízkosti vlakového nádraží, kam se měli fans fotbalové sborné po zápase přesunout. Stalo se tak, avšak za početného doprovodu policie, která Rusy dostala mazaně dostala na nádraží zadním východem a střetům se tak podařilo předejít.

Slzný plyn tak byl použit jen pro uklidnění rozvášněných Angličanů.

Rozruch u nádraží však vyvolala silná petarda, která způsobila menší výbuch a údajně měla poškodit jedno ze zaparkovaných aut. V hustém dýmu lidé prchali zmateně všemi směry.

Novinář francouzského listu L'Equipe vypověděl, že viděl utíkat zkrvavené muže. Dalších několik pak leželo na chodníku. K potyčkám fanoušků však zatím prý nedošlo.

Šest Angličanů je už ve vězení

Francouzské úřady očekávají na zápas Anglie a Walesu až 50 tisíc příznivců těchto britských sousedů. Proto byly posíleny policejní hlídky a stráže. Během příštích dní bude jen v Lille připraveno ke službě více než 2500 policistů a vojáků.

Šest anglických fanoušků už bylo uvězněno přímo ve Francii, zatímco další byl zatčen po svém návratu do Velké Británie a byl mu zakázán vstup na fotbalový stadion na příštích pět let.

reklama