V české skupině remizovali Bulhaři s Černou Horou, Portugalci nedali gól Ukrajině

Aktualizováno 22. 3. 2019 23:18
Obhájci titulu fotbalisté Portugalska vstoupili do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 bezbrankovou remízou s Ukrajinou. Favorizovaní domácí po celý zápas útočili, ale neprosadil se ani jejich hvězdný kapitán Cristiano Ronaldo.
Bulhaři a Černohorci se na úvod české kvalifikační skupiny rozešli smírně.
Bulhaři a Černohorci se na úvod české kvalifikační skupiny rozešli smírně. | Foto: Reuters

Nakonec to byli Ukrajinci, kdo se ocitl nejblíže gólu. V 85. minutě vypálil před vápnem Konopljanka a gólman Patrício vyrazil míč před sebe na Moraese, jenž z blízkosti přestřelil.

Skupinu B odstartovalo vítězně Lucembursko, které doma po obratu zdolalo Litvu 2:1. Hosté vedli od 14. minuty, ale těsně před přestávkou vyrovnal Barreiro a deset minut po změně stran rozhodl Rodrigues.

Bulharsko v "české" skupině A uhrálo před vlastními diváky s Černou Horou remízu 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase se z prvního gólu radovali v 50. minutě Černohorci, když se prosadil útočník Mugoša. Bulhaři zachránili bod v 82. minutě z pokutového kopu, který proměnil záložník Nedělev. Zbylým účastníkem skupiny je Kosovo.

Ve skupině H potvrdili úřadující mistři světa Francouzi roli jednoznačného favorita proti 170. týmu žebříčku FIFA a z Moldavska si odvezli výhru 4:1. "Les Bleus" vedli už po prvním poločase 3:0, postupně se trefili Griezmann, Varane a Giroud. Čtvrtou branku přidal Mbappé v 87. minutě, hned poté zmírnil porážku Ambros.

I v dalších dvou utkáních této skupiny triumfovali favorizovaní hosté. Turecko porazilo Albánii 2:0 a Island si stejným výsledkem poradil s Andorrou.