reklama

Pilař: Štěstím je mi do breku, když si uvědomím, co se stalo

Polský fotbalista Lukasz Piszczek se snaží obehrát Václava Pilaře v utkání skupiny A s Českou republikou na Euru 2012. Polský fotbalista Lukasz Piszczek se snaží obehrát Václava Pilaře v utkání skupiny A s Českou republikou na Euru 2012. autor: Reuters
Václav Pilař exkluzivně pro Aktuálně.cz popsal své pocity po vyhraném zápase s Polskem a postupu do čtvrtfinále Eura.

Vratislav - Ve třetím utkání po sobě se sice český štírek Václav Pilař na fotbalovém Euru 2012 gólově neprosadil, nicméně mrzet ho to rozhodně nemusí. 

Křídelník fotbalové Plzně a od léta bundesligového Wolfsburgu totiž i v sobotu proti Polsku předvedl fantastický výkon a také díky němu postupují čeští fotbalisté do čtvrtfinále mistrovství Evropy. 

Takto odpovídal těsně po utkání exkluzivně na otázky Aktuálně.cz

Jaké jsou bezprostřední pocity po postupu do čtvrtfinále?
"Pocity jsou to krásné, nejde to ani popsat. Oslavujeme to furt a ještě budeme. Vždyť jsme mezi nejlepšími osmi týmy Evropy - a jsme za to rádi. Po zápase s Ruskem nás asi spousta lidí odsuzovala, ale my jsme dokázali, že tady máme super mančaft."

Kdo by tehdy čekal takový vývoj skupiny: Rusové po skvělém výkonu v prvním zápase jedou domů a vy postupujete z prvního místa...
"Rusko to asi podcenilo. Já jsem si to tedy v duchu tak nějak říkal, že ty další dvě utkání nevyhrají. Ale na druhou strany hlavně my jsme se po zápase s Ruskem hodně zvedli a musím poděkovat celému týmu, že jsme to takhle zvládli. Klobouk dolů."

Věřili jste po vstřelené brance Petra Jiráčka, že už dnešní zápas udržíte a Poláky ke srovnání nepustíte?
"Bylo to samozřejmě těžké, Polsko hrálo vabank, protože muselo otáčet. Lítalo to tam, ale nás zachránila skvělá defenziva."

Kdybyste měl srovnat dnešní pocity se zážitky z Plzně, která před rokem postoupila do Ligy mistrů? Co je větší zážitek?
"To jsou oboje krásné zážitky, já to skoro ani nemůžu rozdýchat, když si uvědomím, co se za poslední dobu stalo, tak je mi spíš do breku. Ale je to samozřejmě brek štěstí."

Jaké budou oslavy?
"Budou, budou. Půjdeme do českého domu, tam si dáme jedno pivečko nebo jednu dvojku vína a poděkujeme fanouškům, co nám to přáli - i těm, co nám to nepřáli (směje se). A bude se nám krásně usínat."

reklama