reklama

Vardy se má dnes podle BBC rozhodnout, zda přestoupí do Arsenalu

Jamie Vardy Jamie Vardy autor: Reuters
Devětadvacetiletý fotbalista se má vyjádřit před poledním odletem anglické reprezentace do dějiště mistrovství Evropy ve Francii.

Londýn - Útočník Leicesteru Jamie Vardy se podle BBC dnes rozhodne, jestli přestoupí do Arsenalu. Devětadvacetiletý fotbalista se má vyjádřit před poledním odletem anglické reprezentace do dějiště mistrovství Evropy ve Francii.

Vardy byl v minulé sezoně s 24 góly druhým nejlepším střelcem anglické ligy a výrazně pomohl Leicesteru k senzačnímu mistrovskému titulu. Ve dvou anketách byl také zvolen Hráčem roku. Rodák z Sheffieldu se přitom pohybuje v profesionálním fotbalu teprve čtyři roky, předtím působil v nižších soutěžích a přivydělával si v továrně na lékařské dlahy.

V únoru s "Liškami" podepsal novou tříletou smlouvu, Arsenal mu ale nyní nabízí čtyřletý kontrakt s výrazně vyšším platem. Londýnský klub podle britských médií už aktivoval Vardyho výkupní klauzuli, která činí 20 milionů liber (asi 687 milionů korun), ale poslední slovo má osminásobný reprezentant.

reklama