reklama

Griezmann nasázel už šest branek, více gólů na jednom šampionátu dal jen Platini

Antoine Griezmann Antoine Griezmann autor: Reuters
Francouzský hrdina vyřazovací části letošního evropského šampionátu Antoine Griezmann vstřelil na Euru už 6 branek. Více branek na jediném Euru dal jen Michel Platini.

Paříž - Víc gólů na jednom mistrovství Evropy dal pouze Michel Platini, útočník Antoine Griezmann se však se slavným krajanem srovnávat nechce. Těžko se mu však ubrání, protože fanoušci věří, že nejlepší střelec probíhajícího šampionátu dotáhne Francii k vytouženému titulu.

Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Šampionát ovládlo Portugalsko. Program, výsledky, statistiky. Vše o Euru 2016 Prohlédněte zde

Griezmann ve čtvrtek v Marseille zařídil dvěma góly proti Německu postup domácí reprezentace do nedělního finále proti Portugalsku a na turnaji už dal šest branek. Lepší výkon předvedl pouze Platini, který na Euru v roce 1984 dal gólů devět a výrazně tak přispěl k zisku titulu.

"Nějaké góly jsem sice dal, ale na Platiniho nemám," citovala Griezmanna agentura AP. "Doufám, že se k němu ještě přiblížím, ale mnohem důležitější je vyhrát finále," dodal útočník Atlética Madrid, který proti Německu otevřel skóre z penalty a po přestávce využil nezvyklé chyby brankáře Manuela Neuera.

Když si v nastavení prvního poločasu stavěl míč k pokutovému kopu, tak si Griezmann vzpomněl na neproměněnou penaltu z květnového finále Ligy mistrů, které Atlético prohrálo s Realem Madrid. "Proto jsem nebyl nejjistější, ale věděl jsem, že se toho zbavím, jen když zase půjdu kopat jinou důležitou penaltu," prohlásil.

"Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře. A u druhého gólu jsem si počkal na chybu brankáře, který mi vyboxoval míč přímo na nohu," přidal Griezmann. "Z postupu máme obrovskou radost, ale musíme zůstat na zemi. Pořád nás čeká ještě jeden zápas," dodal.

reklama