reklama

VIDEO Dobráka Čecha si zamilovali i ve Vratislavi

Brankář Petr Čech se jako jediný před odjezdem na trénink podepisoval Tomáš Kubánek
Brankář Čech se jako jediný před odjezdem na trénink podepisoval

Vratislav - Kam přijde, tam je oblíben. Obyčejné lidi těší jeho inteligence, fotbalový svět se mu klaní díky perfektním zákrokům, novináři jsou vděčni, když jako jeden z mála hned neutíká do autobusu, a fanoušci Petra Čecha milují snad za všechno. Brankář Chelsea si je z nemalé části získal i svou vstřícností.

A to nyní platí také v Polsku. Přesněji řečeno ve Vratislavi, kde český tým na Euru hraje a zároveň bydlí.

Ve čtvrtek v podvečer se před hotelem Monopol, bydlišti národního týmu, srotilo okolo kovových zábran několik stovek fanoušků, turistů i zvědavců, aby si zblízka prohlédlo hvězdy, které se jim možná už nikdy nepodaří na živo zahlédnout. České mužstvo se totiž chystalo vyjet na trénink.

Autogramy i fotky

Ti smělejší měli připraveny notýsky nebo fotky. To pro případ, že by se hráči nechali přemluvit k rozdávání autogramů.

Po dlouhých chvílích čekání se jako první dvojice objevili trenér Michal Bílek s kapitánem Tomášem Rosickým, ale hned zmizeli v autě a zamířili na tiskovou konferenci.

Následovala další proluka. Pak se ale fanoušci dočkali. Jako předvoj vyšel Petr Čech a rovnou si to namířil k zástupům žadonících fanoušků. Podepsal se, kam dosáhl. Neodmítnul ani prosby o pózování pro fotografování.

Jsi nejlepší, slyšel Čech

Přízeň, která původně patřila celému týmu, nyní patřila zejména ochotnému Čechovi. "Jsi nejlepší brankář na světě," volal na něj jeden hlas z davu. Následoval další potlesk a radostné tváře šťastlivců, na něž se v těch několika minutách dostalo.

Za chvíli se z hotelu vynořili i další fotbalisté, ovšem ti si to šinuli rovnou do autobusu.

Petr Čech je prostě jednička. A to nejen mezi tyčemi.

reklama