reklama

Žádné simulování. Spinazzola si v utkání s Belgií přetrhl achilovku

Zraněný Leonardo Spinazzola Zraněný Leonardo Spinazzola autor: Reuters
Italští fotbalisté v dramatickém čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy udrželi vedení 2:1 nad Belgií a postoupili do semifinále. Za svůj výkon si vysloužili potlesk, ale také kritiku za údajné zdržování. Minimálně v případě Leonarda Spinazzoly, kvůli jehož zranění se nehrálo více než tři minuty, ale o herecké představení nešlo.

Jak ukázalo pozápasové vyšetření v mnichovské nemocnici, jeden z nejlepších hráčů squadry azzury i celého turnaje si v závěru utkání přetrhl achilovku a Euro pro něj skončilo. 

Ke zranění italské hvězdy došlo v 76. minutě zápasu, kdy se aktivní Spinazzola pokoušel na levém kraji přesprintovat Thorgana Hazarda. Po několika metrech se ale chytil za levou nohu a okamžitě signalizoval na lavičku, že bude třeba střídat.

Po chvíli si navíc hráč AS Řím s pomocí Cristanteho lehl na trávník - ač se v tu chvíli nacházel jen několik metrů od postranní čáry -  a hřiště nakonec musel opustit v slzách na nosítkách. 

"Tohle si opravdu nezasloužil. Byl jedním z našich nejlepších hráčů na turnaji. Jsem strašně smutní, že se zranil. Vypadá to vážně," uvedl na tiskové konferenci Mancini. Jen o pár hodin později televizní stanice Sky informovala, že si Spinazzola přetrhl Achillovu šlachu a turnaj pro něj skončil. 

Na trávníku opěvovaného beka vystřídal na začátku 80. minuty Emerson a společně se spoluhráči nakonec dovedl Itálii k vítěznému konci a semifinále se Španělskem.

Spoluhráči ale na svého zraněného kamaráda ani při odletu domů nezapomněli, jak ukazuje video, které se v noci na sobotu objevilo na sociálních sítích. 

"Je to pro nás velká ztráta, až do dneška byl pro nás klíčovým hráčem. Zkusíme pro něj Euro vyhrát," uvedl italský střelec Lorenzo Insigne.

reklama