reklama
18:45 • Evropská konferenční liga • Skupina E
1:0
1:0
Logo fotbalového klubu Maccabi Haifa
Maccabi Haifa
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia
  • 24. Donyoh

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání mezi Maccabi Haifa z Izraele a Slavií Praha v rámci skupiny E v Evropské konferenční lize. Zápas začíná ve čtvrtek 21. října v 18:45.

Maccabi Haifa je ve své domácí soutěži na páté příčce tabulky a v šesti zápasech posbírala deset bodů. V dosavadním průběhu ročníku přitom spoléhala hlavně na ofenzivu - nastřílela už deset branek a v tomto ohledu je nejlepší z celé ligy. Co se týče působení izraelského celku v Evropské konferenční lize, je Haifa zatím na posledním místě skupiny E. Fotbalisté Maccabi brali bod za bezbrankovou remízu s Feyenoordem a naposledy prohráli s Unionem Berlín jasně 0:3.

Logo fotbalového klubu Maccabi Haifa Logo fotbalového klubu Maccabi Haifa. | Foto: Wikipedia

Slavia je na tom jak v domácí lize, tak v Evropské konferenční lize lépe než její dnešní soupeř. Doma jsou úřadující mistři po deseti odehraných zápasech třetí a s pětadvaceti body mají pětibodovou ztrátu na vedoucí Plzeň. Na evropském poli dosud Pražané sesbírali tři body a v tabulce skupiny E jsou druzí za Feyenoordem. Právě s ním sešívaní prohráli 1:2, ještě předtím si ale poradili s Unionem Berlín 3:1.

SK Slavia Praha – logo Foto: SK Slavia Praha

Sestava Maccabi

Cohen - Meir, Planić, Goldberg, Tawatha - Jaber, José Rodríguez, Mohamed - Atzili, Donyoh, David.

Náhradníci: Fucs, Mishpati - Strain, Haziza, Sahar, Chery, Menachem, Arad, Ashkenazi, Dahan, Levi, Gershon.

Sestava Slavie

Oproti poslednímu zápasu proti Liberci udělali Pražané ve své základní sestavě dvě personální změny. Ve středu obrany nahradil Jakuba Hromadu Aiham Ousou, místo Michaela Krmenčíka si pak zahraje Srdjan Plavšić. Ten nastoupí na levé straně, zatímco na hrod se posune Jan Kuchta. Za ním bude nastupovat Ivan Schranz a pravá strana bude patřit Peteru Olayinkovi. Kapitánem sešívaných bude dnes Ibrahim Traoré.

Týmy už nastoupily na trávník. Domácí oblékli zelenobílé dresy, Slavia má na sobě černou sadu.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní výkop obstarali fotbalisté Slavie, kteří už kombinují před svým pokutovým územím.

2.

Z levé strany odcentroval Plavšić, balón ale mířil přímo do rukavic domácího brankáře. Sešívané to ale nakonec nemusí mrzet, míč už byl před odehráním mimo hrací plochu a Maccabi bude vhazovat.

3.

Kuchta s Olayinkou si sbíhali za obranu soupeře za centrovaným balónem, stopeři Haify ale na poslední chvíli odhlavičkovali ke svému brankáři.

4.

Dorley výborně podpořil útok a vybojoval rohový kop pro Slavii.

4.

Po rohovém kopu se dostal k hlavičce na vzdálenější tyči Ousou, v souboji však zakončil jen vysoko nad.

5.

První gólová možnost zápasu! Jan Kuchta zůstal úplně volný v pokutovém území, skvěle si naskočil na centr a hlavou zamířil k protější tyči! Míč se však točil směrem ven a prolétl jen těsně vedle brankové konstrukce.

7.

Po pravé straně to zkoušel Atzili, který se pokusil si obhodit bránícího hráče Slavie. K míči se však nedostal.

7.

Po Dorleyho faulu rozehrávali domácí standardní situaci, po které přišlo prudké zakončení nad bránu. Zakončující hráč i jeho spoluhráči však byli v jasném ofsajdu.

9.

Slavia se hnala do rychlého brejku, proto Sean Goldberg vystoupil a ostrým zákrokem zastavil Alexandera Baha. Sudí neváhá ani chvílí a tasí žlutou kartu.

11.

Po prvních minutách, kdy jasně vládla Slavia, se hra poněkud vyrovnala.

12.

Kuchta byl málem odzbrojen, a tak míč ve zmatku rychle odkopl do území nikoho. Hrají tak opět domácí hráči.

13.

Po další standardce domácích skončil míč opět jen nad brankou Slavie. Tentokrát hlavičkoval Planić.

Filip Ardon
21. 10. 2021
reklama