Tohle není Sparta. Partizan dostal od Feyenoordu na svém hřišti dokonce pět gólů

Aktualizováno 10. 3. 2022 23:17
Fotbalisté Partizanu Bělehrad v úvodním osmifinále Evropské konferenční ligy dvakrát vedli, nakonec ale přemožitelé pražské Sparty na svém hřišti podlehli Feyenoordu 2:5.
Fotbalisté Feyenoordu Tyrell Malacia a Lutsharel Geertruida slaví další gól v síti Partizanu | Foto: Reuters

Partizan, který v předchozím kole soutěže porazil dvakrát Letenské, vedl ještě v 52. minutě 2:1, Feyenoord ale čtyřmi góly během 25 minut utkání otočil. První a závěrečný vstřelil kapitán Toornstra, gól a dvě asistence zaznamenal Sinisterra.

Obránce Tomáš Hájek přihlížel z lavičky náhradníků domácí porážce Arnhemu 0:1 s AS Řím. Hájek nedostal příležitost ani ve třetím duelu vyřazovací fáze a jeho spoluhráči na favorizované Římany nestačili.

Jediným střelcem byl v nastaveném čase první půle Oliveira, jenž se prosadil po rohovém kopu. Míč mu v závaru před bránou přiťuknul Zaniolo, který asistencí oslavil stý zápas za "Giallorossi". Deset minut před koncem viděl Oliveira druhou žlutou kartu, AS ale vedení i v oslabení udrželo.

Leicester se v nejbližších týdnech musí obejít bez zraněného kanonýra Vardyho, proti Rennes si ale "Lišky" poradily i bez něj a vyhrály 2:0. Nejlepšího střelce týmu zastoupil po půlhodině hry ranou pod břevno z plného běhu Albrighton a v nastavení přidal další zásah střídající Iheanacho.

Také Marseille zvládla na svém hřišti roli favorita a zdolala Basilej 2:1. Obě branky domácích vstřelil polský útočník Milik, který se trefil v evropských pohárech popáté v řadě a napodobil výkon klubové legendy Jeana-Pierra Papina z let 1988/89.

PSV Eindhoven prohrával v utkání s Kodaní hned třikrát, dokázal ale dovést divoký zápas alespoň k nerozhodnému stavu 4:4. Hrdinou stíhací jízdy se stal útočník Gakpo, jenž sice neproměnil pokutový kop, ale dal dvě branky a na jednu přihrál.

Utkání dvou týmů s vynikající formou mezi PAOK Soluň a Gentem rozhodl v 58. minutě domácí Kurtič. PAOK výhrou 1:0 prodloužil sérii neporazitelnosti na šest zápasů, belgický celek naopak prohrál po šesti vítězstvích.

Obdivuhodnou šňůru bez porážky natáhl norský šampion Bodö/Glimt, přemožitele nenašel už ve 30 soutěžních zápasech. Do odvety v Alkmaaru půjde s vítězstvím 2:1, které v nastavení trefil Solbakken.

Odvety se hrají příští čtvrtek.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské konferenční ligy:

Partizan Bělehrad - Feyenoord Rotterdam 2:5 (1:1)

Branky: 13. Natcho, 46. Jovič - 20. a 77. Toornstra, 52. Dessers, 64. Geertruida, 71. Sinisterra.

PAOK Soluň - Gent 1:0 (0:0)

Branka: 58. Kurtič.

Arnhem - AS Řím 0:1 (0:1)

Branka: 45.+1 Oliveira. ČK: 79. Oliveira.

Marseille - FC Basilej 2:1 (1:0)

Branky: 19. z pen. a 68. Milik. - 79. Esposito.

Leicester - Rennes 2:0 (1:0)

Branky: 30. Albrighton, 90.+3 Iheanacho.

PSV Eindhoven - FC Kodaň 4:4 (1:3)

Branky: 21. a 70. Gakpo, 50. Doan, 85. Zahavi - 23. a 78. Biel, 6. Johannesson, 43. Lerager.

Bodö/Glimt - Alkmaar 2:1 (1:0)

Branky: 39. Pellegrino, 90.+1 Solbakken - 73. Aboukhlal.