Evropská liga: Ondrášek zařídil gólem Tromsö remízu

3. 10. 2013 23:09
Reportáž z druhého kola základních skupin Evropské ligy.
Fotbalisté Tottenhamu mohli slavit na hřišti Machačkaly.
Fotbalisté Tottenhamu mohli slavit na hřišti Machačkaly. | Foto: Reuters

Praha - Český útočník Zdeněk Ondrášek přispěl gólem k remíze norského Tromsö 1:1 se Šeriffem Tiraspol.

Nepříliš povedený večer zažily v Evropské lize ruské kluby. Tři z nich se představily v domácím prostředí a dva na své soupeře nestačily.

Kubaň Krasnodar, který v minulosti vedl i Jozef Chovanec, doma prohrál se španělskou Valencií 0:2, stejně jako v současnosti v problémech se potácející Machačkala. Ta po stejném výsledku nestačila na Tottenham.

S chutí si naopak zastříleli hráči Kazaně, kteří porazil nizozemský Waregen vysoko 4:0.

Duel 2. kola Evropské ligy mezi Libercem a Estorilem jsme sledovali v podrobné on-line reportáž ZDE!

Ondrášek vyrovnal loňskou bilanci

Útočník Ondrášek vstřelil úvodní gól duelu s moldavským mistrem v 65. minutě, kdy po Andersenově přihrávce zakončil rychlý protiútok. Český střelec vyrovnal svou bilanci z minulé sezony EL, kdy se v základní skupině trefil také jednou. Vzápětí byl vyloučen stoper hostů Melli, jenže Tromsö i tak o náskok přišlo tři minuty před koncem po trefě Ricardinha.

Alkmaar, který po nedělním překvapivém odvolání kouče Gertjana Verbeeka vedl dosavadní asistent Martin Haar, přišel o výhru nad PAOK Soluň ve třetí minutě nastavení. Na konečných 1:1 srovnal Salpingidis, jeho kolega z útoku Tomáš Necid zůstal mezi nevyužitými náhradníky.

Kadlec k výhře Frankfurtu přispěl asistencí

Lazio vybojovalo remízu 3:3 na hřišti Trabzonsporu až díky dramatickému závěru. Turecký tým díky gólům Erdogana a Mierzejewského vedl ve 22. minutě už 2:0 a na snížení Onaziho rychle zareagoval třetí brankou Paulo. Střídající útočník Floccari nicméně slepenými góly z 84. a 85. minuty duel favoritů skupiny J srovnal.

Frankfurt s útočníkem Václavem Kadlecem zopakoval třígólové vítězství z úvodního duelu skupiny také v Nikósii. Domácí APOEL i s přispěním asistence české posily zdolal 3:0 a vede skupinu F.

Obránce Ondřej Mazuch odehrál celý zápas Dněpropetrovsku s Fiorentinou, ve kterém však ukrajinský tým prohrál 1:2. Dněpr sice krátce po vedoucím gólu Gonzala Rodrígueze srovnal díky Selezňovovi, sedmnáct minut před koncem ale rozhodl Ambrosini.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Kubaň Krasnodar - Valencie 0:2 (0:0)

Branky: 73. Alcácer, 81. Feghouli. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Swansea - St. Gallen 1:0 (0:0)

Branka: 52. Routledge. Rozhodčí: Gomes (Portug.).

1. Swansea 2 2 0 0 4:0 6
2. St. Gallen 2 1 0 1 2:1 3
3. Valencie 2 1 0 1 2:3 3
4. Kubaň Krasnodar 2 0 0 2 0:4 0

Skupina B:

Oděsa - PSV Eindhoven 0:2 (0:1)

Branky: 13. Depay, 87. Jozefzoon. Rozhodčí: Liany (Izr.).

Ludogorec Razgrad - Dinamo Záhřeb 3:0 (2:0)

Branky: 12. Juninho Quixada, 34. Misidjan, 61. Djakov. Rozhodčí: Studer (Švýc.).

1. Ludogorec Razgrad 2 2 0 0 5:0 6
2. PSV Eindhoven 2 1 0 1 2:2 3
3. Oděsa 2 1 0 1 2:3 3
4. Dinamo Záhřeb 2 0 0 2 1:5 0

Skupina C:

Elfsborg - Standard Lutych 1:1 (1:0)

Branky: 23. Claesson - 62. Mujangi. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

Esbjerg - Salcburk 1:2 (0:2)

Branky: 89. Diouf - 6. a 37. Alan. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).

1. Salcburk 2 2 0 0 6:1 6
2. Esbjerg 2 1 0 1 3:3 3
3. Standard Lutych 2 0 1 1 2:3 1
4. Elfsborg 2 0 1 1 1:5 1

Skupina D:

Kazaň - Waregem 4:0 (0:0)

Branky: 60. vlastní Duplus, 73. Eremenko, 81. Rjazancev, 89. Natcho. Rozhodčí: Tohver (Est.).

Wigan - Maribor 3:1 (2:0)

Branky: 22. a 90.+1 Powell, 34. Watson - 60. Tavares. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

1. Kazaň 2 2 0 0 9:2 6
2. Wigan 2 1 1 0 3:1 4
3. Waregem 2 0 1 1 0:4 1
4. Maribor 2 0 0 2 3:8 0

Skupina E:

Pacos Ferreira - Pandurii Targu Jiu 1:1 (0:1)

Branky: 49. Melo Rodrigues - 5. Momčilovič. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).

Dněpropetrovsk - Fiorentina 1:2 (0:0)

Branky: 57. Selezňov z pen. - 53. Gonzalo Rodríguez z pen., 73. Ambrosini. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 86. Pizarro (Fiorentina).

1. Fiorentina 2 2 0 0 5:1 6
2. Dněpropetrovsk 2 1 0 1 2:2 3
3. Pandurii Targu Jiu 2 0 1 1 1:2 1
4. Pacos Ferreira 2 0 1 1 1:4 1

Skupina F:

Bordeaux - Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)

Branky: 48. Jussie - 71. Icchaki, 80. Micha. Rozhodčí: Kukulakis (Řec.).

APOEL Nikósie - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)

Branky: 27. vlastní Alexandru, 60. Lakič, 66. Jung. Rozhodčí: Dan Tudor (Rum.).

1. Eintracht Frankfurt 2 2 0 0 6:0 6
2. Maccabi Tel Aviv 2 1 1 0 2:1 4
3. APOEL Nikósie 2 0 1 1 0:3 1
4. Bordeaux 2 0 0 2 1:5 0

Skupina G:

Genk - Thun 2:1 (0:0)

Branky: 55. Gorius, 63. Vossen - 90.+3 Martínez. Rozhodčí: Madden (Skot.).

Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)

Branky: 53. Burgstaller, 90.+4 Trimmel - 30. Jarmolenko, 34. vlastní Dibon. Rozhodčí: Dean (Angl.).

1. Genk 2 2 0 0 3:1 6
2. Thun 2 1 0 1 2:2 3
3. Dynamo Kyjev 2 0 1 1 2:3 1
Rapid Vídeň 2 0 1 1 2:3 1

Skupina H:

Liberec - Estroril 2:1, Sevilla - Freiburg 2:0 - VÍCE O TÉTO SKUPINĚ ZDE!

1. FC Sevilla 2 2 0 0 4:1 6
2. Liberec 2 1 1 0 4:3 4
3. Freiburg 2 0 1 1 2:4 1
4. Estoril 2 0 0 2 2:4 0

Skupina I:

Rijeka - Betis Sevilla 1:1 (1:1)

Branky: 10. Benko - 14. Cedric. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).

Lyon - Guimaraes 1:1 (0:1)

Branky: 53. Gonalons - 39. Maazou. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 90.+3 Maazou (Guimaraes).

1. Guimaraes 2 1 1 0 5:1 4
2. Betis Sevilla 2 0 2 0 1:1 2
Lyon 2 0 2 0 1:1 2
4. Rijeka 2 0 1 1 1:5 1

Skupina J:

Legia Varšava - Apollon Limassol 0:1 (0:0)

Branka: 56. Sangoy. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Trabzonspor - Lazio Řím 3:3 (3:1)

Branky: 12. Erdogan, 22. Mierzejewski, 35. Paulo - 84. a 85. Floccari, 29. Onazi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

1. Trabzonspor 2 1 1 0 5:4 4
2. Lazio Řím 2 1 1 0 4:3 4
3. Apollon Limassol 2 1 0 1 2:2 3
4. Legia Varšava 2 0 0 2 0:2 0

Skupina K:

Machačkala - Tottenham 0:2 (0:2)

Branky: 34. Defoe, 40. Chadli. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Tromsö - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)

Branky: 65. Ondrášek - 87. Ricardinho. Rozhodčí: Evans (Wales). ČK: 73. Melli (Tiraspol).

1. Tottenham 2 2 0 0 5:0 6
2. Šeriff Tiraspol 2 0 2 0 1:1 2
3. Machačkala 2 0 1 1 0:2 1
4. Tromsö 2 0 1 1 1:4 1

Skupina L:

Šachťor Karaganda - Maccabi Haifa 2:2 (2:0)

Branky: 40. Finončenko, 45. Tarasov - 54. Rayo, 79. Turgeman. Rozhodčí: Vád (Maď.).

Alkmaar - PAOK Soluň 1:1 (0:0)

Branky: 82. Gouweleeuw - 90.+3 Salpingidis. Rozhodčí: Banti (It.).

1. PAOK Soluň 2 1 1 0 3:2 4
2. Alkmaar 2 1 1 0 2:1 4
3. Šachťor Karaganda 2 0 1 1 3:4 1
4. Maccabi Haifa 2 0 1 1 2:3 1