Evropská liga volá. Plzeň gólem Bakoše porazila Borisov

23. 11. 2011 21:10
Bate Borisov - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Radost plzeňských fotbalistů.
Radost plzeňských fotbalistů. | Foto: Reuters

Minsk - Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli klíčový zápas základní skupiny Ligy mistrů a na půdě Borisova zvítězili 1:0.

V Minsku, kde má běloruský mistr svůj azyl, vstřelil jediný gól utkání v závěru první půle kanonýr Viktoriánů Marek Bakoš.

Plzeňští si díky výhře vytvořili výraznou šanci na to, že si v evropských pohárech zahrají i na jaře. V tabulce mají totiž o dva body víc než Borisov a nedá se předpokládat, že by běloruský tým v posledním kole vyhrál na Nou Campu.

"Strašně si toho vítězství vážíme a těšíme se na to, že si na jaře zahrajeme Evropskou ligu. Je vidět, že zkušenosti, které sbíráme v Champions League a jednotliví kluci v reprezentaci, nám hrozně pomáhají," řekl po zápase šťastný trenér Viktorie Pavel Vrba.

Kouč měl být na co hrdý. Jeho svěřenci totiž vlétli do utkání ve velkém stylu, od začátku hráli aktivně a už po pár minutách se do vyložené šance prosmýkl hbitý Pilař. Jeho obstřel ale vyrazil brankář Gutor.

Nejaktivnějším hráčem hostů byl pravý záložník Milan Petržela, který procházel obranou běloruského týmu jako nůž máslem. Domácí obránci ho nemohli chytit a nakonec za to zaplatili.

Bordačev a Petržela.
Bordačev a Petržela. | Foto: Reuters

Tři minuty před přestávkou prošel Petržela po pravé straně lehce kolem obránce a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně zcela osamoceného Bakoše. Slovenský útočník neměl problém do napůl odkryté branky zakončit. I druhý gól Plzně v Lize mistrů tak zaznamenal právě on.

Po přestávce se Plzeň stáhla do obrany, ze které ovšem pravidelně vyrážela k nebezpečným brejkům. Při jednom z nich Jiráček vysunul uličkou Koláře. Ten sám před brankářem trefil jeho nohy.

Borisov měl územní tlak, dostatečné množství vyložených šancí si ovšem nevytvořil. Nejnebezpečnější byl asi pokus Bordačeva, který nepovedeným centrem trefil břevno.

Jinak brankář Marek Čech v poklidu uhájil čisté konto.

Utkání 5. kola skupiny H fotbalové Ligy mistrů

BATE Borisov - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 42. Bakoš. Rozhodčí: Blom - Siebert, Langkamp (všichni Niz.). ŽK: Pavlov - Bystroň, Bakoš. Diváci: 26.000.

Borisov: Gutor - Jurevič, Filipenko, Simič, Bordačev - Pavlov (69. Gordejčuk), A. Voloďko - Baga, Bressan, Koncevoj (75. Rudik) - Skavyš (77. Kežman). Trenér: Gončarenko.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (83. Fillo), Kolář, Pilař (90. Řezník) - Bakoš (80. Ďuriš). Trenér: Vrba.