Evropská liga zná své semifinalisty. Postoupila i Sevilla

23. 4. 2015 23:27
Obhájce loňského titulu evropské ligy Sevilla postoupila i letos mezi poslední čtyři týmy a bude hrát o finále.
Danny (vpravo) proti Aleixi Vidalovi ze Sevilly
Danny (vpravo) proti Aleixi Vidalovi ze Sevilly | Foto: Reuters

Petrohrad - V semifinále fotbalové Evropské ligy se představí Neapol, Fiorentina, Dněpropetrovsk s českými zástupci Janem Laštůvkou a Ondřejem Mazuchem a také obhájce titulu Sevilla. Té sice boj o postup v odvetě čtvrtfinále zkomplikoval brankář Beto velkými chybami, ovšem Sevilla v Petrohradu nakonec uhrála remízu 2:2 a po domácí výhře 2:1 prošla dál.

Sevilla v Petrohradu začala ideálně, když už po pěti minutách dostala výhodu pokutového kopu za zbytečný faul Neta a Bacca poslal hosty do vedení. Jenže hned v úvodu druhé půle chyboval zkušený brankář Beto. Šatovův plachtící míč neudržel a dotírající Rondón ho snadno z metru dorazil do branky.

Beta to ovlivnilo, chvíli nato chyboval při odkopu a od Rondóna se míč málem odrazil do branky. Nejistoty gólmana se rozhodl využít Hulk, který skvělým nákopem ze 40 metrů zaskočil Beta a od břevna se míč odrazil za čáru, navíc ho ještě dorazil Rondón. V tu chvíli by se prodlužovalo, Petrohrad měl navíc další šance, ovšem pět minut před koncem přišel brejk Sevilly a Gameiro jí vystřelil postup.

Fiorentina i Neapol v semifinále

Nejsnazší cestu do semifinále měla Neapol, která první zápas ve Wolfsburgu vyhrála 4:1 a doma nedovolila komplikaci. I když se Wolfsburg aktivně snažil vykřesat naději, v 50. minutě definitivně rozhodl o postupu Italů Callejón. Navíc zvýšil Mertens a Wolfsburg už pak jen srovnal na konečných 2:2. Neapol se tak v semifinále objeví poprvé od roku 1989, kdy vyhrála Pohár UEFA.

V semifinále se představí dva italské celky, postup totiž vydřela i Fiorentina. Ta v prvním utkání na hřišti Dynama Kyjev remizovala 1:1 a v domácí odvetě vyhrála 2:0. Kyjevu situaci výrazně zkomplikoval útočník Lens, který ve 40. minutě simuloval penaltu, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Navíc hned záhy nato poslal do vápna Kyjeva ostrý střílený centr Joaquín, útočník Gomez se štěstím tečoval míč do branky a poslal Fiorentinu do vedení. To v nastavení ještě potvrdil Vargas.

Nejtěsnější byl souboj Dněpropetrovsku a Brugg. Domácím znovu chyběl zraněný Mazuch a gólman Laštůvka sledoval snažení spoluhráčů z lavičky. Vyrovnaný souboj, který před týdnem začal remízou 0:0, rozhodl jediný gól, o který se střelou z hranice vápna postaral Šachov osm minut před koncem.

Bruggy si nedokázaly poradit s domácí obranou a za celý zápas nevystřelily na branku. Dněpropetrovsk slaví první postup do semifinále evropského poháru v historii.

Čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy - odvetné zápasy:

Zenit Petrohrad - Sevilla 2:2 (0:1)

Branky: 48. Rondón, 72. Hulk - 6. Bacca z pen., 85. Gameiro. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas 1:2, postoupila Sevilla.

Dněpropetrovsk - Club Bruggy 1:0 (0:0)

Branka: 82. Šachov. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas 0:0, postoupil Dněpropetrovsk.

Fiorentina - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)

Branky: 43. Gomez, 90.+4 Vargas. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 40. Lens (Dynamo). První zápas 1:1, postoupila Fiorentina.

Neapol - Wolfsburg 2:2 (0:0)

Branky: 50. Callejón, 65. Mertens - 71. Klose, 73. Perišič. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas 4:1, postoupila Neapol.