reklama

Deset zápasů je jen gesto, Kúdela si zasloužil roční distanc, tvrdí Kamarův právník

Za svůj zákrok viděl Glen Kamara žlutou kartu Za svůj zákrok viděl Glen Kamara žlutou kartu autor: Reuters
Vedení Rangers uvítalo trest pro slávistického fotbalistu Ondřeje Kúdelu, kterému disciplinární komise UEFA uložila za rasistickou urážku záložníka glasgowského klubu Glena Kamary zákaz startu v deseti zápasech v soutěžích UEFA. Naopak nesouhlasí s výší trestů pro své hráče a hodlá se proti nim odvolat.

Kamara dostal třízápasový distanc za napadení Kúdely po utkání, Kemar Roofe obdržel trest na čtyři zápasy kvůli brutálnímu faulu na slávistického brankáře Ondřeje Koláře.

Topolánek označil Linekera za blázna, do rozhodnutí UEFA si rýpl i Kalousek Topolánek označil Linekera za blázna, do rozhodnutí UEFA si rýpl i Kalousek Prohlédněte zde

"Vítáme trest pro Ondřeje Kúdelu. Nejenže to dává za pravdu výpovědi Glena Kamary, ale také zdůrazňuje závažnost výroků vzhledem k délce trestu," uvedli Rangers v prohlášení.

Finský záložník tmavé pleti po prohrané odvetě osmifinále Evropské ligy a vyřazení Rangers slávistického stopera obvinil, že ho nazval opicí. Kúdela rasismus popřel.

Podle Kamary i jeho právníka není trest dostatečný. "Uvítali jsme, že byl Ondřej Kúdela potrestán za rasistické nadávky, Glen je ale zklamán z toho, že UEFA sáhla k minimální sazbě deseti zápasů," citoval právníka Aamara Anwara list The Scotsman. "UEFA mu měla uložit minimálně roční distanc a ne symbolický trest na deset zápasů," uvedl Anwar.

Takto se k celé věci vyjádřil právník Aamer Anwar:

Podle něj měla UEFA vyslat mnohem silnější signál, že takové chování na hřišti nehodlá tolerovat. "Na žádném jiném pracovišti by takové rasistické chování nebylo přípustné. Je smutné, že UEFA opět předvedla výsměch svému tvrzení, že chce z fotbalu vymýtit rasismus," řekl Kamarův právník.

"V pondělí jsme poskytli UEFA zásadní důkazy o Kúdelově rasismu a usilovali o přísný trest, ale také jsme předložili argumenty k tomu, že navrhovaný zákaz startu v pěti zápasech pro Glena by měl být zmírněn. Po uložení nižšího trestu si počkáme na kompletní verdikt UEFA, pak se teprve rozhodneme, zda se odvoláme," uvedl Anwar.

Kúdela záložníkovi Rangers něco pošeptal se zakrytými ústy během rozmíšky, kterou vyvolal jeden z mnoha hrubých zákroků domácích hráčů. "Ondřej Kúdela jednal groteskně a rasisticky, ale jeho chování ještě umocnila Slavia Praha, která naznačila, že můj klient Glen lhal. Kúdelovo rasistické chování mělo důsledky a podněcovalo fanoušky Slavie, kteří denně vystavovali Glena Kamaru hroznému rasismu," poukázal právník na útoky na sociálních sítích.

Písemné vyjádření k trestům pro své hráče si od UEFA vyžádalo také vedení Rangers a pak se rozhodne o případném odvolání.

Bývalý nizozemský reprezentační záložník Clarence Seedorf se vyjádřil ke Kúdelově případu: "Mluvení na soupeře se zakrytými ústy musíme trestat." Reuters |  01:06
reklama