AC Milán končí, přemožitel Sparty nestačil na Manchester United. Loučí se i Tottenham

18. 3. 2021 23:45
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili na hřišti AC Milán 1:0 a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy. Rozhodující gól vstřelil na začátku druhé půle střídající Paul Pogba, který byl v té době na hřišti jen čtyři minuty.
Zklamaný Zlatan Ibrahimovic po vyřazení AC Milán v osmifinále Evropské ligy v duelu s Manchesterem United | Foto: Reuters

Dál jde i londýnský Arsenal nebo AS Řím, senzačně naopak končí Tottenham, jenž po hattricku Mislana Oršiče prohrál po prodloužení 0:3 na hřišti Dinama Záhřeb.

"Rudí ďáblové" přišli s AC před týdnem o vítězství v nastaveném čase, remízu 1:1 na Old Trafford trefil hlavičkující obránce Kjaer.

I v odvetě měli Milánští, kteří v základní skupině vyřadili pražskou Spartu, šance, jenže Saelemaekers ani Krunič v první půli neuspěli. Aktuálně druhý tým Premier League se trefil stejně jako v úvodním zápase hned po přestávce. A opět zásluhou střídajícího hráče, tentokrát Pogby.

Francouzský záložník po zranění nastoupil v tomto ročníku Evropské ligy poprvé, po čtyřech minutách využil zmatků v obraně AC a trefil vítězný gól.

Nic na výsledku nezměnil ani hvězdný Zlatan Ibrahimovic, který přišel na hřiště na posledních 25 minut a ve velké šanci mu hlavičku vytáhl Henderson.

Vypadl naopak jiný anglický tým Tottenham, senzačně prohrál v prodloužení 0:3 na hřišti Dinama. "Kohouti" měli zápas dobře rozehraný, díky dvěma brankám Harryho Kanea si přivezli do Záhřebu solidní náskok a v první půli přečkali i šanci Majera, jenž z nadějné pozice těsně minul.

Jenže po přestávce začal úřadovat osmadvacetiletý Oršič. Útočník, který hrál druhou italskou ligu za Spezii nebo si vyzkoušel angažmá v Koreji a Číně, nejprve tvrdou ranou po hodině hry otevřel skóre a sedm minut před koncem řádné hrací doby si po přihrávce Atiemwena vynutil prodloužení.

V něm pak ve 106. minutě po parádní individuální akci překonal Llorise potřetí a vystřelil outsiderovi nečekaný postup.

Překvapení neodvrátil ani kanonýr Kane, jehož v závěru prodloužení vychytal brankář Livakovič. Tottenham tak po loňském vyřazení v osmifinále Ligy mistrů končí ve stejné fázi Evropské ligy.

Postup si naopak pohlídal Arsenal. I on sice proti Olympiakosu Pireus prohrál, avšak branka El Arabiho ze začátku druhé půle, k níž pomohla i nešťastná teč obránce Gabriela, byla tou jedinou.

Řecký soupeř navíc v závěru dohrával bez vyloučeného Baa. "Kanonýři" tak Olympiakosu vrátili loňské vyřazení ve 2. kole Evropské ligy.

I přes porážku 1:2 na neutrálním hřišti v Budapešti postoupila Granada a opět mohla velebit Roberta Soldada. Trefil se v prvním zápase při vítězství 2:0 a dnešní jeho gól byl postupový. Nic na tom nezměnila ani proměněná penalta Hestada minutu před koncem.

Soupeřem Slavie ve čtvrtfinále může být i AS Řím. Na tříbrankovou výhru dnes italský celek navázal proti Šachtaru výsledkem 2:1, o což se postaral Borja Mayoral.

Podobně suverénně postoupil Ajax Amsterdam přes Young Boys Bern i Villareal přes Dynamo Kyjev.

Odvetné zápasy osmifinále fotbalové Evropské ligy:

AC Milán - Manchester United 0:1 (0:0)

Branka: 49. Pogba. První zápas: 1:1, postoupil Manchester United.

Arsenal - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)

Branka: 51. El Arabi. ČK: 82. Ba (Olympiakos). První zápas: 3:1, postoupil Arsenal.

Šachtar Doněck - AS Řím 1:2 (0:0)

Branky: 59. Moraes - 48. a 72. Mayoral. První zápas: 0:3, postoupil AS Řím.

Dinamo Záhřeb - Tottenham 3:0 po prodl. (2:0, 1:0)

Branky: 62., 83. a 106. Oršič. První zápas: 0:2, postoupilo Dinamo Záhřeb.

Young Boys Bern - Ajax Amsterdam 0:2 (0:1)

Branky: 21. Neres, 49. Tadič z pen. První zápas: 0:3, postoupil Ajax.

Villarreal - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)

Branky: 13. a 36. Moreno. První zápas: 2:0, postoupil Villarreal.

Molde - Granada 2:1 (1:0)

Branky: 29. vlastní Vallejo, 89. Hestad z pen. - 72. Soldado. První zápas: 0:2, postoupila Granada.