Ajax rozstřílel Lyon čtyřmi góly. Nizozemci mají do finále Evropské ligy velmi blízko

Fotbalisté Ajaxu slaví branku na 2:0, kterou vstřelil dánský mladík Kasper Dolberg. Fotbalisté Ajaxu slaví branku na 2:0, kterou vstřelil dánský mladík Kasper Dolberg. autor: Reuters
Ajax Amsterdam zvítězil v úvodním semifinále Evropské ligy nad francouzským Lyonem 4:1. Nizozemci rozhodli dvěma góly už v první půli.

Amsterdam - Fotbalisté Ajaxu Amsterdam v úvodním semifinále Evropské ligy doma porazili Lyon 4:1 a mají na dosah první pohárové finále od roku 1996. Tehdy v Lize mistrů podlehli na penalty Juventusu Turín. Český záložník Václav Černý opět chyběl v nominaci nizozemského týmu.

Lipsku hrozí pohroma. Blízko Lize mistrů je také Salcburk, oba najednou ji ale podle UEFA hrát nesmí Lipsku hrozí pohroma. Blízko Lize mistrů je také Salcburk, oba najednou ji ale podle UEFA hrát nesmí Čtěte zde

Odveta v Lyonu se odehraje příští týden ve čtvrtek. Druhé semifinále EL mezi Celtou Vigo a Manchesterem United je na programu tento čtvrtek.

Ajax k sedmé domácí pohárové výhře za sebou nakročil už v prvním poločase. Ve 25. minutě otevřel skóre Traoré, který hlavou lehce tečoval Ziyechův přímý kop. Traoré už za devět minut další hlavičkou vyslal do úniku Dolberga a ten propálil brankáře Lopese.

Krátce po pauze Younes zužitkoval Ziyechovu přihrávku za obranu. Olympique v 66. minutě zápas zdramatizoval díky přesné ráně Valbueny. Už za pět minut však domácí opět rozebrali obranu Lyonu a rychlou akci zakončil druhou trefou Traoré. Třetí asistenci si připsal Ziyech.

Úvodní semifinále fotbalové Evropské ligy:

Ajax Amsterodam - Olympique Lyon 4:1 (2:0)

Branky: 25. a 71. Traoré, 34. Dolberg, 49. Younes - 66. Valbuena. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ŽK: De Ligt, Traoré - Gonalons. Diváci: 52.141.

Ajax: Onana - Tete, Sanchez, De Ligt, Riedewald - Klaassen, Schöne (71. Van de Beek), Ziyech - Traoré, Dolberg (88. Neres), Younes (79. Kluivert). Trenér: Bosz.

Lyon: Lopes - Jallet (69. Rafael), Nkoulou, Diakhaby, Morel - Tousart (58. Ghezzal), Gonalons - Cornet (76. Lacazette), Tolisso, Valbuena - Fekir. Trenér: Génésio.