reklama

Anglie si všímá Simy. Neskutečný potenciál, píší. Cenu odhadli na tři čtvrtě miliardy

Abdallah Sima Abdallah Sima autor: Milan Kammermayer
Za jednoho z nejžádanějších mladých útočníků v Evropě a muže s velkou budoucností označil britský deník The Guardian střelce fotbalové Slavie Abdallaha Simu.

Ve svém článku "Neskutečný potenciál: Simův vzlet od tréninků na farmě až k Arsenalu" si všiml jeho příběhu, toho, jak se devatenáctiletý záložník propracoval za necelý rok z Táborska až do dnešního čtvrtfinále Evropské ligy.

Kolář smí naskočit do zápasu s Arsenalem, rozhodne se po tréninku Kolář smí naskočit do zápasu s Arsenalem, rozhodne se po tréninku Čtěte zde

Zároveň odhadl jeho aktuální cenu na 25 milionů liber (zhruba 750 milionů korun).

"Ve čtvrtek večer vyběhne Sima na Emirates Stadium jako jeden z nejvíce oceňovaných mladých útočníků. Když si ho Slavia minulý rok brala z Táborska, musel projít srovnávacím zápasem a při svém přesunu do B-týmu se musel naučit plavat, nebo by se utopil," napsal deník.

Britská média zaujal devatenáctiletý Senegalec už po postupu Slavie v Evropské lize přes Leicester City, proti němuž rodák z Dakaru vstřelil při vítězství 2:0 v odvetě jeden gól.

Další výborný výkon předvedl i v osmifinále na hřišti Glasgow Rangers.

The Guardian navíc upozornil na jeho komplikované začátky po přestupu z mládežnické akademie Evianu do Česka a fakt, že po příchodu z Francie nemohl kvůli tehdejším pandemickým opatřením a předčasně ukončeným soutěžím nastoupit do ostrých zápasů. Rovněž se zmínil i o jeho improvizovaných trénincích na zahradě.

Zničíme ti kariéru, hrozil prý Arsenal Čechovi, jehož obvinil z rasistické urážky Zničíme ti kariéru, hrozil prý Arsenal Čechovi, jehož obvinil z rasistické urážky Čtěte zde

"Mnoho afrických fotbalistů v Evropě uspěje, mnozí ale také selžou a zabřednou do stojatých vod. Simova vynucená pauza u Tábora sice nevěstila nic dobrého, ale jakoby jeho trajektorie byla pečlivě nalinkovaná," uvedl deník a ocenil zároveň hráčovu rychlou aklimatizaci v týmu českého mistra i útočné schopnosti na zemi i ve vzduchu.

Vedle dosavadních výkonů v Evropské lize pak Slavia získala zvuk také díky úspěšnému působení svých bývalých hráčů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala v londýnském West Hamu. Tomu aktuálně patří v Premier League čtvrté místo a bojuje o účast v evropských pohárech.

Fakt, že by o hráče pražského klubu v čele se Simou měl být zájem, potvrdil i před vzájemným duelem kouč Arsenalu Mikel Arteta.

"Ti, kteří se o Slavii zajímají, jsou tak zvědaví, jako trenér Trpišovský, kam až může Sima vystoupat. Zapadl bez problémů do týmu, který nebyl za 13 měsíců ve své soutěži poražen a zároveň se dokázal i vypracovat v jeden z nejzajímavějších a nejdynamičtějších celků v Evropě," dodal The Guardian.

Legendy věří sešívaným. Pro mě je Slavia proti Arsenalu dokonce favoritem, říká Kuka Legendy věří sešívaným. Pro mě je Slavia proti Arsenalu dokonce favoritem, říká Kuka Prohlédněte zde
reklama