Hapoel Beer Ševa
Synot liga - Viktoria Plzeň - logo
Viktoria Plzeň
  • 4. Josué (pen)

Vítejte u online přenosu z utkání 4. předkola Evropské ligy mezi Hapoelem Beer Ševou a Viktorií Plzeň. Utkání se odehraje ve čtvrtek 1. října od 19:30.

SESTAVA HAPOELU BEER ŠEVA

Levita - Dadia, Miguel Vítor (C), Taha, Goldberg - Bareiro, Kabha, Josué - Sallalich, Agudelo, Acolatse

Rahamim - Keltjens, Tzedek, Shviro, Yosefi, Varenne, Meli

Trenér: Josef Abukasis

SESTAVA VIKTORIE PLZEŇ

Hruška - Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský - Bucha, Kalvach - Ba Loua, Čermák, Kopic - Ondrášek

Staněk - Kayamba, Beauguel, Řezník, Kovařík, Pernica, Káčer

Trenér: Adrian Guľa

Hapoel Beer Ševa skončil v loňské sezóně až na čtvrté příčce izraelské ligy, když skončil za Maccabi Tel Aviv, Maccabi Haifa a Beitarem Jeruzalém. Do Evropské ligy se tak Beer Ševa musela probojovat přes pohár, který po vítězství nad Petah Tikva dokázala ovládnout. Největší hvězdou by měl být Lucas Mariano Bareiro, jehož cena je odhadována na více než 1 milion euro. Tento argentinský záložník je však v Hapoelu jen na hostování.

Do posledního předkola Evropské ligy se Hapoel musel probojovat postupně přes tři soupeře. Na úvod si v poměru 3:0 poradil s Batumi, následně v závěru otočil utkání na půdě Laci a před týdnem přehrál izraelský tým doma jednoznačně skotský Motherwell (3:0).

Viktoria Plzeň je aktuálním českým vicemistrem, tudíž dostala nabídku zabojovat o základní skupinu Ligy mistrů. Nemistrovská část však opět potvrdila, že je velmi těžká a v souboji s Alkmaarem západočeský tým v prodloužení neuspěl. Přitom byla Plzeň blízko k vítězství, když inkasovala až z penalty v nastavení druhé půle. Nicméně po vypadnutí se museli viktoriáni soustředit na nižší soutěž.

Po prohře s Alkmaarem byla Plzeň nasazena do třetího předkola Evropské ligy, ve kterém na domácí půdě přivítala dánské Sönderjyske. Viktorii minulý týden vyšla již první půle, ve které vsítila dvě branky a Káčer už pak v 51. minutě pouze jistil jednoznačný postup. Dnes se tak Viktoria může stát třetím či v případě postupu Liberce čtvrtým českým týmem, který bude hrát základní skupinu Evropské ligy. Jistotu má totiž Sparta i Slavia.

Na dnešní utkání se český tým naladil skvěle, neboť v posledních třech zápasech vsítil 11 branek. Kromě zmiňovaného vítězství nad Sönderjyske totiž Plzeň 4:1 porazila Bohemians a naposled také Brno.

Výhodou Hapoelu může být fakt, že kromě zápasů Evropské ligy v Laci a doma s Motherwellem nehrál ani jedno utkání. Místo bojů v rámci ligové soutěže tak Beer Ševa mohla pošetřit cenné síly.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Srdjan Jovanović. Se srbským sudím má v rámci evropské soutěže zkušenosti také Viktoria Plzeň, neboť právě tento muž rozhodoval utkání základní skupiny Evropské ligy na půdě Lugana. Doufejme, že tentokrát se Viktorii s tímto sudím bude dařit více, neboť ve Švýcarsku český tým padl v poměru 2:3. Z týmu Plzně toto utkání pamatuje Aleš Hruška, Radim Řezník, Milan HaveL, Jan Kopic či Aleš Čermák. Již v realizačním týmu je pak Marek Bakoš, který tehdy v Luganu v závěru korigoval na jednobrankový rozdíl.

Dnešní soupeři se potkali již v roce 2017 v základní skupině Evropské ligy a jednoznačně lépe vyšla z tohoto duelu Plzeň. Ta totiž doma vyhrála 3:1, načež přidala vítězství 2:0 na půdě izraelského celku. Právě k tomuto ročníku se vztahuje také již zmiňované utkání v Luganu, které řídil stejný sudí jako dnes. Celkově Viktoria tehdy musela být spokojená, neboť základní skupinu díky zisku 12 bodů ovládla.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Plzeň se okamžitě usadila na útočné polovině a po patnácti vteřinách přišel šlapák na Ondráška. První standardka pro český tým.

1.

Čermák poslal do vápna solidní centr, ale domácí obrana si poradila. Rozvíjející se protiútok zastavil Bucha.

2.

Velké potíže měl Hruška při likvidaci centru z pravé strany a nakonec je pískána penalta proti Plzni.

2.

Kalvach odhlavičkoval míč před Agudelem, načež Aleš Hruška zasáhl domácího hráče. Žlutá karta a penalta.

4.

Tak to je velmi špatný vstup do utkání od Viktorie. K pokutovému kopu se postavil JOSUÉ, který míč v pohodě nasměroval pod břevno Hruškovy brány. Hostující gólman šel na druhou stranu.

5.

U postranní čáry bylo svedeno několik soubojů o míč. Nakonec jej získali domácí fotbalisté.

6.

Napravo domácí neměli cestu k pokutovému území. Nakonec se míč vrací až k brankáři Levitovi.

6.

V závěru 6. minuty to výborně udělal Acolatse, který si to zleva namířil do šestnáctky. V rozhodujícím okamžiku se však Hejda odhodlal ke skluzu, kterým míč posunul za brankovou čáru.