Blíže k možným soubojům s českými týmy mají AEK Atény a Guimaraes

Aktualizováno 8. 8. 2019 22:59
Fotbalisté AEK Atény zvítězili v prvním utkání třetího předkola Evropské ligy na hřišti Universitatey Craiovy 2:0 a mají blíže k postupu do závěrečného předkola, v němž mohou narazit na Spartu.
Julian Cuesta z Aris FC inkasuje v úvodním zápase 3. předkola fotbalové Evropské ligy na hřišti Molde FK. | Foto: Reuters

Do poslední fáze kvalifikace má po venkovním vítězství 3:0 nakročeno také Guimaraes, který by se mohl utkat s Mladou Boleslaví. O případném soupeři Plzně se bude rozhodovat až za týden v odvetě, neboť Mariupol remizoval s Alkmaarem 0:0.

Utkání v Craiově se hrálo bez diváků, protože UEFA potrestala rumunský tým za incident z druhého předkola, kdy dělbuch hozený z tribun zranil rozhodčího. Hosté šli do vedení v 60. minutě po zásahu Petrose Mantalose a v 85. minutě pak potvrdil výhru řeckého celku střídající Marko Livaja. V dresu domácích nastoupil bývalý záložník Sparty a Jablonce Bogdan Vatajelu.

Guimaraes se k postupu přes lotyšský Ventspils přiblížil už v prvním poločase. Po půlhodině hry se prosadil Davidson, na něj v 50. minutě navázal Rodrigues Pepe a deset minut před koncem zpečetil vítězství Joseph Amoah.

Výhru 1:0 si z norského Haugesundu odvezl PSV Eindhoven, jehož barvy hájí český mládežnický reprezentant Michal Sadílek. Dvacetiletý odchovanec Slovácka odehrál na levém kraji obrany celé utkání. Jedinou branku vstřelil Steven Bergwijn z pokutového kopu.

Výsledky úvodních zápasů 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část:

Šeriff Tiraspol - AIK Stockholm 1:2 (0:2), Maccabi Tel Aviv - Suduva Marijampole (Lit.) 1:2 (0:1), Ludogorec Razgrad (Bulh.) - The New Saints (Wales) 5:0 (3:0), FK Sarajevo - BATE Borisov (Běl.) 1:2 (0:1), Dudelange (Luc.) - Kalju (Est.) 3:1 (2:1).

Nemistrovská část:

Bröndby Kodaň - Braga 2:4 (1:2), Ventspils (Lot.) - Vitória Guimaraes (Portug.) 0:3 (0:1), Thun - Spartak Moskva 2:3 (0:2), Neftči Baku - Jehuda Tel Aviv 2:2 (1:2), Molde (Nor.) - Aris Soluň (Řec.) 3:0 (2:0), Malmö - Zrinjski Mostar (Bosna) 3:0 (1:0), Haugesund (Nor.) - PSV Eindhoven 0:1 (0:1), Mariupol - Alkmaar 0:0 (0:0)., Feyenoord Rotterdam - Dinamo Tbilisi 4:0 (1:0), CSKA Sofia - Luhansk (Ukr.) 1:1 (1:1), Lokomotiv Plovdiv (Bulh.) - Štrasburk 0:1 (0:1), Norrköping (Švéd.) - Hapoel Beer Ševa (Izr.) 1:1 (0:0), Midtjylland (Dán.) - Glasgow Rangers 2:4 (0:1), Rijeka - Aberdeen 2:0 (0:0), Austria Vídeň - Apollon Limassol 1:2 (1:1), Vaduz - Eintracht Frankfurt 0:5 (0:3), Partizan Bělehrad - Malatyaspor (Tur.) 3:1 (1:0), Lucern - Espaňol Barcelona 0:3 (0:1), Legia Varšava - Atromitos (Řec.) 0:0, FC Turín - Soligorsk (Běl.) 5:0 (2:0).