reklama

Kopem do hlavy Koláře málem zmrzačil. Nejsem takový, byla to nehoda, hájí se Roofe

Zákrok Kemara Roofea na slávistického brankáře Ondřeje Koláře Zákrok Kemara Roofea na slávistického brankáře Ondřeje Koláře autor: Reuters
Útočník Glasgow Rangers Kemar Roofe trvá na tom, že zranění slávistickému brankáři Ondřeji Kolářovi, jehož v osmifinálové odvetě fotbalové Evropské ligy kopl do obličeje a způsobil mu tržnou ránu na hlavě i zlomeninu, způsobil neúmyslně.

"Byla to doslova ošklivá nehoda," stojí si za svým anglický útočník i týden po děsivém zákroku.

Kolář utrpěl po bezohledném faulu v utkání s Rangers zlomeninu v obličeji Kolář utrpěl po bezohledném faulu v utkání s Rangers zlomeninu v obličeji Čtěte zde

"Lidé, kteří mě znají, vědí, že takový typ hráče ani člověka nejsem. Nikdy nejdu na hřiště s tím, abych se rval nebo někoho zranil. Chci jen podat dobrý výkon a pomoct týmu vyhrát. O to jsem se taky snažil," řekl Roofe v podcastu Super 6.

Bývalý hráč Leedsu či Anderlechtu ovšem naznačil, že mohl být přemotivovaný. Do utkání přišel v 55. minutě za stavu 0:1 a již za sedm minut hřiště opouštěl s červenou kartou.

"Byl jsem na lavičce a zvlášť jako útočník chcete pomoct. Když jsem viděl míč, bral jsem to tak, že je to dobrá šance," líčil, co předcházelo krvavému střetu.

"Rozhlédl jsem se a viděl, že jsem sám. Pak jsem se otočil zpátky k míči, který se extrémně odrazil. Na hlavičku to bylo moc vysoko, tak jsem to zkusil nohou. Trefil jsem míč první a pak jsem zasáhl toho brankáře, protože běžel přímo proti mně," tvrdil Roofe, kterého čeká disciplinární trest od UEFA.

"V té chvíli jsem si ani nevšiml, že jsem ho kopl do obličeje. Oba jsme upadli, on na tvář. Až když se otočil, viděl jsem tu krev. V první moment je to špatný pocit," prohlásil fotbalista, který byl kritizován za to, že se po faulu ještě usmíval a o stav zraněného brankáře neprojevil sebemenší zájem.

Úplně jsem ztratil kontrolu. Šlo mi jen o to někoho zranit, přiznal obránce Rangers Úplně jsem ztratil kontrolu. Šlo mi jen o to někoho zranit, přiznal obránce Rangers Čtěte zde

"Jdete ze hřiště a cítíte se mizerně, protože jste zranili jiného profesionálního fotbalistu, i když jste to nechtěli. Byla to nehoda. Byl jsem u míče první a ten brankář se se mnou srazil. Nemohl jsem s tím nic dělat," opakoval osmadvacetiletý fotbalista. "Pro toho gólmana to je špatné. Vážně mu to ublížilo," dodal Roofe.

Slavia v Glasgow vyhrála 2:0 a po předchozí remíze v Edenu postoupila do čtvrtfinále. Její úspěch zastínilo obvinění obránce Ondřeje Kúdely, že v závěru zápasu rasisticky urazil domácího záložníka Glena Kamaru.

Finský reprezentant tmavé pleti nejprve českého hráče naháněl po trávníku a pak ho při domluveném setkání v útrobách stadionu podle slávistů napadl pěstmi. Kúdela popírá, že by soupeři nadával rasisticky. Roofe tvrdí, že Kamara by jinak takhle nereagoval.

Brutální Rangers. Frustraci Skotů proti Slavii demonstroval kriminální faul na Koláře Brutální Rangers. Frustraci Skotů proti Slavii demonstroval kriminální faul na Koláře Prohlédněte zde
reklama