Celtic dal v Miláně dva bleskové góly, AC však čtyřmi zásahy skóre otočil

Aktualizováno 3. 12. 2020 23:45
Fotbalisté AC Milán otočili ve "sparťanské" skupině H zápas pátého kola Evropské ligy doma s Celtikem Glasgow, vyhráli 4:2 a postoupili spolu s Lille do vyřazovací fáze. Celtic stejně jako Sparta v soutěži po skupině skončí.
Brahim Diaz pečetí vítězství AC Milán nad Celtikem
Brahim Diaz pečetí vítězství AC Milán nad Celtikem | Foto: Reuters

AC Milán, kterému stále chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, prohrával už od 7. minuty, kdy se poprvé v soutěži trefil Tom Rogic. O sedm minut později vedl Celtic už o dvě branky zásluhou trefy Odsonna Édouarda.

"Rossoneri" ale v rozpětí 24. a 26. minuty vyrovnali zásluhou Hakana Calhanoglua a Samua Castilleja. Milán obrat završil po přestávce zásluhou Jense Haugeho a v závěru utkání výhru potvrdil Brahím Díaz.

AC Milán dál ztrácí bod na vedoucí Lille. Příští čtvrtek může prvenství ve skupině získat na hřišti Sparty, francouzský tým bude hrát v Glasgowě.

Fotbalisté Leverkusenu vyhráli na hřišti Nice 3:2 a postoupili spolu se Slavií do vyřazovací fáze. Úvodní poločas odehrál v útoku Bayeru český reprezentant Patrik Schick.

Leverkusen šel ve 22. minutě do vedení zásluhou Moussy Diabyho, Nice sice záhy vyrovnalo trefou Hassanea Kamary, zanedlouho ale opět převážil vedení na stranu německého týmu Aleksandar Dragovic.

Trenér Leverkusenu Peter Bosz se rozhodl Schicka šetřit a o přestávce jej vystřídal, Bayer hned po pauze znovu inkasoval po střele Dana Ndoyeho. Vedení ale německému týmu opět vrátil v 51. minutě Julian Baumgartlinger a rozhodl o postupu.

Příští čtvrtek se Leverkusen utká se Slavií o první místo ve skupině. Oba týmy mají 12 bodů, sešívaným díky výhře 1:0 z prvního vzájemného zápasu bude stačit k prvenství i remíza.

Crvena zvezda Bělehrad remizovala s Hoffenheimem 0:0, díky čemuž svého soupeře skupiny L doprovodí do play off. V soutěži tak vedle Gentu končí i Liberec.

Crvena zvezda nastoupila v základní sestavě s bývalým hráčem Sparty Guélorem Kangou a její hráči si byli vědomi, že jim i remíza stačí k postupu, a uzpůsobili tomu taktiku. Hoffenheimu zase remíza stačila, aby si zajistil první místo ve skupině, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

V posledním kole půjde už jen o čest. Liberec doma přivítá Crvenou zvezdu, Hoffenheim bude hrát doma s Gentem.

Do play off jdou i fotbalisté Benfiky Lisabon, Glasgow Rangers, Granady, PSV Eindhoven, Bragy, Villarrealu, Antverp, Tottenhamu a Dinama Záhřeb a připojili se k již jistým postupujícím Hoffenheimu, AS Řím, Arsenalu a Leicesteru.

Čeští fotbalisté Michael Lüftner a Jan Lecjaks pomohli Omonii Nikósie ve skupině E porazit 2:1 PAOK Soluň a byla to první výhra kyperského celku v soutěži. Lüftner odehrál celý zápas, Lecjaks přišel na hřiště v 59. minutě.

Nedařilo se naopak Lechu Poznaň, který ve skupině D prohrál 0:4 na hřišti Benfiky Lisabon. Úvodních 63 minut za Lech odehrál český záložník Jan Sýkora.

5. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Kluž - CSKA Sofia 0:0

ČK: 85. Chipciu (Kluž).

AS Řím - Young Boys Bern 3:1 (1:1)

Branky: 44. Mayoral, 59. Calafiori, 81. Džeko - 34. Nsame. ČK: 83. Camara (Bern).

1. AS Řím 5 4 1 0 12:2 13
2. Bern 5 2 1 2 7:6 7
3. Kluž 5 1 2 2 3:8 5
4. CSKA Sofia 5 0 2 3 0:6 2

Skupina B:

Arsenal - Rapid Vídeň 4:1 (3:0)

Branky: 10. Lacazette, 18. Marí, 44. Nketiah, 66. Smith Rowe - 47. Kitagawa.

Molde - Dundalk 3:1 (2:0)

Branky: 30. Eikrem, 41. Omoijuanfo, 67. Ellingsen - 90.+4 Flores.

1. Arsenal 5 5 0 0 16:3 15
2. Molde 5 3 0 2 7:9 9
3. Rapid Vídeň 5 2 0 3 9:11 6
4. Dundalk 5 0 0 5 6:15 0

Skupina C:

Nice - Leverkusen 2:3 (1:2)

Branky: 26. Kamara, 47. Ndoye - 22. Diaby, 32. Dragovic, 51. Baumgartlinger.

Nice: Benítez - Kamara (72. Racine), Robson Bambu, Daniliuc, Lotomba - Reine-Adelaide, Danilo (67. Thuram), Nsoki - Maolida (29. Ndoye), Gouiri (72. Trouillet), Claude-Maurice. Trenér: Vieira.

Leverkusen: Hradecky - L. Bender (46. Tapsoba), Dragovic, Tah, Wendell - Bellarabi, Baumgartlinger, Demirbay (86. Wirtz), Diaby (68. Gedikli) - Schick (46. Bailey), Amiri (67. Turkmen). Trenér: Bosz.

Benfica Lisabon - Lech Poznaň 4:0 (1:0)

Branky: 36. Vertonghen, 57. Nuňez, 58. Pizzi, 89. Weigl.

Glasgow Rangers - Standard Lutych 3:2 (2:2)

Branky: 39. Goldson, 45.+1 Tavernier z pen., 63. Arfield - 6. Lestienne, 41. Čop.

1. Benfica Lisabon 5 3 2 0 16:7 11
2. Glasgow Rangers 5 3 2 0 11:7 11
3. Lech Poznaň 5 1 0 4 6:12 3
4. Standard Lutych 5 1 0 4 5:12 3

Skupina E:

Omonia Nikósie - PAOK Soluň 2:1 (1:1)

Branky: 9. Kakulis, 84. Gómez z pen. - 39. Tzolis.

San Sebastian - Rijeka 2:2 (0:1)

Branky: 69. Bautista, 79. Monreal - 38. Velkoski, 73. Lončar.

1. Neapol 5 3 1 1 6:3 10
2. Alkmaar 5 2 2 1 6:3 8
3. San Sebastian 5 2 2 1 4:3 8
4. Rijeka 5 0 1 4 4:11 1

Skupina G:

AEK Atény - Braga 2:4 (1:3)

Branky: 31. Oliveira, 89. Vasilantonopulos - 8. Tormena, 10. Esgaio, 45. Horta, 83. Galeno.

AC Milán - Celtic Glasgow 4:2 (2:2)

Branky: 24. Calhanoglu, 26. Castillejo, 50. Hauge, 82. Díaz - 7. Rogic, 14. Édouard.

Antverpy - Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)

Branky: 20. Hongla, 72. De Laet, 87. Benson - 53. Despodov. ČK: 90.+1 Grigore (Ludogorec).

LASK Linec - Tottenham 3:3 (1:1)

Branky: 42. Michorl, 84. Eggestein, 90.+3 Karamoko - 45.+2 Bale z pen., 56. Son Hung-min, 87. Alli z pen.

1. Antverpy 5 4 0 1 8:3 12
2. Tottenham 5 3 1 1 13:5 10
3. Linec 5 2 1 2 8:11 7
4. Ludogorec Razgrad 5 0 0 5 6:16 0