Coufal se Součkem v Evropské lize pomohli West Hamu k výhře ve Freiburgu

Aktualizováno 5. 10. 2023 23:24
Útočník Adam Hložek poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě a asistencí pomohl Leverkusenu v Evropské lize k triumfu 2:1 v Molde. Druhou výhru v soutěži vychytal jeho spoluhráč Matěj Kovář. Po 2. kole skupinové fáze zůstává stoprocentní i West Ham, který uspěl 2:1 ve Freiburgu.
Fotbalisté West Hamu slaví druhý gól
Fotbalisté West Hamu slaví druhý gól | Foto: Reuters

Obránce londýnského celku Vladimír Coufal odehrál celý zápas, záložník Tomáš Souček přišel na hřiště v 72. minutě.

Coufal si při svých třech posledních startech připsal asistenci, tentokrát ale jeho úlohu převzal Bowen a v deváté minutě z pravé strany přesně našel hlavičkujícího Paquetu. Krátce po změně stran srovnal z dorážky Sallai, v 66. minutě ale rozhodl znovu ze vzduchu po rohu Aguerd.

"Kladiváři" vyhráli třetí soutěžní duel za sebou a vedou skupinu o tři body před dnešním soupeřem. V zápase dvou poražených týmů z prvního hracího dne Bačka Topola - Olympiakos Pireus neudrželi hosté dvoubrankové vedení a pouze remizovali 2:2.

Leverkusen rozhodl rychlými brankami ve 14. a 18. minutě. Nejprve se prosadil Frimpong a následně Hložek vyvezl míč z vlastní poloviny a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Tellu. V závěru pouze snížil Breivik, jenž hlavičkou překonal Kováře.

Lídr bundesligy potvrdil formu, z deseti soutěžních zápasů v úvodu sezony ztratil body za jedinou remízu. Šest bodů ve skupině H má i Karabach po výhře 1:0 nad Häckenem.

AS Řím se po nevydařeném začátku sezony zvedá a zvítězil počtvrté z posledních šesti soutěžních duelů. Dvakrát se trefil Belotti a jednou jeho kolega z útoku Lukaku. Čtvrtý gól přidal střídající Pellegrini. "Vlci" v dalším kole přivítají Slavii.

Aris stejně jako před dvěma týdny na Letné (2:3) dvakrát skóroval. V úvodu se prosadil hlavou Moucketou-Moussounda a po hodině hry zvýšil druhým zásahem v soutěži Babicka. Stejně jako v úvodním kole se trefil i bývalý slávistický útočník Sima, Rangers ale v prvním zápase po odvolání trenéra Beala na body už nedosáhli.

Skupina A:

Freiburg - West Ham 1:2 (0:1)

Branky: 49. Sallai - 8. Paquetá, 66. Aguerd.

Bačka Topola - Olympiakos Pireus 2:2 (0:1)

Branky: 63. Djakovac, 90. Pantovič - 17. Masuras, 57. Podence. ČK: 72. Ntoi (Olympiakos).

Branky: 75. Vida - 30. Bergwijn z pen.

Olympique Marseille - Brighton 2:2 (2:0)

Branky: 19. Mbemba, 20. Veretout - 55. Gross, 88. Joao Pedro z pen.

1. AEK Atény 2 1 1 0 4:3 4
2. Marseille 2 0 2 0 5:5 2
3. Ajax Amsterodam 2 0 2 0 4:4 2
4. Brighton 2 0 1 1 4:5 1

Skupina C:

Betis Sevilla - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 9. Diao, 79. Isco - 3. Birmančevič.

Aris Limassol - Glasgow Rangers 2:1 (1:0)

Branky: 9. Moucketou-Moussounda, 59. Babicka - 70. Sima.

1. Sparta Praha 2 1 0 1 4:4 3
2. Aris Limassol 2 1 0 1 4:4 3
3. Glasgow Rangers 2 1 0 1 2:2 3
4. Betis Sevilla 2 1 0 1 2:2 3

Skupina D:

Čenstochová - Sturm Štýrský Hradec 0:1 (0:1)

Branka: 24. Böving.

Sporting Lisabon - Bergamo 1:2 (0:2)

Branky: 76. Gyökeres z pen. - 33. Scalvini, 43. Ruggeri.

Skupina G:

Slavia Praha - Šeriff Tiraspol 6:0 (3:0)

Branky: 4. a 71. Chytil, 7. Ogbu, 39. vlastní Garananga, 47. Schranz, 58. Douděra.

AS Řím - Servette Ženeva 4:0 (1:0)

Branky: 46. a 59. Belotti, 21. Lukaku, 52. Pellegrini.

1. Slavia Praha 2 2 0 0 8:0 6
2. AS Řím 2 2 0 0 6:1 6
3. Servette Ženeva 2 0 0 2 0:6 0
4. Šeriff Tiraspol 2 0 0 2 1:8 0