reklama

Čtyři body po dvou zápasech jsou dobré, tvrdí Sýkora. V Astaně mohl rozhodnout

Jan Sýkora Jan Sýkora autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Slavia si veze z kazašské Astany bod, přestože v utkání vedla. Rozhodnout mohl Jan Sýkora, ale trefil jen břevno. "Myslím, že bod je zasloužený a dnes jsme tu podali dobrý výkon," prohlásil mladý středopolař.

Astana - Za stavu 1:0 mohl záložník Jan Sýkora v polovině první půle pojistit vedení slávistických fotbalistů v dnešním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy v Astaně, ale radost mu stejně jako o pár minut později spoluhráči Miroslavu Stochovi zkazilo břevno. Kazašský šampion poté srovnal na konečných 1:1, ale hostující hráč nakonec remízu na umělé trávě soupeřova stadionu bral.

Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Program, výsledky, tabulky. Fotbalová Evropská liga přehledně Prohlédněte zde

"Čtyři body po dvou zápasech jsou dobré. Na jednu stranu remíza odsud je dobrá, protože z Astany se budou body vozit těžko. V druhém poločase byla Astana hodně kvalitní na míči, my jsme zase v prvním poločase měli více šancí. Měli jsme převahu, oni zase ve druhém poločase ukázali svoji sílu. Myslím, že bod je zasloužený a dnes jsme tu podali dobrý výkon," citoval Sýkoru klubový web.

Pražané vstoupili do utkání výborně a v 18. minutě vedli po trefě Michaela Ngadeua. Pak přišlo Sýkorovo břevno. "Gól byl blízko, když jsem trefil břevno. Já jsem se snažil tlačit střelu nahoru, protože jsem věděl, že brankář je na přední tyči a že dolů mu to dát nemůžu. To by pak měl," uvedl třiadvacetiletý záložník.

Litoval, že Slavia neproměnila ve zbytku první půle ani další šance. "První poločas jsme tam měli tři nebo čtyři vyložené šance, které měly skončit gólem. Bohužel se tak nestalo, ale dobré je, že jsme se do těch šancí dostali, a příště je musíme proměnit," konstatoval.

Se spoluhráči se dokázali vyrovnat s umělou trávou i čtyřhodinovým časovým posunem. "Každý se už před odletem připravil, že to bude jiné. Každý šetřil síly, co to šlo, abychom byli připravení na zápas. Jsem rád, že jsme to dotáhli tak, jak jsme to dotáhli," řekl Sýkora.

"Umělá tráva taky nebyl problém. Měli jsme tu včera trénink, zvykli jsme si. My na ni chodíme celou zimu, takže problém to není, akorát míč byl trochu rychlejší," doplnil.

V Astana areně byla také kvůli venkovní zimě zatažená střecha. "Když začali fanoušci křičet, tak se to více rozléhalo, než kdyby to bylo otevřené. My jsme ale na něco takového byli připravení, takže nás to nepřekvapilo," uvedl Sýkora.

reklama