reklama

Emery ignoroval Özila a přestal mlžit. Naši mladíci si šanci zaslouží víc, prohlásil

Mesut Özil. Mesut Özil. autor: Reuters
O tom, proč to německý záložník nemá pod Unaiem Emerym zdaleka tak růžové, jako tomu bylo za vlády Arséna Wengera, se v Londýně spekuluje dlouhé měsíce.

Angličtí novináři se na situaci kolem Mesuta Özila vyptávají pravidelně, španělský kouč Arsenalu však doposud převážně mlžil. Po čtvrtečním utkání fotbalové Evropské ligy, v němž Gunners rozdrtili belgický Lutych 4:0, se ale nečekaně otevřel.

Třicetiletý playmaker, který na začátku dekády zářil v dresu Realu Madrid a patřil mezi nejžádanější fotbalisty evropského kontinentu, se v pondělí nedostal ani na lavičku při šlágru Premier League na Old Trafford proti Manchesteru United.

Ještě překvapivější byl ale fakt, že ho tentýž osud potkal i ve čtvrtek. V Evropské lize totiž Emery dává pravidelně přednost méně vytíženým hráčům, což v současnosti o Özilovi platí bezezbytku. Přesto musel zápas znovu sledovat pouze z tribuny.

"Když se ho rozhodnu nenominovat, tak je to proto, že si myslím, že si to jiní hráči zaslouží víc," překvapil Emery po zápase upřímností. "Dal jsem šanci mladým hráčům a ti potvrdili, že si ji zaslouží," pokračoval.

V základní sestavě Arsenalu nastoupili například autor dvou gólů osmnáctiletý Brazilec Martinelli, o rok starší Reiss Nelson nebo další úspěšný střelec, dvacetiletý Joe Willock.

"Mesut musí pokračovat v práci. Zítra máme trénink s hráči, kteří nenastoupili, a v neděli je další zápas. A před ním se budu znovu rozhodovat," vysvětlil kouč Kanonýrů. 

Muž na odstřel. Alergie na Özila sílí. Arsenal je ochoten platit, aby se ho zbavil Muž na odstřel. Alergie na Özila sílí. Arsenal je ochoten platit, aby se ho zbavil Čtěte zde

Na druhou stranu se ale jeho poslední kroky s ignorováním mistra světa z roku 2014 dají zasadit do logického kontextu.

Arsenal by se totiž Özila rád zbavil. Především tedy alespoň části jeho astronomického platu. Němec je stále nejlépe placeným hráčem Arsenalu. Kontrakt, který vyprší až za dva roky, mu zaručuje 350 tisíc liber týdně (cca 10 milionů korun). Což je suma, která momentálně působí až komicky.

Podle posledních zpráv je proto severolondýnský klub ochoten v lednu poslat Özila na hostování a zčásti se nadále podílet na jeho výplatě, jenže zatím registruje minimální zájem ze strany konkurence.

V létě o Özilovo hostování krátce usilovalo pouze istanbulské Fenerbahce. Jen do té doby, než zjistilo, že si jeho služby nemůže dovolit.

reklama