Evropská liga • 1. kolo play off • 21:00

0:0
Slavia
49. Provod (Stanciu)
79. Sima (Olayinka)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z druhého utkání fotbalové Evropské ligy mezi Leicesterem a Slavií. Zápas začne ve čtvrtek 25. února ve 21:00 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Čeká nás odveta, ve které se rozhodne o postupujícím z dvojice Leicester City Slavia Praha. První vzájemný zápas na půdě vršovického Edenu žádnou branku nenabídl, a tak dnes stačí sešívaným na horké britské půdě vstřelit branku a neprohrát, případně neinkasovat a uspět na penalty. Jak je v Evropské lize zvykem, branky na půdě soupeře mají v konečném součtu vyšší váhu.

Slavia v prvním zápase za favoritem o mnoho nezaostávala, což dokazují i zápasové statistiky. Na střely vyhráli domácí 14:8 a na ty, které mířily mezi tři tyče, 3:1. V držení míče pak byli o něco lepší hráči z ostrovů, kteří hráli s balónem u kopaček 53 % času.

Jako první mohla jít v úvodním zápase do vedení Slavia, která hned ve třetí minutě dobře zahrála roh. Ondřej Kúdela však špatně trefil míč. V barvách Leicesteru měl největší možnost po patnácti minutách hry Harvey Barnes, v úniku ho ale výborně vychytal gólman Kolář. Pražané pak hodně aktivně vstoupili do druhé půle, prosadit se ovšem nedokázali.

Sestava Leicesteru

Sestava Slavie

Co je patrné z pohledu na základní jedenáctky obou týmů?

Leicester sáhl ke změně na pozici dvou ofenzivních hráčů. Harveyho Barnese, který měl v prvním zápase největší šanci, nahradí v základu Cengiz Ünder. Místo zraněného Jamese Maddisona, který není ani na lavičce, pak naskočí Hamza Choudhury.

To Jindřich Trpišovský na druhé straně udělal jen jednu změnu, která je navíc dost pravděpodobně vynucená. Místo Tomáše Holeše, který se v posledním zápase zranil, začne Jakub Hromada. Holeš ale bude připraven alespoň na lavičce. Na tu dnes usedne rovněž teprve sedmnáctiletý záložník Denis Višinský, jenž běžně nastupuje za B-tým Slavie.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí, kteří nastupují v modrém, obstarali úvodní výkop. Míč ale brzy opustil hrací plochu a Leicester vhazuje.

2.

Domácí mohli jít rychle do vedení! Zprava zamířil do pokutového území prudký Ünderův centr, který Kolář vyrazil před sebe, kde byl připravený Söyüncü. Ten ale trefil balón špatně.

3.

Ünder si tentokrát seběhl do středu a z hranice šestnáctky vypálil nepřesně. Obrana Slavie ale dostala dvě důrazné výstrahy!

5.

Tielemans vyslal vpřed centr, za kterým utíkal hned dva hráči v modrém. Včas byl ale na místě Kúdela, který odhlavičkoval do bezpečí.

8.

Na levé straně měl hodně prostoru Bořil, ke kterému se dostal vysoký centr. Kapitán hostí ale zpracoval míč velmi špatně a Ndidi odkopl.

9.

Teď by se mohli Pražané na delší dobu dostat k míči. Ndidi totiž fauloval na středu hřiště a Slavia bude rozehrávat.

10.

Ünder v útoku dnes hodně aktivní! Tentokrát si udělal prostor zprava a před pokutovým územím vypálil. Kolář měl ale odkrytý výhled a v klidu zasáhl.

10.

12.

Tentokrát chtěl Ünder vyslat dopředu centr na nabíhajícího Vardyho. Naštěstí pro hosty mu ale míč sjel z kopačky a přihrávka nebyla přesná.

13.

Na levé straně se předvedl pro změnu Albrighton. Centr se mu ovšem vůbec nepovedl.

14.

Konečně se k něčemu dostali také hosté. Budou rozehrávat rohový kop.

15.

Z rohového kopu ale žádné nebezpečí nebylo. Do bezpečí odvrátil míč Evans.

18.

Nejprve to zkusil z dálky Stanciu, jeho rána ale byla zablokovaná. Na polovině hřiště pak zaváhal z rozehrávkou Bah a vyplynul z toho brejk soupeře. Slavistický obránce však předvedl příkladný návrat do obrany a rozeběhnutého Vardyho zastavil. Domácí rozehrají roh.

19.

Míč z rohu mířil na vzdálenější tyč, kde byl úplně volný Evans! Ten ještě vracel míč do ohně před branku, tam si ovšem poradil Olayinka, který přihrál připravenému Kolářovi.

22.

Kolář se snažil vyslat vpřed svoje spoluhráče dlouhým nákopem, vzadu ale zahrál dominantně Ndidi, který prudce odhlavičkoval.

24.

Kuchta v souboji se Söyüncüm fauloval, sudí ale posoudil situaci obráceně a Slavia bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.

25.

Olayinka si zajímavě naskakoval na bližší tyči, míč ho ale přeletěl. Následně je hra přerušena kvůli útočnému faulu Baha.

26.

Ünder se snažil nastartovat na levé straně Thomase, ten už ale nestihl míč na hrací ploše.

27.

Albrighton si seběhl do pokutového území a v plném běhu vypálil po zemi. Rána se mu příliš nepovedla a Kolář bez problémů zasáhl.

28.

Abdallah Sima nepotrestal chybu soupeře! Söyüncü totiž špatně přečetl situaci, vysoký míč ho přeletěl a útočník Slavie měl na středu volný prostor. Sima si dobře povšiml, že Schmeichel, který vyběhl, couvá, a tak zkusil vypálit z dálky. Branku ovšem minul!

30.

Thomas si na levé straně seběhl za Baha a dostal míč! Po centru ale sáhl Kolář.

32.

Na pravé straně chtěl předvádět svoje kouzla Vardy, chladnokrevně ho ale zastavil Zima. Domácí nicméně budou rozehrávat roh.

33.

Míč chvíli létal nad pokutovým územím Slavie, ale Pražané ho nakonec odvrátili.

37.

Sima hledal na levé straně rozeběhnutého spoluhráče, Bořil se ale nepohodl s kolegou a zahrál Ünder.

38.

To nevypadalo vůbec špatně! Bah se uvolnil na pravé straně a odcentroval na hlavu Kuchty! Ten ovšem odhlavičkoval jen těsně vedle bližší tyče!

42.

Ve hře obou týmů je teď k vidění hodně nepřesností. Tu zatím poslední vyrobil Olayinka, který poslal míč za postranní čáru.

42.

Vardy nabral rychlost, ale výborně s ním zvládl držet krok Kúdela. Anglický útočník tak odcentroval jen do rukavic připraveného Koláře.

43.

Olayinka napravil své zaváhání a vybojoval roh pro svůj tým.

44.

Z rohu ale nic nebylo a Hromada si další standardní situaci nevymodlil. Vykopávat bude Schmeichel.

44.

Söyüncü podruhé špatně přečetl vysoký míč a neodhlavičkoval. Následně však turecký obránce zařadil zpátečku a v klidu napravil svoji předchozí chybu.

45.

Choudhury si seběhl do pokutového území na přízemní centr a po kontaktu s Hromadou se skácel k zemi! Sudí ale jasně ukazuje, že penalta se kopat nebude.

45.

První poločas skončil.

Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, které odstartovaly pro Slavii hodně děsivě. Leicester totiž začal velmi aktivně a v prvních minutách několikrát zahrozil Cengiz Ünder. Žádná z jeho možností se ovšem neujala a postupně se dostali více do hry i sešívaní. Jejich největší možnost měl Abdallah Sima, který byl v dobré šanci po Söyüncüově zaváhání, vyběhnutého Kaspera Schmeichela ale nepřekonal a minul. Poločasové statistiky potvrzují převahu lišek, které si připsaly hned tři pokusy mířící na bránu.

Po první půli ale zatím není žádný z týmů blíže postupu do další fáze Evropské ligy.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Sima prohnal Thomase, ten ale zakopl jen za postranní čáru.

47.

Slavia rozehrávala rohový kop a bylo z toho hodně nebezpečno! Míč prolétl bez doteku středem pokutového území a na zadní tyči mohl zakončovat Hromada. Ten ale trestuhodně špatně trefil balón!

49.

Slavia dává gól! Pražané se významně přibližují vysněnému postupu! Z levé strany hřiště odcentroval Nicolae Stanciu na vzdálenější tyč, kde byl úplně volný LUKÁŠ PROVOD, který neměl problém doklepnout balón do sítě.

52.

Rychle mohlo být vyrovnáno. Po chybě hostí šel vpřed Ünder, který ale trefil boční síť branky jen zvenčí.

53.

Ndidi předvedl svoji šikovnost a došel si pro Bořilův faul. Domácí rozehrají standardku z pravé strany.

53.

Albrighton ale rozehrál standardku přímo na Kúdelovu hlavu a sešívaní se osvobozují.

55.

Tentokrát Bořil na druhé straně vybojoval roh pro Slavii.

55.

Na vzdálenější tyč si zajímavě sbíhal Sima, na prudký míč ale nataženou nohou nedosáhl.

60.

Hodina fotbalu za námi a domácí lavička si připravila první střídání. Do hry by měl jít každou chvíli Harvey Barnes.

61.

Máme tu rovnou trojité střídání na straně Leicesteru! Ze hry jdou Marc Albrighton, Daniel Amartey a Hamza Choudhury. Na trávníku je nahradí Timothy Castagne, Ricardo Perreira a Harvey Barnes.

64.

Barnes už předvedl svoji šikovnost. Naštěstí pro hosty ale obrana Slavie zachytila jeho průnikovou přihrávku.

65.

Ünder našel na středu pokutového území Vardyho, tomu ale míč poskočil do vzduchu a zasáhl jeho ruku. Sudí přerušuje hru.

66.

Ünder si udělal prostor na levé straně, následující centr ale přetáhl a nenašel nikoho v modrém. Z další šance vyplynul roh Leicesteru.

69.

Střídání si nachystal i Jindřich Trpišovský. Oscar Dorley nahradí ve hře Nicolae Stancia.

71.

Máme před sebou posledních dvacet minut základná hrací doby a tlak Leicesteru se stupňuje. Sešívaní jsou teď natlačení před vlastní šestnáctkou.

73.

David Zima musel zastavovat rozeběhnutého Varyho faulem. Za svoje počínaní dostává žlutou kartu.

74.

Další střídání na straně Slavie. Ondřej Lingr nahradí na hřišti Jakuba Hromadu.

76.

Barnes nechtěl nic vymýšlet, a tak před pokutovým územím napřáhl ke střele. Trefil ale jen před sebou stojícího hráče Slavie.

77.

Hosté se zatím brání velmi dobře a teď podnikli i výlet k soupeřově pokutovému území. Hráči Leicesteru ale z dalšího protiútoku vytěžili rohový kop.

79.

Slavia dává gól! Sešívaní už jsou opravu velmi blízko postupu! ABDALLAH SIMA si připravil střelu před pokutovým územím, obstřelil oba bránící soupeře a trefil se přesně k tyči! Kasper Schmeichel jeho ránu asi příliš neviděl.

81.

Domácí si nachystali ještě jednu změnu. Cengize Ündera střídá Sidnei Tavares.

82.

Rozbíhající se akci zastavil pomocí držení Lukáš Provod. Dostává žlutou kartu.

84.

Na trávníku vládnou emoce. Střídající Kuchta zamířil pomalu ke střídačce a do konfliktu s ním se pustil Söyüncü. Ten také dostává žlutou kartu.

84.

A nyní avizované střídání. Lukáš Masopust jde do hry místo pracanta Jana Kuchty.

85.

Výborný Zima! Tentokrát šikovným pádem zastavil rozeběhnutého Vardyho.

86.

Bořil fauloval, ale s následnou standardkou si sešívaní poradili. Nyní si rádi zahrají chvilku s míčem a nikam nebudou spěchat.

88.

Slavia rozehrávala standardní situaci, následně ale centr hodně přetáhla a nedokázala ještě jednou zahrozit.

89.

Zprava centroval nebezpečně Castagne, míč ale těsně přelétl volného Tavarese, takže domácí nezakončili.

90+1.

Nastavují se čtyři minuty.

90+2.

Slavisté to dělají výborně! Míč odvezli až k pokutovému území soupeře a šetří cenné vteřiny. Leicester by už musel předvést opravdu neskutečný výkon, aby dal potřebné tři góly.

90+4.

Konec zápasu.

Je konec! Sešívání to dokázali a po výborném druhém poločasu slaví postup do další fáze Evropské ligy! V 49. minutě otevřel skóre Lukáš Provod, který si výborně seběhl na Stanciův centr na vzdálenější tyč. Pražané posléze skvěle bránili nápor soupeře a v 79. minutě byli odměněni! Abdallah Sima si připravil přesnou ránu ze střední vzdálenosti a pojistil postup svého týmu. Na straně Pražanů vládne obrovská radost, zatímco domácí smutní.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a budu se těšit u další online reportáže.