reklama
21:00 • Evropská liga • 1. kolo play off
0:2
0:0
Leicester City F.C. - logo
Leicester
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia
  • 49. Provod (Stanciu)
  • 79. Sima (Olayinka)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z druhého utkání fotbalové Evropské ligy mezi Leicesterem a Slavií. Zápas začne ve čtvrtek 25. února ve 21:00 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Čeká nás odveta, ve které se rozhodne o postupujícím z dvojice Leicester City Slavia Praha. První vzájemný zápas na půdě vršovického Edenu žádnou branku nenabídl, a tak dnes stačí sešívaným na horké britské půdě vstřelit branku a neprohrát, případně neinkasovat a uspět na penalty. Jak je v Evropské lize zvykem, branky na půdě soupeře mají v konečném součtu vyšší váhu. 

Slavia v prvním zápase za favoritem o mnoho nezaostávala, což dokazují i zápasové statistiky. Na střely vyhráli domácí 14:8 a na ty, které mířily mezi tři tyče, 3:1. V držení míče pak byli o něco lepší hráči z ostrovů, kteří hráli s balónem u kopaček 53 % času. 

Potřásání rukou po konci prvního vzájemného zápasu.

Peter Olayinka a Jonny Evans se zdraví po prvním zápase 2. kola EL Slavia - Leicester Peter Olayinka a Jonny Evans se zdraví po prvním zápase 2. kola EL Slavia - Leicester | Foto: Milan Kammermayer

Jako první mohla jít v úvodním zápase do vedení Slavia, která hned ve třetí minutě dobře zahrála roh. Ondřej Kúdela však špatně trefil míč. V barvách Leicesteru měl největší možnost po patnácti minutách hry Harvey Barnes, v úniku ho ale výborně vychytal gólman Kolář. Pražané pak hodně aktivně vstoupili do druhé půle, prosadit se ovšem nedokázali. 

Sestava Leicesteru

Sestava Slavie

Co je patrné z pohledu na základní jedenáctky obou týmů?

Leicester sáhl ke změně na pozici dvou ofenzivních hráčů. Harveyho Barnese, který měl v prvním zápase největší šanci, nahradí v základu Cengiz Ünder. Místo zraněného Jamese Maddisona, který není ani na lavičce, pak naskočí Hamza Choudhury. 

To Jindřich Trpišovský na druhé straně udělal jen jednu změnu, která je navíc dost pravděpodobně vynucená. Místo Tomáše Holeše, který se v posledním zápase zranil, začne Jakub Hromada. Holeš ale bude připraven alespoň na lavičce. Na tu dnes usedne rovněž teprve sedmnáctiletý záložník Denis Višinský, jenž běžně nastupuje za B-tým Slavie. 

V Leicesteru je vše připraveno, za chvíli začínáme! 

King Power Stadium v Leicester před odvetným zápasem 2. kola EL Leicester - Slavia King Power Stadium v Leicester před odvetným zápasem 2. kola EL Leicester - Slavia | Foto: Reuters
1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí, kteří nastupují v modrém, obstarali úvodní výkop. Míč ale brzy opustil hrací plochu a Leicester vhazuje. 

2.

Domácí mohli jít rychle do vedení! Zprava zamířil do pokutového území prudký Ünderův centr, který Kolář vyrazil před sebe, kde byl připravený Söyüncü. Ten ale trefil balón špatně. 

3.

Ünder si tentokrát seběhl do středu a z hranice šestnáctky vypálil nepřesně. Obrana Slavie ale dostala dvě důrazné výstrahy! 

5.

Tielemans vyslal vpřed centr, za kterým utíkal hned dva hráči v modrém. Včas byl ale na místě Kúdela, který odhlavičkoval do bezpečí. 

8.

Na levé straně měl hodně prostoru Bořil, ke kterému se dostal vysoký centr. Kapitán hostí ale zpracoval míč velmi špatně a Ndidi odkopl. 

9.

Teď by se mohli Pražané na delší dobu dostat k míči. Ndidi totiž fauloval na středu hřiště a Slavia bude rozehrávat. 

10.

Ünder v útoku dnes hodně aktivní! Tentokrát si udělal prostor zprava a před pokutovým územím vypálil. Kolář měl ale odkrytý výhled a v klidu zasáhl. 

10.

Ünder v útoku dnes hodně aktivní! Tentokrát si udělal prostor zprava a před pokutovým územím vypálil. Kolář měl ale odkrytý výhled a v klidu zasáhl. 

12.

Tentokrát chtěl Ünder vyslat dopředu centr na nabíhajícího Vardyho. Naštěstí pro hosty mu ale míč sjel z kopačky a přihrávka nebyla přesná. 

13.

Na levé straně se předvedl pro změnu Albrighton. Centr se mu ovšem vůbec nepovedl. 

Filip Ardon
25. 2. 2021
reklama