Gól Magery nestačil, Boleslav v Evropské lize končí

4. 8. 2016 20:56
Fotbalisté Mladé Boleslavi dnešní výhrou 1:0 se Škendijí Tetovo nesmazali dvougólové manko z prvního zápasu v Makedonii a v Evropské lize končí ve 3. předkole.
Smutek Mladé Boleslavi - ilustrační foto.
Smutek Mladé Boleslavi - ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi v dnešní odvetě 3. předkola Evropské ligy porazili 1:0 Škendiji Tetovo, ale po porážce 0:2 v Makedonii v soutěži končí.

Domácí tak skončili ve stejné fázi jako loni. Naopak Škendija je ve 4. předkole vůbec poprvé.

Svěřenci nového reprezentačního kouče Karla Jarolíma sice měli velký tlak, ale na gól dosáhli až osm minut před koncem, kdy Lukáš Magera hlavou zužitkoval centr Kúdely.

Úvodní tlak vyzněl naprázdno

Domácí fotbalisté se od začátku snažili o kontaktní gól, ale velmi těžko se dostávali do hlubokého bloku soupeře. Když už se to ve 14. minutě povedlo Radovi, který pálil ze 14 metrů, tak ho vychytal brankář.

Hráči Tetova neustále kouskovali hru poleháváním a často žádali ošetření. Brankář Zahov se dokonce po půlhodině nechal ošetřovat kvůli křečím, které mívají fotbalisté většinou až na konci zápasu.

Přesto po jednom z protiútoků mohl skórovat Stenio Junior, ale jeho nebezpečnou střelu stačil zablokovat nový muž v mladoboleslavské obraně Douglas. A to i za cenu bolestivé rány do rozkroku.

Tlak Mladé Boleslavi sílil, do druhé půle navíc přišel útok posílit další útočník Mebrahtu, ale šance nepřicházely. Domácí hodně hráli přes pravou stranu, kterou ale měl makedonský soupeř dobře pokrytou.

Naděje trvala až do poslední minuty

Až v 70. minutě se povedl překvapivý pas za obranu na Chramostu, ale ten nenavázal na hattrick z ligového utkání s Libercem a nechal vyniknout brankáře. Vzápětí pálil Rada ze 17 metrů těsně vedle.

Gól naděje přišel až osm minut před koncem, kdy Kúdela ideálně odcentroval na Mageru a ten tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi šanci. Mladá Boleslav se vrhla za gólem znamenajícím postup, zamkla soupeře, ale ten se už ubránil.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Branka: 82. Magera. Rozhodčí: Evans - Edwards, Bird (všichni Wales). ŽK: Chramosta, Kalabiška - Alimi, Demiri, Radeski, Zahov, Stenio Junior, Hasani, Taipi. Diváci: 3528. První zápas: 0:2, postoupila Škendija.

Ml. Boleslav: Diviš - Pauschek (46. Mebrahtu), Kúdela, Douglas, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič (69. Takács), Magera, Kalabiška (61. Keresteš) - Chramosta. Trenér: Jarolím.

Tetovo: Zahov - Demiri, Cuculi, Bejtulai, Todorovski - Alimi (54. Polozani), Vujčič - Stenio Junior (85. Bojku), Hasani, Radeski (75. Taipi) - Ibraimi. Trenér: Akrapovič.