reklama

Simův dotek uhranul Anglii, Slavia zaujala. Tisk píše o frustrovaném Leicesteru

Abdallah Sima a Luke Thomas v utkání mezi Slavií a Leicesterem. Abdallah Sima a Luke Thomas v utkání mezi Slavií a Leicesterem. autor: Milan Kammermayer
Leicester na stadionu pražské Slavie pocítil frustraci, píší britská média po čtvrteční bezbrankové remíze v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy. Sešívané na ostrovech chválí za výkon ve druhém poločase. A vyzdvihují Abdallaha Simu.

"Svěřenci Brendana Rodgerse nebyli ve své nejlepší formě a odjíždí frustrovaní. Slavia Praha odolala a udržela čisté konto. Tento výsledek znamená, že Leicester bude mít příští týden v domácí odvetě pořád hodně práce," uvedl web televize Sky Sports.

Pozvat VIP hosty na zápas Slavie bylo morální selhání, omluvil se Tvrdík Pozvat VIP hosty na zápas Slavie bylo morální selhání, omluvil se Tvrdík Čtěte zde

"Třetí tým Premier League si během frustrujícího večera v Praze nedokázal vytvořit mnoho jasných gólových příležitostí. Když trenér Rodgers ve druhém poločase vystřídal klíčové hráče Jamieho Vardyho a Jamese Maddisona, vypadalo to, že rezignoval a spokojil se venku s bodem a čistým kontem," přidal server BBC Sport.

Britská média se shodla, že Pražané po změně stran anglického favorita v Edenu zatlačili a vytvořili si pár šancí, byť ne stoprocentních.

"Slavia bude bezpochyby potěšena tím, jak se aktuálně třetí celek Premier League ve druhém poločase zapotil. Když brankář Kasper Schmeichel vyrazil ránu Nicolaea Stanciua z hranice šestnáctky na roh, Leicester připomínal tým, který vyhrál jediný z posledních osmi zápasů v evropských pohárech," upozornil deník The Guardian ve svém internetovém vydání.

"Po přestávce Rodgerovi svěřenci nebyli tak pohybliví jako v první půli a domácí měli převahu. Schmeichel zneškodnil Stanciův přímý kop a ránu rumunského reprezentanta vytáhnul nad břevno," doplnila televize Sky Sports.

Nejlepší střelec "Lišek" Vardy čelil kritice za nevýrazný výkon. "Vardy byl v útoku stále víc osamocen. Vedle toho, že ani jednou nevyzkoušel slávistického brankáře, tak se téměř ani nedotknul míče," napsal The Guardian, který naopak vyzdvihl domácího útočníka Abdallaha Simu.

"Tento rychlý, chytrý a vynalézavý křídelník Slavie s chutí testoval devatenáctiletého levého beka Lukea Thomase. Simův magnetický první dotek a dynamická změna tempa způsobovala, že obrana Leicesteru chvílemi vypadala trochu ledabyle," dodal britský deník.

Dokážeme odehrát dobré utkání i v Leicesteru, burcuje Trpišovský po domácí remíze 0:0 Dokážeme odehrát dobré utkání i v Leicesteru, burcuje Trpišovský po domácí remíze 0:0 Čtěte zde
reklama