reklama

Odveta? Rangers mají ze Slavie skutečný respekt, před sešívanými je varuje i Laudrup

Borna Barišič a Alexander Bah v prvním zápase osmifinále EL Slavia - Glasgow Rangers Borna Barišič a Alexander Bah v prvním zápase osmifinále EL Slavia - Glasgow Rangers autor: Reuters
Přestože fotbalisté Glasgow Rangers nastoupí do odvety osmifinále Evropské ligy se Slavií s komfortním výsledkem 1:1 v zádech, směrem k odvetě jsou velmi opatrní. "Slavia nám ukázala, jak fantastický a výborně organizovaný tým je," uznává kouč Steven Gerrard.

"Šance je 50 na 50," prohlásil před zápasem na Ibrox Stadium trenér domácích Steven Gerrard. Většinou to bývá obvyklá fráze, liverpoolská legenda svou predikci ale tentokrát myslela zcela vážně. Trenéři i fotbalisté skotského velkoklubu se nepříliš úspěšně snaží zakrýt to, jak byli zaskočení z prvního zápasu v Edenu, v němž Slavia jasně dominovala.

Doma jsme neukázali vše, co umíme, řekl před odvetou s Rangers Trpišovský Doma jsme neukázali vše, co umíme, řekl před odvetou s Rangers Trpišovský Čtěte zde

"Byl to pravděpodobně nejtěžší soupeř, kterému jsme mohli čelit. Slávisté hrají v obrovském tempu a velmi rychle přepínají. Byl to takový ostrovní zápas proti soupeři, který rád hraje ve vysoké intenzitě. Na začátku nás tím trochu šokovali," řekl Gerrard po prvním střetnutí.

Svůj bývalý klub před červenobílými varuje i Brian Laudrup, který v 90. letech odehrál v dresu Gers více než 100 zápasů. Největší obavu má ze senegalské komety Abdallaha Simy, který je podle bývalého dánského útočníka právě tím mužem, jenž je schopen vyrvat Skotům sen o čtvrtfinále.  

"Slavii jsem pozorně sledoval při jejím vítězství v Leicesteru (2:0). Zanechala na mě obrovský dojem a ve čtvrtek večer ještě Rangers nadělá problémy," myslí si mistr Evropy z roku 1992. 

Podle něj si všichni mysleli, že po bezgólové remíze Lišky doma českého mistra dorazí. "Jenže Češi v ten večer hráli tak chytře.... Skvělým výsledkem vyslali varovný signál pro všechny potenciální soupeře v Evropě, jak velkou mají kvalitu," říká Laudrup.

Jednoznačný průběh prvního zápasu, ve kterém Rangers zachránil pouze eskamotérský zákrok gólmana Allana McGregora, se odrazil i do přijatých sázek. Přestože mají sešívaní horší výchozí pozici než v případě utkání s Leicesterem, většina fanoušků i tak věří Slavii.  

"Favoritem bodle bookmakerů Fortuny jsou domácí Rangers FC v kurzu 1,63, kteří o víkendu odpočívali, kouč Gerrard navíc může do sestavy vyslat dvojici Balogun - Roofe. Sázkaři každopádně stále věří sešívaným v kurzu 2,31, poměr sázek se pak mírně upravil na 80 % ku 20 % ve prospěch českého týmu," říká expert Fortuny Roman Kovařík.

reklama