Gól jsem potřeboval. Doufám, že budou rychle přibývat, hlásil šťastný střelec Necid

František Typovský František Typovský
14. 9. 2017 22:05
Pražská Slavia v prvním zápase základní skupiny Evropské ligy porazila izraelský Maccabi Tel Aviv nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jedinou branku utkání zaznamenal ve 12. minutě odchovanec sešívaných, Tomáš Necid, který po opětovném návratu do Edenu skóroval při svém druhém startu. "Cítil jsem se líp, než v Olomouci. Hodně mi pomohl vstřelený gól, spadl ze mě tlak," řekl útočník Slavie, který ještě v prvním poločase mohl vedení domácích zdvojnásobit. "Bohužel mi to sklouzlo, mohlo nás to uklidnit," dodal Necid.
Tomáš Necid
Tomáš Necid | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Tomáš Necid nastoupil poprvé od svého návratu do Slavie v základní sestavě a hned se mu podařilo skórovat. Jeho brankou pak sešívaní udolali hosty z Maccabi Tel Aviv a připsali si první výhru do tabulky základní skupiny Evropské ligy

Výkon Slavie rozhodně nebyl ideální, přicházela o hodně míčů, díky výbornému výkonu obrany ovšem těsný náskok udržela. Střelec Necid si poté výkon svého týmu pochvaloval a doufá, že se jednalo o ideální impuls před dlouho očekávaným nedělním derby proti Spartě.

Tomáši, první zápas v základu Slavie po návratu - jak jste se cítil?

Rozhodně líp než v Olomouci. Jsem taky rád, že jsem dal gól a spadl ze mě ten tlak. Gól jsem potřeboval, a je super, že byl tak důležitý a hlavně vítězný. Doufám, že počet gólů a vítězství bude přibývat.

Těší vás, že jste dal rozhodující gól?

Mám z toho gólu pochopitelně velkou radost. Těší mě každý gól, ale ty vítězné dvojnásobně. Je skvělé, že se nám podařilo vítězně vstoupit do skupiny a že jsme to dneska zvládli.

Bylo to zakončení podle vašich představ?

Musím se přiznat, že jsem uvažoval, jestli střílet nohou, nebo hlavou. Nakonec ten míč skočil tak, že jsem se rozhodl hlavičkovat. Bylo to těžké zakončení, ale naštěstí to vyšlo tak, jak jsem chtěl.

V prvním poločase jste měl ještě jednu tutovku, proč to nevyšlo?

Prostě jsem to netrefil. Dostal jsem ideální balon, bohužel jsem to netrefil. Míč mi sklouznul a šel vedle. Mrzí mě to, mohlo to být do poločasu 2:0 a mohli jsme být klidnější. Nemuseli jsme se tolik strachovat o výsledek.

Měl jste pocit, že jste se strachovali?

Ne přímo strachovali, ale ten výsledek 1:0 je takový ošemetný. Může přijít nějaká standardka, nebo náhodný gól a přijdeme o to vedení. Měli jsme tam nadějné situace, náznaky brejků, bohužel jsme zbytečně ztráceli balony. Mohli jsme ten zápas dohrát víc v klidu.

Máte za sebou první zápas ve skupině. Myslíte si, že budete hrát o postup?

Skupina je hratelná, to už jsem říkal dřív. Šance postoupit je, my ale musíme ta důležitá utkání zvládat, hlavně doma a zkusit přidat i nějaké body ze zápasů venku. Konec skupiny je ještě hodně daleko, ale dnešní výsledek je hodně povzbudivý. Jedeme dál.

Pomůže vám dnešní výhra v přípravě před derby?

Já myslím, že impuls je to ideální. V Olomouci jsme sice remizovali, ale teď jsme vyhráli těžký zápas. Evropská liga se tady dlouho nehrála, takže jsem rád, že jsme to zvládli, máme tři body a můžeme se připravovat na derby.

Může vám váš dnešní výkon pomoct do základní sestavy v derby?

Jé, tak to nevím. To se musíte zeptat trenéra Šilhavého. Podle mě je jedno, jestli bude hrát Škoďák (Milan Škoda - pozn. aut.) nebo já, hlavní je, abychom vyhráli. Důležitý je tým a tři body. Samozřejmě každý chce hrát, ale někdy to prostě nevyjde. Čeká nás teď ale těžký zápas, který chceme vyhrát.

Pamatujete si na váš poslední gól v Edenu?

Jo, bylo to před třemi lety, tuším, že proti Příbrami. Bylo to zase do té samé brány, asi se mi na ni víc daří. Bylo by samozřejmě fajn dát gól i do té druhé, ale jsem rád za jakoukoli trefu.

Ve druhém poločase jste skóroval také, gól ale neplatil pro ofsajd. Jak jste situaci viděl vy?

Dostal jsem dobrý centr, snažil jsem se to trefit k tyči, na rozhodčího jsem se vůbec nedíval. Šel jsem slavit, ale podíval jsem se na hlavního rozhodčího, který ukazoval ofsajd. Asi správně. Důležitá je ale ta výhra.

Měli jste v hlavách blížící se derby?

Někde vzadu možná, ale hrajeme Evropskou ligu, a dneska jsme se na ni plně soustředili. Z Evropské ligy chceme postoupit, skupina je hratelná. Teď máme první tři body, ale už se soustředíme na neděli a derby se Spartou.

Trenér Šilhavý dal dnes šanci hráčům z širšího kádru. Jak se vám líbil výkon týmu?

Slavia je velký klub, a jestli chce být úspěšná, musí mít široký a kvalitní kádr. Já si myslím, že dneska všichni hráči ukázali, že v základu můžou hrát a že se perou o sestavu. Takhle široká konkurence je pro Slavii jen výhodou.