reklama

Holoubek se nevymlouvá, Sparta ale stále připomíná lazaret. A téma Konaté je tabu

EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek EL, Sparta-Inter Milán: David Holoubek autor: Milan Kammermayer
Fotbalovou Spartu čeká jeden z nejtěžších týdnu podzimní části sezony. Nejprve se v Izraeli představí proti tamní Beer Ševě, se kterou bojuje o postup do jarní části Evropské ligy. Ihned po příletu zase Pražané odjedou k zápasu do Plzně, se kterou pro změnu letenští bojují v posledních letech o ligový titul.

Praha - Fotbalovou Spartu čekají v příštích dvou zápasových termínech veledůležité zápasy podzimu. Nejprve v Evropské lize proti izraelské Beer Ševě, se kterou letenští bojují o postup ze základní skupiny. A poté pro mnohé ligový zápas podzimu proti mistrovské Plzni.

Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Prohlédněte zde

Těžká situace, ale výmluvy nehledejte

Trenér Sparty David Holoubek by se mohl vymlouvat, neboť letenské výrazně omezuje rozsáhlá marodka. Navíc oproti Plzni hrají zápas Evropské ligy venku a na regeneraci budou mít kvůli cestování zákonitě méně času a prostoru. Přesto se dočasný trenér Sparty Holoubek nevymlouvá.

"Myslím, že pro nás cestování zase tak problematické nebude. Určitě je to vzdálenější destinace, ale pokud s Beer Ševou uspějeme, tak to pro nás nebude výrazný problém. Cestování i regenerace bude poté snazší," nehledá výmluvy Holoubek.

Proti Beer Ševě nečeká sparťany nic snadného. Izraelci v úvodním kole Evropské ligy zdolali na San Siru Inter a poté doma uhráli bezbrankovou remízu se Southamptonem, se kterým se po úvodních dvou zápasech dělí o první příčku v tabulce.

Beer Ševa - mistr izralské ligy

"Beer Ševa bude mít vysokou individuální kvalitu.  Čekám, že budou hrát hodně ofenzivně s rozestavením se třemi útočníky. Zdobí je rovněž velká kompaktnost týmu. Mají zažitý systém hry a na jejich herním projevu nejsou vidět nahodilé prvky," popisuje Holoubek soupeře.

Sparta pyká za rasismus svých fanoušků, UEFA jí uzavřela část stadionu Sparta pyká za rasismus svých fanoušků, UEFA jí uzavřela část stadionu Čtěte zde

V Izraelské lize momentálně působí v týmu Maccabi Haifa bývalý sparťan Kamil Vacek, který sice ještě proti Beer Ševě v probíhající sezoně nehrál, ale jeho postřehů Holoubek využil. "Včera jsem po telefonu mluvil s Kamilem Vackem, který mi říkal, že Beer Ševa na novém stadionu ještě neprohrála, takže si přeju, abychom jim tu sérii přerušili. Říkal mi, že mají v týmu velké individuality, ale zase mi dal nějaké tipy, které by na ně mohly platit."

Kádr jako proti Jihlavě

Holoubek je v situaci, ve které si moc nemůže dovolit rotovat sestavou, protože nemá tolik hráčů k dispozici. "Do Izraele poletí ti, kteří byli připravení pro minulý ligový zápas proti Jihlavě. Nikdo nevypadl a nikdo nepřibyl," popsal situaci v kádru Holoubek. "Zápasová praxe přibyla Ondrovi Zahustelovi, který v pondělí hrál za juniorku v Brně, ale zatím nejsem rozhodnutý jestli nastoupí v Izraeli," dodal.

Konaté se stále kaje

Což znamená, že Sparta ani v aktuální situaci výrazného oslabení nevyužije služeb Tiémoka Konatého, který od dob svého přestupového vzdoru hraje pouze za sparťanskou juniorku. "Samozřejmě vím, jak Timy hraje a vypadá v tréninku, ale to je tak všechno, co bych k tomu řekl," neprozradil, zda a popřípadě, kdy se Konaté může vrátit k áčku Sparty Holoubek.

Konaté se omluvil fanouškům Sparty, byl prý vyčerpaný Konaté se omluvil fanouškům Sparty, byl prý vyčerpaný Čtěte zde

Sparta tedy poletí do Izrale téměř čtyři hodiny i s dorostenci. Pokud odhlédneme od všech nepříjemných okolností, čeká letenské alespoň, co se týče klimatických podmínek příjemný zápas. V Izraeli momentálně ukazuje teploměr okolo pětadvaceti stupňů. "Je příjemné, že si nebudeme muset sebou brát zimní doplňky. Pro nás je to příjemná změna, že vypadneme z toho momentálního českého sychravého stereotypu," uvedl Holoubek.

Proti Plzni zpátky do mírného pásu

Podle Holoubka bude zápas s Plzní důležitější než Evropská liga. Bílek po prohře vyzdvihl Dočkala Podle Holoubka bude zápas s Plzní důležitější než Evropská liga. Bílek po prohře vyzdvihl Dočkala Čtěte zde

Ihned po příletu čeká Spartu výše zmíněný ligový zápas podzimu proti Plzni, která má v momentální chvíli čtyřbodový náskok na letenské. "V aktuální chvíli je Plzeň favoritem. Už vzhledem k tomu, že může s výhledem na zápas v Evropské lize a proti nám rotovat sestavou. A samozřejmě je důležité rovněž postavení v tabulce," přisuzuje Holoubek Viktorii pozici favorita.

Plzeň prošla v létě výraznými obměnami. V týmu skončily některé dlouholeté opory a přišel nový trenér Roman Pivarník a podle Holoubka se výrazně změnila hra Plzně. "Plzeň má výborného trenéra v Romanu Pivarníkovi, který změnil jejich hru, změnil rozestavení a přidal na náročnosti celého herního projevu," uzavřel Holoubek.

reklama