reklama

Je neuvěřitelné, co jsme z malé České republiky dokázali, prohlásil Provod

Granit Xhaka  a Lukáš Provod v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy Slavia - Arsenal Granit Xhaka a Lukáš Provod v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy Slavia - Arsenal autor: Reuters
Slávista Lukáš Provod označil čtvrteční domácí debakl 0:4 s fotbalisty Arsenalu v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy za nejhorší zápas pražského týmu v evropských pohárech. Čeští mistři ale podle reprezentačního záložníka v aktuálním ročníku soutěže navzdory bolestnému vyřazení předvedli neskutečnou jízdu, na kterou se bude vzpomínat.

"Teď to bolí hodně, to je jasné, protože jsme s tou nadějnou remízou 1:1 z Arsenalu doufali, že uhrajeme lepší výsledek a zahrajeme lepší zápas, což se nám nepovedlo. Byl to určitě náš nejhorší zápas v Evropě," uznal Provod.

Kúdelův trest absolutně odpovídá, říká ruský funkcionář FIFA. Incident byl prý divný Kúdelův trest absolutně odpovídá, říká ruský funkcionář FIFA. Incident byl prý divný Čtěte zde

Slavia mezi 18. a 24. minutou v Edenu od londýnského favorita inkasovala tři góly a přišla o reálnou šanci na postup.

"Byly to naše individuální chyby. Zapletlo se tam spoustu lidí a spoustu věcí. Takové góly jsme nedostávali," posteskl si Provod. "Nesmyslně jsme pouštěli hráče doprostřed, při druhém gólu jsme koukali a neodkopli balon. Ještě, když to bylo takhle rychlé, tak to v podstatě zápas rozhodlo," doplnil.

"Škoda pro nás. Kdybychom udrželi déle 0:0, vypadal by zápas úplně jinak. Ale Arsenal má obrovskou kvalitu a bylo to hrozně složité," ocenil soupeře čtyřiadvacetiletý středopolař.

Nechtěl se vymlouvat na to, že domácím chybělo několik opor. "Určitě by to bylo jiné, kdybychom nastoupili v úplné sestavě, ale Slavia má kádr široký a všichni hráči jsou výborní. Takže na to bych se vůbec nevymlouval," prohlásil Provod sympaticky.

A nestěžoval si ani na únavu po náročném programu. "V takových zápasech máte vždycky sil dost. Bylo to tím, že Arsenal měl dneska větší kvalitu a díky tomu vyhrál," podotkl Provod.

Kúdelovi hrozí vězení. Skotská policie se ho chystá obvinit z rasistického chování Kúdelovi hrozí vězení. Skotská policie se ho chystá obvinit z rasistického chování Čtěte zde

Je hrdý na to, co slávisté v tomto ročníku Evropské ligy dokázali. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského postoupili ze skupiny s bundesligovým Leverkusenem či francouzským Nice, na úvod play off vyřadili jiný anglický tým Leicester a v osmifinále přešli přes skotské šampiony Rangers.

"To, co jsme z malé České republiky dokázali proti gigantům, je neuvěřitelné. Klobouk dolů před celým týmem a před kluky, byla to neskutečná jízda a chci jim za to poděkovat," prohlásil plzeňský odchovanec.

"Rozhodně není normální a nestává se každý rok, že by český tým porážel takové giganty a byl by schopen na Emirates Stadium uhrát výsledek 1:1. S odstupem času na to určitě budeme vzpomínat, ale teď je to pro nás hořké," zopakoval Provod.

Slávisté nepoklekli, na trávník padli až v závěru. Tvrdá zeď nesla jméno Arsenal Slávisté nepoklekli, na trávník padli až v závěru. Tvrdá zeď nesla jméno Arsenal Prohlédněte zde
reklama