reklama

Jsme lepší, věří kouč Gentu. Liberec podle něj hraje typický východoevropský fotbal

Gent se před zápasem v Liberci cítí jako favorit Gent se před zápasem v Liberci cítí jako favorit autor: Reuters
Přestože fotbalisté Gentu prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, jejich trenérovi Wimu De Deckerovi před čtvrtečním 1. kolem základní skupiny v Liberci sebevědomí nechybí

Kouč je přesvědčen, že belgický tým má lepší hráče než soupeř a počítá s třemi body. Radil mu i obránce Michael Ngadeu, který do Gentu vloni v létě přestoupil z pražské Slavie.

Video: Strašidelný první poločas už Real nezachránil, Bayern zničil Atlético Video: Strašidelný první poločas už Real nezachránil, Bayern zničil Atlético Čtěte zde

"Viděli jsme hodně záznamů ze zápasů Liberce a máme představu o jejich týmu a hře. Soupeř hraje takový typicky východoevropský fotbal, který jsme viděli u týmu z Kyjeva. Tento tým je ale určitě silnější než náš zítřejší soupeř," řekl na tiskové konferenci De Decker, jehož celek ve 4. předkole Ligy mistrů dvakrát prohrál s Dynamem Kyjev a přešel do skupiny Evropské ligy.

"Máme silný tým, lepší hráče než soupeř, každou hráčskou pozici máme zdvojenou. Naši hráči jsou technicky zdatní, chceme být tvrdí a k tomu je i během zápasu povedeme. Počítáme, že budeme odjíždět z Liberce s třemi body, a s touto vizí jdeme zítra do zápasu," dodal osmatřicetiletý kouč.

S přípravou se obrátil i na bývalého slávistu Ngadeua. "Máme od něj informace. Hrál za Slavii a proti Liberci hrál třikrát, takže z jeho zkušeností také trochu vycházíme," poznamenal De Decker.

Jeho svěřenci na rozdíl od Liberce mohou dál hrát domácí ligu. Česká nejvyšší soutěž je kvůli koronavirové pandemii přerušena. "Jak soupeře, tak i nás ovlivňují aktuální okolnosti. Současné podmínky nejsou ideální pro nikoho, ale nesmíme a nechceme se za nic schovávat. Dle informací, které mám, není v dobrém stavu hřiště, na kterém se tři týdny nehrálo. Ale doufám, že zítra bude vše vyhovující," dodal kouč.

Fotbalová republika, díl pátý: Rváčov Sport |  08:41
reklama