reklama

Kokorinovi hrozí sedm let. Před útokem židlí byl ve skupině, která zkopala člověka

fotbal, Alexander Kokorin, napadení Youtube.com
Útočník Petrohradu, jehož gól porazil Slavii, už je ve vazbě, stejně jako jeho kumpán Pavel Mamajev, záložník Krasnodaru.

Moskva - Ruská policie zadržela fotbalové reprezentanty Alexandra Kokorina a Pavla Mamajeva, které vyšetřuje kvůli napadení v centru Moskvy.

Potyčku, při níž útočník Petrohradu Kokorin a záložník Krasnodaru Mamajev zranili minimálně dva muže, zachytily bezpečnostní kamery. Pondělní incident vyvolal v Rusku velké pohoršení, oba hráči se k případu zatím odmítli vyjádřit.

Kokorin, který ve čtvrtek rozhodl gólem o výhře 1:0 nad Slavií ve skupině Evropské ligy, a Mamajev dostali na dnešek předvolání na policii. Úřady je předem varovaly, že pokud se nedostaví, bude na ně vydán zatykač.

Po výslechu byli oba zadrženi a obviněni z výtržnictví, za což jim hrozí až sedm let vězení. Jak dlouho zůstanou ve vazbě zatím policie nezveřejnila.

Podle záběru bezpečnostních kamer skupina útočníků, mezi nimiž byli i oba fotbalisté, zbila a zkopala na ulici muže. Další pak napadli v kavárně poté, co je napomínali kvůli přílišnému hluku.

Podle svědků byli oba ruští hráči pod vlivem alkoholu a zřejmě i drog. Mezi zraněnými jsou dva vysoce postavení ministerští úředníci.

Vedle trestního stíhání nyní oběma hrozí i postih od klubů, které jejich chování odsoudily. Vedení Krasnodaru už pracuje na ukončení Mamajevovy smlouvy.

Video: Porazil Slavii, teď mu hrozí pět let vězení. Kokorin mlátil úředníka židlí Video: Porazil Slavii, teď mu hrozí pět let vězení. Kokorin mlátil úředníka židlí Čtěte zde
reklama