Trnava prohrála s Fenerbahce 0:2. Chelsea se s Maďary trápila, spasil ji Morata

4. 10. 2018 23:22
Jabloneckým se komplikuje cesta ze základní skupiny Evropské ligy. Rennes totiž prohrálo v Astaně, ta naopak zůstává neporažená se čtyřmi body.
Tomáš Koubek.
Tomáš Koubek. | Foto: Reuters

Astana - Fotbalisté Rennes ve druhém utkání skupiny K v Evropské lize prohráli v Astaně 0:2 a nenavázali na domácí vítězství 2:1 nad Jabloncem. Reprezentační brankář Tomáš Koubek byl pouze na lavičce francouzského týmu. Kazašský celek po remíze 2:2 ze hřiště Dynama Kyjev zůstává neporažený. Jablonec od 21 hodin bude hrát s Dynamem.

Bordeaux ani podruhé ve "slávistické" skupině C nebodovalo. Po prohře 0:1 v Praze dnes doma podlehlo Kodani 1:2. Záložník Girondins Jaroslav Plašil zůstal mezi náhradníky.

Za Rennes mohl odpovědět střídající Ramy Bensebaini, ale trefil pouze tyč. V první minutě nastaveného času pak přidal pojistku Marin Tomasov gólem po samostatném úniku.

Astana vede tabulku skupiny se čtyřmi body, druhé Rennes ztrácí na kazašského lídra bod. Dynamo Kyjev má po remíze 2:2 s Jabloncem na kontě dva body a severočeský tým je s bodem poslední.

Kodaň krátce před pauzou poslal do vedení Pieros Sotiriu hlavičkou. V nastavení první půle promarnil příležitost na vyrovnání Francois Kamano, který z penalty minul branku.

Šest minut před koncem přece jenom srovnal Younousse Sankharé, jenže radost Bordeaux netrvala dlouho. Ve druhé minutě nastavení totiž rozhodl náhradník Robert Skov. Kodaň, které opět chyběl zraněný český stoper Michael Lüftner, má čtyři body stejně jako Zenit. Petrohradský celek doma zdolal Slavii 1:0.

Sevilla s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem v Krasnodaru neudržela vedení a prohrála 1:2, domácí navíc ještě třikrát trefili břevno. Ve 43. minutě otevřel skóre Nolito, ale v 72. minutě vyrovnal střídající Mauricio Pererya a těsně před koncem rozhodl Tornike Okriašvili. Ruské mužstvo je ve skupině J stoprocentní, Sevilla ze dvou zápasů získala tři body.

Trnava v Istanbulu podlehla Fenerbahce 0:2. Svěřenci Radoslava Látala po domácí výhře 1:0 nad Anderlechtem dalšího silného soupeře ve skupině D nepřekvapili. Celý zápas odehrál český záložník Jakub Rada, jeho spoluhráč Jiří Kulhánek zůstal na lavičce. Za turecký tým se ve druhém poločase dvakrát trefil Islám Slimaní.

Arsenal bez zraněného brankáře Petra Čecha zvítězil na hřišti Karabachu 3:0. O góly se postarali Sokratis Papastathopulos a mladíci Emile Smith Rowe a Matteo Guendouzi premiérovými soutěžními zásahy za londýnský tým. Ten bez ztráty vede skupinu E.

Chelsea ve skupině L i podruhé vyhrála 1:0. Tentokrát se doma trápila s Székesfehérvárem a maďarského soupeře zdolala až gólem Álvara Moraty ze 70. minuty. Utkání v Londýně řídili čeští rozhodčí v čele s Miroslavem Zelinkou.

Druhý zápas v soutěži vyhrál také AC Milán, který po obratu zdolal Olympiakos 3:1. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Miguel Ángel Guerrero, ale mezi 70. a 79. minutou za "Rossoneri" skórovali dvakrát Patrick Cutrone a jednou Gonzalo Higuaín.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Leverkusen - AEK Larnaka 4:2 (1:1)

Branky: 49. a 88. Alario, 44. Havertz, 90.+2 Brandt - 25. Tričkovski, 90.+1 Raspas.

FC Curych - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)

Branka: 84. Pálsson.

Skupina B:

Salcburk - Celtic Glasgow 3:1 (0:1)

Branky: 55. a 73. z pen. Dabbur, 61. Minamino - 2. Edouard. ČK: 73. Forrest (Celtic).

Rosenborg Trondheim - Lipsko 1:3 (0:1)

Branky: 79. Jebali - 12. Augustin, 54. Konaté, 61. Cunha.

Skupina C:

Bordeaux - FC Kodaň 1:2 (0:1)

Branky: 84. Sankharé - 42. Sotiriu, 90.+2 Skov. ČK: 90.+3 Zeca (Kodaň).

Zenit Petrohrad - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 80. Kokorin. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Yilmaz (všichni Tur.). ŽK: Neto - Souček, Baluta. Diváci: 45.408.

Petrohrad: Luňov - Aňukov, Ivanovič, Neto, Nabiullin (90. Zabolotnyj) - Jerochin, Paredes, Kranevitter - Mak (64. Kuzjajev), Dzjuba, Driussi (63. Kokorin). Trenér: Semak.

Slavia: Kolář - Coufal (83. Frydrych), Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Traoré (89. Deli), Zmrhal - Matoušek (53. Baluta). Trenér: Trpišovský.

Skupina D:

Anderlecht - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:1)

Branky: 19. Hajrovič z pen., 68. Gojak. ČK: 46. Vranjes - 90.+3 Théophile-Catherine.

Fenerbahce Istanbul - Trnava 2:0 (0:0)

Branky: 52. a 69. Slimaní.

Skupina E:

Karabach - Arsenal 0:3 (0:1)

Branky: 4. Papastathopulos, 53. Smith Rowe, 80. Guendouzi.

Poltava - Sporting Lisabon 1:2 (1:0)

Branky: 10. Kulach - 90. Montero, 90.+3 Cabral.

Skupina F:

AC Milán - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)

Branky: 70. a 79. Cutrone, 76. Higuaín - 14. Guerrero.

Betis Sevilla - Dudelange 3:0 (0:0)

Branky: 56. Sanabria, 80. Lo Celso, 88. Tello.

Skupina G:

Spartak Moskva - Villarreal 3:3 (1:1)

Branky: 34. z pen. a 82. Zé Luís, 85. Melgarejo - 13. Toko Ekambi, 49. Fornals, 90.+6 Cazorla z pen.

Glasgow Rangers - Rapid Vídeň 3:1 (1:1)

Branky: 44. a 90.+4 Morelos, 84. Tavernier z pen. - 42. Berisha.

Skupina H:

Eintracht Frankfurt - Lazio Řím 4:1 (2:1)

Branky: 4. a 90.+4 Da Costa, 28. Kostič, 52. Jovič - 23. Parolo. ČK: 43.+3 Basta, 58. Correa (oba Lazio).

Apollon Limassol - Olympique Marseille 2:2 (0:0)

Branky: 74. Markovič, 90.+1 Zelaya - 50. Payet, 67. Gustavo.

Skupina I:

Sarpsborg - Genk 3:1 (1:0)

Branky: 6. a 63. Mortensen, 54. Zachariassen - 49. Trossard.

Malmö - Besiktas Istanbul 2:0 (0:0)

Branka: 53. vlastní Erkin, 76. Rosenberg z pen.

Skupina J:

Standard Lutych - Akhisar 2:1 (2:1)

17. Emond, 40. Djenepo - 32. Ayik.

Krasnodar - FC Sevilla 2:1 (0:1)

Branky: 72. Pereyra, 88. Okriašvili - 43. Nolito.

Skupina K:

Astana - Rennes 2:0 (0:0)

Branky: 64. Zajnutdinov, 90.+1 Tomasov.

Jablonec - Dynamo Kyjev 2:2 (1:2)

Branky: 33. Hovorka, 80. Trávník - 8. Cygankov, 15. Garmaš. Rozhodčí: Delferiére - De Neve, De Weirdt (všichni Belg.). ŽK: Holeš, Považanec - Morozjuk, Bujalskij, Pivarič.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust (86. V. Kubista), Trávník, Považanec, Jovovič (90.+2 Sobol) - Chramosta (78. Ikaunieks). Trenér: Rada.

Kyjev: Bojko - Kedziora, Burda, Kádár, Pivarič - Sydorčuk, Bujalskij (79. Šepelev) - Morozjuk, Garmaš, Cygankov - Besedin. Trenér: Chackevič.