reklama

Krmenčík: Byli jsme lepší než Giurgiu, chyběl jen druhý gól

Česká liga: Plzeň - Slavia: Michal Krmenčík Česká liga: Plzeň - Slavia: Michal Krmenčík autor: Tomáš Liška
Útočník Plzně Michal Krmenčík vstřelil v Bukurešti jedinou branku Plzně, ale po další hlavičce byl blízko i druhému gólu, ale trefil pouze břevno. "Byli jsme lepší. Stačilo dát druhý gól," smutnil po zápase Krmenčík.

Bukurešť - Plzeňský útočník Michael Krmenčík byl zklamaný z remízy 1:1 na hřišti Astry Giurgiu, protože podle něj byli hosté ve čtvrtém utkání skupiny Evropské ligy lepší. Třiadvacetiletý fotbalista nejprve vyrovnal a v závěru mohl rozhodnout o vítězství, ale trefil jen břevno.

Plzeň s rumunskou Astrou jen remizovala a zůstává poslední ve skupině, alespoň bod zajistil Krmenčík Plzeň s rumunskou Astrou jen remizovala a zůstává poslední ve skupině, alespoň bod zajistil Krmenčík Čtěte zde

"Kdo tady byl, asi viděl, že na hřišti jsme byli lepší. Stačilo dát ještě druhý gól, pak bychom si to, myslím, pohlídali. Dal jsem břevno, to je velká škoda," řekl novinářům Krmenčík. Zatímco ve 25. minutě skóroval, čtvrt hodiny před koncem z další hlavičky zamířil do brankové konstrukce.

"Chtěli jsme vyhrát, takže to ztráta asi je. Věřil jsem, že zápas otočíme. Ale dneska nad námi nestála štěstěna," doplnil plzeňský odchovanec.

Viktoria se v Evropské lize znovu nedočkala kýžené výhry a se třemi body zůstala poslední ve skupině E. Tabulku vede s osmi body AS Řím, Austria Vídeň má pět bodů a Giurgiu čtyři. Za tři týdny se český mistr představí v Říme.

"Ještě nás čekají dva zápasy. Doufám, že to zvládneme a postoupíme. Musíme v Římě nechat všechno a vyhrát. Abychom měli šanci na postup i před posledním utkáním doma s Austrií. Popereme se o to," uvedl Krmenčík.

Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Prohlédněte zde

Astra kvůli nevyhovujícímu trávníku nemohla hrát na vlastním hřišti a na národní stadion v Bukurešti přišly asi jen dvě tisícovky fanoušků. "Posledně na Dukle také žádní diváci nebyli, takže to pro nás nebyla změna. Tak jsme si ty dva zápasy odbyli, teď s Jabloncem už to bude jiné kafe," konstatoval bývalý mládežnický reprezentant.

reklama