12. Abada
16. Furuhashi
64. Forrest
90. Christie

Vítejte u on-line přenosu z úvodního utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Jabloncem a Celticem. Zápas začíná ve čtvrtek 5. srpna v 17:45 a živě jej vysílá stanice ČT 2.

Jablonec po třech přípravných utkáních během letní pauzy, při níž porazil v generálce Dynamo Moskva, vstoupil do nového ročníku Fortuna:Ligy vítězně. Na domácí půdě gólem v závěru porazil ostravský Baník 1:0. V druhém kole ovšem padl na hřišti Mladé Boleslavi 3:0 a v dnešním klání tak má rozhodně co napravovat.

Jakub Podaný, Robert Hrubý a Miloš Kratochvíl
Jakub Podaný, Robert Hrubý a Miloš Kratochvíl | Foto: ČTK

Celtic se nenachází ve zrovna ideálním rozpoložení. Nevyhrál totiž již 6 duelů v řadě, když se mu příliš nezdařila konec přípravy, předkolo Ligy mistrů a ani vstup do skotské Premiership. Ve 2. předkole LM sice uhrál na domácí půdě remízu 1:1 s Midtjyllandem a stejným výsledkem dopadla také odveta, která tak logicky dospěla do prodloužení, kde o postupu dánského klubu rozhodl gólem v 94. minutě Onyedika.

V prvním kole skotské ligy navíc tým z Glasgow rovněž padl, a sice na stánku Hearts. Domácí slavili zisk tří bodů za vítězství 2:1 díky trefě z 89. minuty. Tohoto rozpoložení by možná dnes mohli jablonečtí hráči patřičně využít.

Fotbalisté Celticu Glasgow v předkole Ligy mistrů s Midtjyllandem
Fotbalisté Celticu Glasgow v předkole Ligy mistrů s Midtjyllandem | Foto: Reuters

Úvodní sestavy:

FK Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob - Považanec - Pleštil, Kubista, Kratochvíl, Pilař - Doležal (C).

Náhradníci: Vajner, Hrubý - Hübschman, Štěpánek, Holík, Haitl, Vaníček, Houska, Malínský, Smejkal, Čvančara.

Celtic FC: Hart - Ralston, Bitton, Starfelt, Taylor - Soro, Turnbull, McGregor (C) - Abada, Forrest, Furuhashi.

Náhradníci: Blain, Barkas - Ajeti, Montgomery, Édouard, Christie, Murray, Robertson, Rogić, Urhoghide, Welsch

Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Komurcuoglu.

Klub z Glasgow uvítal do svých řad velkou brankářskou posilu, která se představí již dnes v Jablonci.

Po utkání Jablonce s Ostravou se postaral o další rozruch i trenér Petr Rada..

Hráči obou týmů právě nastoupili na hrací plochu a za malý okamžik utkání vypukne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hosté to v prvním útoku zkoušeli po levé straně, avšak tam Surzyn se svými kolegy ubránili hráče Celticu.

2.

Hanuš musel nyní rychle na zem, aby pokryl na malém vápně přihrávku letící před bránu z pravé strany. Domácí se tak budou moci pokusit o protiakci.

3.

Surzyn opět dobře zapracoval v defenzivní fázi, ale hosté ještě budou vhazovat.

4.

Surzyn si po autovém vhazování narazil se svým kolegou a z první následně adresoval dlouhý pas za obranu na Doležala. Ten se ovšem ke smůle Jablonce nacházel v ofsajdu.

5.

Forrest dobře zakombinoval s McGregorem, avšak zpětný pas z levé strany vápna zachytil Pleštil.

6.

Surzyn musel znovu do skluzu, aby zamezil přihrávce do strany. Aktivní Celtic bude ještě vhazovat.

7.

První gólová možnost Celticu! Turnbull dostal ideální přihrávku na střed vápna, kde měl dostatek prostoru ke střele, ale ta mu nesedla a nepovedený pokus po zemi v pohodě lapil Hanuš.

8.

Po sražené střele z hranice šestnáctky rozehrávali domácí rohový kop. K centru se posléze protlačil Kubista, jehož zakončení z těžké pozice doskákalo do Hartovy náruče.

9.

Pravý bek Jablonce Surzyn je od úvodních minut hodně vytěžován defenzivní hrou, ale i nyní si své povinnosti splnil na výbornou.

10.

Forrest sice sklepnutím z první do strany nenašel nikoho ze spoluhráčů, ale Pleštil si nedělal žádné starosti a raději míč odpálil do autu.

11.

Kubista si velmi dobře pokryl míč a byl faulován Sorem. Jablonec si ale míče dlouho neužil, jelikož mu je záhy odmáván a odpískán ofsajd.

12.

Celtic dává gól! Skotský celek je za svou aktivní hrou odměněn úvodní brankou. LIEL ABADA obdržel z levé strany přesný pas na střed vápna, odkud první ranou trefil jen bránícího obránce, ale druhý pokus již bezpečně uklidil do poloodkryté brány.

13.

Jablonec se okamžitě snažil odpovědět, ale pokusy Kratochvíla zpoza velkého čtverce byly sraženy a následný pas Doležala lapil Hart.

16.

Celtic dává gól! Domácí pasivní hra je záhy potrestána podruhé. Hostující stoper měl až příliš prostoru ve středu pole, odkud narýsoval přesnou přihrávku de obří mezery mezi beky a KYOGO FURUASHI v úniku dloubl míč kolem Hanuše do sítě.

17.

Jablonec dává gól! Jenže domácí okamžitě ožívají a dočkali se kontaktní branky. Považanec parádním obloučkem vyslal do úniku VÁCLAVA PILAŘE, jenž v pohodě obstřelil opařeného Harta.

20.

Doležal nyní vypomohl svým obráncům, když dokázal ve skluzu poblíž vlastního vápna obrat skotského soupeře.

22.

Celtic ale pokračuje ve snaze získat zpět dvoubrankový náskok, ale jeho kombinace na polovině Jablonce zatím k další šanci nevede.

24.

Před McGregorem se zcela nepochopitelně otevřel střed hřiště a hostující hráč si potáhl míč a z pětadvaceti metrů jen těsně minul Hanušovo zařízení.

25.

Doležal výborně obral na polovině hřiště svého soka, ale díky rychlému návratu hostů se proměnil brejk Jablonce v postupný útok.

26.

Celtic nyní trpělivě kombinuje na vlastní polovině a hledá skulinku v obranném bloku Jablonce.

27.

Posléze zkoušel míč vyvézt Považanec podél lajny, ale tam na jedničku zapracovala obrana Celticu.

28.

Abada znovu servíroval balón do pokutového území, kde ovšem našel jen kopačky Martince.

29.

Nyní se to pro Jablonec vyvíjelo slibně. Roztažení hry na pravý kraj vápna ale Pleštil nevyřešil ideálně. Místo centru volil velmi nepřesnou střelu a bude se kopat od brány Harta.

30.

Joe Hart nyní vyběhl daleko z vlastní brány a razantně odkopl míč před sprintujícím Doležalem.

31.

Celtic rozehrál nakrátko rohový kop, ale jeho hráči si nepohlídali ofsajdové postavení a hra je tak opět přerušena.

32.

Domácí se snažil přelstít hosty na malém prostoru na levé straně, nicméně Považancův pas na Kroba byl hodně nepřesný.

33.

Soro si svou rychlostí na pravé straně vytvořil pozici pro centr, avšak jeho nabídka nenašla adresáta v bílém.

34.

Bitton se až příliš snadno znovu dostal středem až do střelecké pozice. Jeho rána z pětadvaceti metrů se mu však svezla z nártu a míč si nenašel cestu mezi tři tyče.

35.

Krob si dobře zaběhl do tandemu a od Pilaře také dostal přihrávku. Následný centr před Doležalem odvrátila obrana Celticu.

36.

Další šance skotského klubu zůstala neproměněna! Abada měl znovu dostatek místa i času ke střele ze středu pokutového území, ale Hanuš se nyní vyznamenal a rána vyrazil.

37.

Krob dalšími dvěma centry zásobil své kolegy ve vápně, kteří se ale lépe střelecky prosadit nedokázali.

38.

Surzyn znovu velmi dobře ubránil Forresta a navíc vybojoval pro své barvy autové vhazování.

39.

Další rána Celticu ze střední vzdálenosti díky nedůrazu domácích. Turnbull ale těsně minul levou tyč.

40.

Hlavní rozhodčí nyní zavadil o přihrávku hostů a balón se odrazil k Doležalovi. Domácí hráč ale nemůže pokračovat, jelikož sudí přerušil hru kvůli svému doteku a přisoudil hrací předmět Skotům.

41.

Jablonec se na chvíli opět ocitl pod tlakem, ale Furuashi ani nikdo další se do další střelecké pozice nedostali.

42.

Krobův centr ze standardní situace hosté odvrátili k Surzynovi, jenž se do míče opřel vší silou, ale rána bez přípravy letěla vysoko nad.

43.

Václav Pilař si zkušeně poradil se svým strážcem, ale poté si balón příliš předkopl. Domácí ale rozehrají alespoň roh.

44.

Centr Kroba směřoval na malý čtverec k Doležalovi, jenž se sice k míči nedostal, avšak poté ještě pálil z dobré pozice Pleštil. Ránu však nasměroval do blokujících hráčů z Glasgow.

45.

McGregor hladce přesprintoval Považance, kterého obral o míč a akce Jablonce tak záhy skončila.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle zápasu. Celtic do duelu vstoupil velmi aktivně a spící Jablonec potrestal dvěma rychlými góly. Ve 12. minutě se přesnou dorážkou prosadil Liel Abada a o čtyři minuty později zvyšoval na 2:0 po další díře v řadách Jablonce Kyogo Furuashi. Jablonečtí ale prakticky ihned vstřelili důležitou kontaktní branku. O tu se v 17. minutě postaral v sólu Václav Pilař. Skotský celek si posléze ještě vypracoval jednu velkou šanci, avšak Abada třetí gól nepřidal. Celtic si tak do kabin odnáší zaslouženě jednobrankový náskok.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Furuashiho průnik nakonec domácí přerušili a následně je pískán faul hostujícího hráče, který na zemi podkopl svého soka.

48.

Všichni svatí nyní stáli při Jablonci! Turnbull roztáhl hru možná až příliš do úhlu, ale z pravé strany vápna se sražený centr snesl až na zadní tyč, od které se míč odrazil k Furuashimu, který trestuhodně ze malého čtverce přestřelil.

50.

Další nákop Hanuše defenzíva Celticu bez problémů ubránila a Kratochvíl následně na půlící čáře fauloval Sora.

51.

Jablonec má dnes velké problémy ve středu pole, kde mají hosté opravdu hodně prostoru. Toho nyní využil McGregor, jenž prostrčil míč na Furuashiho, jehož zpětná klička a přihrávka na Forresta úspěchem neskončila.

52.

Další centrovaný míč se k Považancovi nedostal a vpřed znovu pospíchají fotbalisté Celticu.

53.

A znovu trochu nepochopitelně několik hráčů Jablonce couvalo před Sorem, ale ten svůj průnik nepodpořil přesnou přihrávkou.

54.

Nyní ale přilétl z levé strany do vápna Celticu přesný centr, kde se na zadní tyči opřel do míče z voleje Kubista. Jeho rána ale končí vysoko nad.

55.

Taylor byl nyní pozdě v souboji s Kratochvílem, kterého dojel nepříjemným skluzem. Následuje žlutá karta a standardní situace Jablonce.

55.

Kratochvílovi se nepovedlo prodloužit na přední tyči centr Kroba a navíc od něj šel balón do zámezí. Následovat bude odkop v podání Joea Harta.

56.

Kubista se k míči směřujícímu do zámezí již nedostal, a tak alespoň naložil pár od cesty bránícímu Starfeltovi.

57.

Jablonečtí se snažili prosadit kombinací na malém prostoru před velkým čtvercem, ale pozorná obrana hostů byla úspěšná.

58.

Jablonec ale viditelně zlepšil hru a po dalším sklepnutí Doležala pálil Pleštil. Jeho ránu srazil jeden z hostů rukou na rohový kop.

59.

Centr od rohového praporku byl ale v pohodě odvrácen obranou Skotů, kteří po chvíli budou rozehrávat po faulu na Furuashiho.

60.

Martincův dloubáček k postranní čáře byl z kategorie nepřesných, ale domácí se k míči velmi rychle vrátili.

61.

Pleštil hledal dalším centrem z pravé strany na přední tyči naběhnuvšího Doležala, od kterého se podle všeho odrazil míč do zámezí po obranném zákroku Sora.

62.

Kratochvíl dělal, co mohl, avšak nabídku za obranu na hrací ploše již nestihl. Odkop si tak znovu vyzkouší Joe Hart.

64.

Celtic dává gól! Zlepšený výkon Jablonce tlumí třetí branka hostů! Abada si pohlídal ofsajdové postavení a upaloval s míčem na bránu. Obránci domácích jej sice stíhali a Hanuš dokonce vyrazil jeho prudkou ránu z hranice vápna. Ke smůle Severočechů jen k JAMESI FORRESTOVI, jenž jej v pohodě dorazil do sítě.

65.

Hosté po třetím gólu dělají tři změny v sestavě. Ze hřiště odchází Turnbull, Abada a Furuhashi. Naopak na trávník nastupují Christie, Rogić a Édouard.

68.

Rogić se okamžitě zapojil do vysokého napadání, po kterém Hanuše dlouhým odkopem jen daroval míč soupeři.

69.

Doležal nyní sice pokračoval v cestě za balónem, ale pomeznímu sudímu neunikl ofsajd domácího útočníka.

70.

Celticu ani tři branky nestačí. Z levé strany přilétl na malé vápno nepříjemný centr, který na středu jeden z hostů promáchl a na zadní tyči pálil mimo Forrest.

71.

Krobův centr směřoval do nebezpečného prostoru, kde ale kraloval Joe Hart, jenž uschoval míč ve své náruči.

72.

Přetažený centr z levé strany přeletěl i Forresta a Pilař zachránil situaci pro Jablonec a zahrál místo rohu na aut.

73.

Dvě střídání připravil i Petr Rada. Malínský si zahraje namísto Pleštila a zraněný Kratochvíl pustil na trávu Housku.

75.

První žlutý kartónek pro Jablonec přichází až 15 minut před koncem. Surzyn po odehrání míče dojel soupeře a sudí jej za to po zásluze trestá.

76.

Kubista si cosi ještě vyříkává s Christiem, ale ve výsledku z toho bude jen autové vhazování pro Jablonec.

77.

Jablonec se ještě snaží v závěru něco s výsledkem udělat, nicméně Celtic zatím nepouští soupeře do střeleckých pozic.

78.

Odpracování má střelec prozatím jediné branky Jablonce Václav Pilař. Místo něj se na palce představí Holík.

80.

Holík situaci u střídaček proti dvěma soupeřům vyřešil chytře a vybojoval pro Jablonec alespoň aut.

80.

Malínský výborně vybojoval míč u lajny a z levé strany poté servíroval pas na Kubistu, kterého ale zablokoval Taylor.

81.

Soro chtěl přihrávkou oslovit Christieho, který ovšem nezvládl zpracování a hrát budou moci domácí.

82.

Christie byl v závěru akce Celticu faulován a hosté si vyzkouší přímý kop na útočné polovině.

83.

Dvě rychlé ztráty, nejprve ta hostující a následně také jablonecká, zapříčinily to, že si znovu zahraje i Joe Hart.

84.

Krob zcela jasně fauloval Éduarda a Celtic již opět kombinuje na polovině Jablonce.

85.

Jablonec dává gól! Tak přeci jen ještě domácí snižují a minimálně si připravili nadějnější pozici do odvety. Tomáš Malínský se sice s míče dostal trochu z úhlu, ale na levé straně vápna si jej dobře zasekl a chytrým obloučkem jej nasměroval do tyče, od které s míč odrazil do NIRA BITTONA, jenž balón dopravil za brankovou čáru.

87.

Následně přicházejí ještě dvě střídání Jablonce. Dolů jde Kubista a Považanec, které střídá Čvančara a Hübschman.

88.

Zelený ještě v závěru duelu fauloval za žlutou a je zde ještě další možnost pro hosty.

90.

Celtic dává gól! Domácí akcie jsou ovšem zase o poznání na nižší úrovni, jelikož v poslední minutě inkasují počtvrté. Z pravé strany přilétl na malé vápno přesný centr, ke kterému se protlačil RYAN CHRISTIE, jenž hlavou překonává Hanuše.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2

Čvančara ještě v závěru mohl znovu upravit na rozdíl jednoho gólu, ale z bezprostřední blízkosti Harta nepřekonal.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je za námi úvodní duel 3. předkola Evropské ligy mezi Jabloncem a Celticem a výrazně blíže k postupu má skotský celek. Hned ve 12. minutě potrestal spící domácí přesnou dorážkou Liel Abada a o čtyři minuty později zvýšil náskok Glasgow Kyogo Furuashi. Jenže v 17. minutě vstřelil kontaktní gól po úniku Václav Pilař a Jablonec se trochu víc dostal do hry. Do konce půle ještě přečkal další šanci Abady a hosté si odnesli do kabin vedení 2:1.

Po přestávce mohli okamžitě zvýšit svůj náskok, nicméně Jablonec zachránila tyč a také nepřesná muška Furuasiho. Krátce po hodině hry bylo s jabloneckými ještě hůř. Abadův průnik zakončil gólovou dorážkou James Forrest a s domácími to vypadalo všelijak. V 85. minutě jim ale dal nadějí Tomáš Malínský, jehož střelu si srazil do vlastní sítě Nir Bitton. V 90. minutě ovšem Celtic vrátil vše do starých kolejí, když jablonecká obrana neubránila Ryana Christieho, který zblízka hlavou překonal Hanuše. Celtic je tak po výhře 4:2 výrazně blíže k postupu.

Z mé strany je to vše. Přeji hezká večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.