reklama
13:00 • Evropská liga • Základní skupiny

Los základních skupin Evropské ligy

Sledujte v online přenosu losování základních skupin Evropské ligy, který by mělo začít v pátek hodinu po poledni.

V osudí budou hned tři české celky. Viktorie Plzeň bude nasazena do 1. koše, Sparta Praha do druhého a Slovan Liberec do třetího. Spolu se však týmy z jedné země utkat nemůžou.


Nasazení do košů

1. koš: Schalke, Petrohrad. Manchester United, Šachtar Doněck, Bilbao, Olympiakos Pordus, Villarreal, Ajax Amsterodam, Inter Milán, Fiorentina, Anderlecht, Plzeň.

2. koš: Alkmaar, Braga, Salcburk, AS Řím, Fenerbahce, Sparta Praha, PAOK Soluň, Steaua, Genk, APOEL Nikósie, Standard Lutych, St. Etienne.

3. koš: Gent, Young Boys Bern, Krasnodar, Rapid Vídeň, Liberec, Celta Vigo, Maccabi Tel Aviv, Feyenoord, Austria Vídeň, Mohuč, FC Curych, Southampton.

4. koš: Panathinaikos, Sassuolo, Kačabách, Astana, Astra Giurgiu, Nice, Luhansk, Konyaspor, Osmanlispor Gäbälä, Hapoel Beer Ševa, Dundalk

Los základních skupin evropské ligy s českým zastoupením začne zhruba za 20 minut. Zatím si můžete přečíst v glosáři Luďka Mádla, jak si vedly české kluby včera a koho by jim los mohl přisoudit. 

V Monaku je téměř vše připraveno ke startu losování základních skupin Evropské ligy. 

K samotnému losování dojde zhruba za deset minut, nejprve si v Monaku připomínají loňský ročník evropské ligy, který ovládla potřetí v řadě španělská Sevilla po finálové výhře nad Liverpoolem. 

Finále ročníku 2016/2017 se uskuteční se švédském Stockholmu. Ambasadorem finále bude bývalý obránce Bayernu či Barcelony Patrik Andersson. Ten bude losovat společně s bývalým brankářem Sevilly Andresem Palopem. 

Losovat se bude celkem do 12 skupin po 4 týmech. Z každé skupiny pak postoupí 2 nejlepší celky. Kromě států z jedné země nesmí být k sobě kvůli politické situaci nalosovány celky z Ruska a Ukrajiny. 

Losování začíná. Na řadu půjde jako první nejsilnější výkonnostní koš. 

Manchester United směřuje do skupiny do A. 

Olympiakos Pireus si zahraje ve skupině B. 

Přemožitel Slavie Anderlecht bude nejvýše nasazeným týmem ve skupině C. 

Do skupiny D míří Zenit Petrohrad. 

Viktorie Plzeň si zahraje ve skupině E. 

Do skupiny G putuje Ajax Amsterodam. 

Šachtar Doněck si zahraje ve skupině H. 

Schalke míří do skupiny I. 

Skupina J uvidí zápasy italské Fiorentiny. 

Další italský tým Inter Milán bude členem skupiny K. 

Skupinu F obohatí Athletic Bilbao. 

Tomáš Chudý
26. 8. 2016
reklama