Steaua má jistý postup, naopak Maccabi už ví, že se do vyřazovacích bojů určitě nepodívá

2. 11. 2017 23:40
Fotbalisté FCSB remizovali v Evropské lize 1:1 s Hapoelem Beer Ševa a jako první si zajistili postup ze skupiny G, ve které je i Viktoria Plzeň. Ve skupině A, kde je Slavia, je po prohře 0:1 s Astanou naopak dvě kola před koncem bez šancí Maccabi Tel Aviv.
Fobalisté FCSB už mohou v Evropské lize slavit postup.
Fobalisté FCSB už mohou v Evropské lize slavit postup. | Foto: Reuters

Praha - FCSB, bývalá Steaua Bukurešť, se sice ve 31. minutě ujal vedení zásluhou Comana, ale takřka vzápětí srovnal Sahar. Domácím nakonec remíza stačila k postupu, protože jim k němu pomohlo i vítězství Plzně 4:1 nad Luganem.

O výhře Astany v Tel Avivu rozhodl v 57. minutě Twumasi a připsal si tak třetí gól v posledních dvou zápasech Evropské ligy. Před třemi týdny se na výhře 4:0 nad Maccabi podílel dvěma zásahy. Kazašský celek je tak v tabulce druhý za dosud neporaženým Villarrealem a před třetí Slavií má dvoubodový náskok. Maccabi je bez vítězství a vstřelené branky s jedním bodem poslední.

Čech usedl jen mezi náhradníky

V brance Arsenalu dostal před Čechem přednost Macey, český gólman usedl jen mezi náhradníky. Londýnský celek měl doma proti Crvene Zvezdě výraznou převahu, ale přesto vyšel poprvé po devíti zápasech střelecky naprázdno. Přesto mu to stačilo k postupu, protože Kolín nad Rýnem si poradil 5:2 s Borisovem.

Dramatickým způsobem si zajistil postup Petrohrad. Zenit po 90 minutách prohrával 0:1, ale ve třetí minutě nastavení vyrovnal Kokorin, což spolu s vítězstvím San Sebastianu 3:0 nad Vardarem Skopje poslalo ruský celek do druhého kola.

Zcela opačné emoce prožívalo Bergamo, které remizovalo s Limassolem 1:1. Italský tým totiž o výhru potřebnou k jistotě postupu přišel ve čtvrté minutě nastavení.

Vyloučení ještě před výkopem

V zápase Guimaraese s Marseille byly k vidění nelichotivý rekord Evropské ligy. Hostující obránce Evra totiž dostal za potyčku s fanouškem Olympique červenou kartu ještě před začátkem zápasu, což se stalo poprvé v historii soutěže. Francouzský celek sice mohl nastoupit v jedenácti, ale přesto nedohrál v plném počtu, protože v 88. minutě byl vyloučen Kamara. Guimaraes nakonec zvítězil 1:0.

Dvě červené karty, tentokrát však po jedné na každé straně, padly také v duelu Arnhemu s Waregemem. Jako první musel předčasně ze hřiště hostující Madu, po přestávce domácí Vitesse přišlo o Buttnera. Belgický celek nakonec vyhrál 2:0 i díky tomu, že domácím rozhodčí neuznali dvě branky.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Maccabi Tel Aviv - Astana 0:1 (0:1)

Branka: 58. Twumasi.

Slavia Praha - Villarreal CF 0:2 (0:1)

Branky: 15. Bacca, 89. vlastní Deli. Rozhodčí: Madden - McGeachie, Mulvanny (všichni Skot.). ŽK: Bořil - Bakambu. Diváci: 18.403.

1. Villarreal 4 2 2 0 7:3 8
2. Astana 4 2 1 1 7:4 7
3. Slavia Praha 4 1 2 1 4:5 5
4. Maccabi Tel Aviv 4 0 1 3 0:6 1

Skupina B:

Partizan Bělehrad - Skënderbeu Korcë 2:0 (1:0)

Branky: 39. Tošič, 66. Tawamba.

Young Boys Bern - Dynamo Kyjev 0:1 (0:0)

Ludogorec Razgrad - Braga 1:1 (0:0)

Branky: 69. Marcelinho - 83. Fransergio.

Rijeka - Austria Vídeň 1:4 (0:1)

Branky: 61. Pavičič - 41. a 62. Prokop, 73. Serbes, 83. Monschein. ČK: 73. Mišič (Rijeka).

1. AC Milán 4 2 2 0 8:3 8
2. AEK Atény 4 1 3 0 4:3 6
3. Austria Vídeň 4 1 1 2 8:11 4
4. Rijeka 4 1 0 3 7:10 3

Skupina E:

Lyon - Everton 3:0 (0:0)

Branky: 68. Traoré, 76. Aouar, 88. Depay.

Apollon Limassol - Bergamo 1:1 (0:1)

Branky: 90.+4 Zelaya - 35. Iličič z pen.

1. Bergamo 4 2 2 0 8:3 8
2. Lyon 4 2 2 0 7:3 8
3. Apollon Limassol 4 0 3 1 5:7 3
4. Everton 4 0 1 3 3:10 1

Skupina F:

Lokomotiv Moskva - Šeriff Tiraspol 1:2 (1:1)

Branky: 26. Farfán - 41. Badibanga, 59. Brezovec.

FC Kodaň - Fastav Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 49. a 90.+1 Verbič, 41. Lüftner. Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Tatar (všichni Č. Hora). ŽK: Sotiriu, Zeca, Matič (všichni Kodaň). Diváci: 25.000.

Viktoria Plzeň - Lugano 4:1 (3:1)

Branky: 4. a 19. Krmenčík, 45. Hořava, 56. Čermák - 15. Mariani. Rozhodčí: Lardot - Godelaine, Conotte (všichni Belg.). ŽK: Petržela, Limberský - Carlinhos, Daprelá, Sulmoni. Diváci: 9483.

1. FCSB 4 3 1 0 8:3 10
2. Plzeň 4 2 0 2 9:8 6
3. Hapoel Beer Ševa 4 1 1 2 5:7 4
4. Lugano 4 1 0 3 6:10 3

Skupina H:

Kolín nad Rýnem - BATE Borisov 5:2 (1:2)

Branky: 54. a 82. Osako, 16. Zoller, 64. Guirassy, 90. Jojič - 31. Milunovič, 33. Signěvič.

Arsenal - CZ Bělehrad 0:0

1. Arsenal 4 3 1 0 8:3 10
2. CZ Bělehrad 4 1 2 1 2:2 5
3. BATE Borisov 4 1 1 2 6:10 4
4. Kolín n. R. 4 1 0 3 6:7 3