Mareček: Dát penaltu, tak jsme Inter porazili. Teď může Sparta narazit na Manchester United

9. 12. 2016 7:17
Střelce jediného gólu pražské Sparty Lukáše Marečka mrzela zahozená penalta. Pokud by ji Bořek Dočkal dal, tým by domů určitě nějaké body odvezl. "Zamrzí to, protože když dáme gól na San Siru a nevyhrajeme, tak je to velká škoda. Je to sice kdyby, ale kdybychom dali penaltu, tak věřím, že bychom vyhráli," řekl. V play-off Evropské ligy teď může Spartě los přisoudit slavný Manchester United, Villarreal nebo třeba Bilbao.
Lukáš Mareček
Lukáš Mareček | Foto: Milan Kammermayer

Milán – Střelec jediného gólu Sparty v zápase Evropské ligy s Interem Milán Lukáš Mareček je přesvědčený, že kdyby Bořek Dočkal proměnil ve druhém poločase na San Siru penaltu, jeho tým by neprohrál. Nakonec z Itálie odjel s výsledkem 1:2, který však už nic nezměnil na tom, že letenský celek postoupil do jarního play-off z prvního místa v tabulce.

"Je to takový sen, dát tady gól. Radost mám o to větší, protože nejsem vyhlášený střelec, navíc hlavou," řekl Mareček ke gólu z 54. minuty, kterým vyrovnal na 1:1. Deset minut poté mohl Dočkal poslat Spartu z pokutového kopu do vedení, ale brankář Juan Carrizo ho vychytal.

V závěru tak Éder druhým zásahem rozhodl o výhře Interu a Spartě ukončil čtyřzápasovou vítěznou sérii. "Je to škoda. Vyrovnali jsme, vzápětí jsme měli penaltu a pak jsme v poslední minutě dostali gól," uvedl Mareček. "Zamrzí to, protože když dáme gól na San Siru a nevyhrajeme, tak je to velká škoda. Je to sice kdyby, ale kdybychom dali penaltu, tak věřím, že bychom vyhráli," dodal.

Spartu přijely do Itálie podpořit asi dvě tisícovky fanoušků, které na téměř prázdném stadionu vytvořily hostům takřka domácí prostředí. Poslednímu Interu už o nic nešlo, zatímco letenský celek měl jistotu postupu a prvního místa. "Příznivců z Itálie moc nebylo a naši byli slyšet. Patří jim velký dík za to, že nám na San Siru vytvořili domácí atmosféru," řekl Mareček.

Spartu k postupu dovedl trenér David Holoubek, který by navzdory chybějící licenci u týmu chtěl působit i na jaře. "Přál bych mu to, protože po odvolání trenéra Ščasného byl hozen do vody. A zvládl to i navzdory zraněním v kádru. Myslím, že tahle změna nám prospěla. Když zůstane, tak to bude jen dobře," prohlásil Mareček.

V play-off Evropské ligy se Sparta může na jaře utkat se slavným Manchesterem United či španělskými celky Villarreal nebo Athlétic Bilbao.

Koše pro losování Evropské ligy

1. koš
Vítězové skupin EL: Sparta Praha, Fenerbahce, APOEL, St. Etienne, Petrohrad, AS Řím, Athletic Bilbao/Genk, Ajax Amsterdam, Šachtar Doněck, Schalke, Fiorentina, Osmanilspor.
Týmy z 3. míst ve skupinách Ligy mistrů: FC Kodaň, Lyon, Tottenham, Besiktas Istanbul.
2. koš
Postupující z 2. míst v Evropské lize: Manchester United, Olympiakos, Anderlecht, Alkmaar, Astra Giurgiu, Athletic Bilbao/Genk, Gent, Krasnodar, PAOK Soluň, Villarreal, Hapoel Beer Ševa, Celta Vigo.
Týmy z 3. míst ve skupinách Ligy mistrů: Rostov, Mönchengladbach, Legia Varšava, Ludogorec Razgrad.