reklama

Měl jsem sen, že dá Kadlec hattrick, usmál se Holoubek. A dodal: Pocity? Skvělé. A je to návykové

David Holoubek zažil dosud nejúžasnější večer svého života. Přibudou další? David Holoubek zažil dosud nejúžasnější večer svého života. Přibudou další? autor: Milan Kammermayer
Přišel, viděl, zvítězil. Mládežnický trenér Sparty David Holoubek zazářil v roli zaskakujícího hlavního kouče a porazil Inter Milán 3:1. Ocitl se v sedmém nebi

Praha - David Holoubek má pěkně živé sny. "Dneska se mi zdálo, že dá Vašek Kadlec do sítě Interu Milán hattrick. A když jsem mu to říkal, odvětil mi, že to určitě ne, že vždycky dává maximálně dva góly za zápas. No vidíte, měl pravdu," dodal mladý sparťanský trenér s širokým úsměvem na tváři.

Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Prohlédněte zde

Ten večer byl pro něj pohádkový. Po rezignaci trenéra Ščasného mu vedení Sparty jako jednomu z asistentů svěřilo mužstvo, aby ho vedl proti Interu Milán a v nedělním ligovém utkání Brně.

Slavný Inter v Evropské lize porazil 3:1 a fanoušci po utkání zpívali jeho jméno. "Co vám budu povídat, ty pocity jsou skvělé. A je to hodně návykové. Chtěl bych to zažít znovu," naznačil Holoubek své ambice.

Následná otázka, jestli si věří na to, že zůstane hlavním koučem Sparty, ale u něj zase našla odpověď, která nechtěla zbytečně předbíhat: "Nechme tomu čas, ještě nás čeká zápas v Brně."

Spartě v něm patrně bude scházet Martin Frýdek. "Je tam podezření na otřes mozku, uvidíme. Předčasně dnes musel střídat i Michal Kadlec, ale tam to bude asi jen lehčí svalové zranění, ten by k dispozici být měl," dodal mladý kouč.

Na Spartě vede tým do 19 let, v letní přípravě rozšířil realizační tým "áčka". Dnes porazil Inter Milán. Rychlá jízda. "Věřil jsem tomu, že jsme schopni Interu konkurovat. O výhře jsem přesvědečený nebyl, ale říkal jsem si, že když podáme výkon na hranici našich možností, určitě je potrápíme."

Kadlec? Evropská třída

Při absenci několika opor zahráli dobře mladíci jako Sáček či Čermák. "Rád pracuju s mladými hráči, nemám problém nasadit je do těžkých zápasů. Dlouho jsem s nimi byl v mládežnických týmech v denním kontaktu," zmínil Holoubek.

Živě: Sparta po skvělém výkonu porazila Inter Milán 3:1 Živě: Sparta po skvělém výkonu porazila Inter Milán 3:1 Čtěte zde

Sparta se musela mentálně zdvihnout po prohraném nedělním derby se Slavií. "Zapracovali jsme hlavně na defenzivě. Od ní jsme se odrazili. Jsem hodně emotivní trenér, hráče rád burcuju."

K vynikajícímu výkonu Holoubek vyburcoval zejména Václava Kadlece. "Podal nadstandardní výkon. Je to jednoznačně evropská třída, když pracuje od první do poslední minuty. Je nebezpečný, rychlý, umí zakončit. Mrzí mě jen, že nedal ten hattrick z mého snu," usmál se mladý trenér.

Bořek dočkal nastoupil navzdory zdravotním problémům. "Velký respekt k němu, mohl říct, že se mu nechce, že není fit. Ale šel do toho a vnesl do zápasu velkou kvalitu, je to opravdu zásadní člen týmu."

První půlku svého testovacího úkolu splnil David Holobuek na jedničku třikrát podtrženou. V neděli povede tým Sparty i v Brně. A pak?

reklama