3. předkolo Evropské ligy

Mladá Boleslav - FCSB 0:1, první zápas 0:0 -> postupuje FCSB
Trabzonspor - Sparta 2:1, první zápas 2:2 -> postupuje Trabzonspor
Plzeň - Antverpy 2:1 pp., první zápas 0:1 -> postupují Antverpy

Vítejte u souhrnného online přenosu ze zápasů 3. předkola Evropské ligy, ve kterém bojují o postup Mladá Boleslav, Plzeň a Sparta. Jako první rozehraje svou odvetu proti FCSB Mladá Boleslav a její duel můžete sledovat na kanálu ČT Sport, stejně jako utkání Plzeň - Antverpy od 20:00.

Jako první odehrají svou odvetu Mladá Boleslav a rumunský tým FCSB. V úvodním duelu boleslavští uhráli cennou remízu 0:0, když v závěru zápasu přežili obrovskou šanci soupeře. Tento výsledek jim tak dává solidní šance na postup do 4. předkola.

Jako druhý český celek dnes nakoukne do odvetného zápasu pražská Sparta, která neprožívá příliš radostné období. Na Letné sice Pražané vedli proti Trabzonsporu již 2:0, ale kvůli katastrofálnímu závěru nakonec jen remizovali 2:2 a cestu za další fázi si tak řádně zkomplikovali.

Poslední český zástupce v Evropské lize je Plzeň. Ta rovněž není v úplně dobrém rozpoložení, jelikož v součtu s ligou a evropskými poháry nedala již čtyři duely gól. Dnes se svěřenci Pavla Vrby budou pokoušet smazat jednobrankové manko, které nabrali v belgických Antverpách, kde navíc nepředvedli vůbec dobrý výkon. Západočechy tedy čeká také pořádná šichta.

Úvodní sestavy zápasu Mladá Boleslav - FCSB

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Pudil, Takács, Túlio - Bucha, Matějovský (C), Hubínek, Ladra - Mešanović, Wágner

Náhradníci: Stejskal - Fulnek, Auer, Budínský, Jiří Klíma, Ewerton, Jakub Klíma

FCSB: Vlad - Creţu, Planić, Cristea, Soiledis - Vînă, Popescu, Oaidă - Tănase (C), Moutinho, Coman

Náhradníci: Bălgrădean - Pantiru, Pintilii, Salomão, Gikiewicz, Ardelean, Belu-Iordache

Rozhodčí: Jonathan Lardot - Florian Lemaire, Romain Devillers (všichni Belgie)

Fotbalisté Mladé Boleslavi se i dnes představí bez nejlepší střelce uplynulého ročníku Nikolaje Komličenko, který je na odchodu do ruského Lokomotivu Moskva. V útoku se tak po boku Mešanoviće znovu objeví Tomáš Wágner.

Úvodní sestavy zápasu Trabzonspor - Sparta

Trabzonspor AŞ: Cakir - Pereira, Türkmen, Hosejní, Novák - Sosa, Parmak - Ömür, Ekuban, Nwakaeme - Sorloth

Náhradníci: Kardesler - Cörekci, Avdijaj, Mikel, Ivanildo Fernandes, Sari, Erdogan

AC Sparta Praha: Nita - Sáček, Radaković, Costa, Hanousek - Krejčí - Hložek, Kanga, Hašek, Plavšić - Tetteh

Náhradníci: Heča - Kaya, Moberg-Karlsson, Kozák, Trávník, Hancko, Mandjeck

Rozhodčí: Kehlet - Hummelgaard, Sörensen (všichni Dánsko)

Sparta oproti poslednímu duelu v Mladé Boleslavi, kde po přestřelce padla v poměru 3:4, udělala změnu na hrotu útoku. Tam se úvodních minut představí místo Libora Kozáka Benjamin Tetteh. Do základu se také vracejí Adam Hložek, Matěj Hanousek a Uroš Radaković, jenž dnes po boku Costy nastoupí ve stoperské dvojici místo Lukáše Štetiny.

Sparťané se i přes nevýrazné výkony budou snažit zlomit nepriznivou bilanci proti tureckým celkům.

V Mladé Boleslavi budou pro změnu spoléhat na střelecký apetit Murise Mešanoviće, jenž pokořil Spartu v minulém ligovém kole třemi brankami, ke kterým si navíc připsal asistenci u vítězného gólů Lukaše Budinského.

Ani Plzeň se zatím nenachází v dobrém rozpoložení. To také podtrhla o víkendu proti Slovácku, kterému doma podlehla 0:2.

Mezitím se nám již přiblížil začátek prvního utkání a v Mladé Boleslavi se čeká jen na příchod samotných hráčů.

MLB - FCSB

Utkaní v Mladé Boleslavi právě začalo.

MLB - FCSB

Hned ve 2. minutě mohli jít domácí do vedení. Matějovský po rohovém kopu našel Takácse, jehož zakončení zastavila tyč hostující brány.

MLB - FCSB

Mladá Boleslav si v obvodu vypracovala několik standardních situací, ale další gólovou šanci si zatím nevypracovala.

PLZ - ANT

Úvodní sestavy zápasu Plzeň - Antverpy

Viktoria Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Brabec, Limberský - Hrošovský, Kalvach - Kayamba, Hořava, Kopic - Krmenčík

Náhradníci: Kozáčik - Hloušek, Chorý, Janošek, Mihálik, Pernica, Řezník

Royal Antverpy: Bolat - Buta, Seck, Batubinsika, Jukleroed - Haroun, De Sart - Hairemans, Refaelov, Rodrigues - Bolingi

Náhradníci: Teunckens - Baby, Coompan, De Laet, Lamkel Ze, Mbokani, Nazaryna.

Rozhodčí: Massa - Giallatini, Di lorio (všichni Itálie)

MLB - FCSB

Mezitím se ve 22. minutě přihlásila o slovo i rumunská FCSB. Šeda ovšem nebezpečné zakončení Comana skvěle vyrazil.

MLB - FCSB

Ve 28. minutě přichází přichází první žlutá karta v zápasu Mladá Boleslav - FCSB. Dostává ji hostující Cristea za faul ve středu pole.

TRA - SPA

Před malou chvíli odstartoval i druhý duel s českým zástupcem a držme palce tedy i pražské Spartě na horké turecké půdě Trabzonsporu.

TRA - SPA

Špatná zpráva přichází z Turecka. Trabzonspor se v 11. minutě ujímá vedení 1:0 po brance ALEXANDERA SORLOTHA.

MLB - FCSB

Mladá Boleslav rovněž dokázala dostat míč za brankovou čáru, avšak sudí nakonec odpískal faul Antonína Křapky na hostujícího brankáře a na gól si tak musí diváci zatím počkat.

MLB - FCSB

Antonín Křapka po chvílí dostává i první žlutou kartu svého celku po ostrém skluzu ve středovém kruhu.

MLB - FCSB

První poločas mezi Mladou Boleslaví a FCSB právě skončil.

TRA - SPA

Se Spartou to mohlo ještě horší. Ömür ale ani nadvakrát nedokázal Nitu překonat a hostující brankář tak drží skvělými zákroky svůj tým na dostřel.

PLZ - ANT

Před malým okamžikem začalo i utkání Plzně s Antverpami a v ohni jsou již tak všechny česká želízka.

MLB - FCSB

V Mladé Boleslavi právě začal druhý poločas, do kterého domácí udělali jednu změnu. Místo Túlia nastoupil Fulnek.

MLB - FCSB

Ve 48. minutě přichází druhá žlutá pro rumunský celek. Se žlutou hrozbou nyní pokračuje Tănase.

MLB - FCSB

Se žlutými kartami se trochu roztrhl pytel. Žlutí se opět na straně FCSB a potrestaným hráčem je Soiledis.

TRA - SPA

Sparta mohla v závěru poločasu srovnat. Adam Hložek pořádně protáhl domácího brankáře, jenž drží čisté konto tureckého týmu.

TRA - SPA

První žlutou kartu Trabzonsporu vyfasoval ve 41. minutě Parmak. V průběhu první půle už navíc byli potrestáni sparťanští Plavšić a Krejčí.

TRA - SPA

V Trabzonsporu právě skončil první poločas mezi tamním celkem a Spartou.

MLB - FCSB

A další žlutá karta pro FCSB. Zblízka si žlutý kartónek prohlédl Coman.

PLZ - ANT

Poprvé musel žlutou kartu také tasit sudí v Plzni. Proti pravidlům se provinil hostující Jukleroed.

PLZ - ANT

Ze závaru před brankou Antverp Plzeň úvodní branku nevytěžila. Krmenčík, Kopic a Hořava ovšem míč za brankovou čáru neprocpali.

MLB - FCSB

Poprvé sahá do sestavy také trenér rumunského celku. Moutinha nahrazuje Pantiru.

MLB - FCSB

Podruhé vzápětí střídají domácí. Tomáš Wágner přepustil své místo na hřišti Ewertonovi. To vše v probíhající 70. minutě.

PLZ - ANT

Tak to bylo opravdu něco! Plzeň rozehrála skvělý signál ze standardky z pravé strany na hranici vápna, kde se do míče opřel David Limberský jenž neskutečnou ranou napálil břevno, od kterého se balón odrazil do hostujícího brankáře a následně doputoval mimo bránu Antverp.

MLB - FCSB

V Mladé Boleslavi se domácím situace komplikuje. Antonín Křapka totiž po druhé žluté kartě uviděl červený kartónek a český tým tak od 75. minuty bude dohrávat v početní nevýhodě.

TRA - SPA

Druhý poločas mezi Trabzonsporem a Spartou právě začal.

PLZ - ANT

Pomalu se nám blíží závěr první půle i v Plzni. Domácí v posledních okamžicích mačkali svého soupeře, ale střelecká bída Viktoky trvá i nadále.

MLB - FCSB

V 81. minutě měli boleslavští hráči velké štěstí. Coman si po šikovném zpracování míč přichystal ke střele, kterou orazítkoval tyč domácího zařízení.

MLB - FCSB

O dvě minuty později je zde další žlutá karta pro hosty. Tu obdržel Planić, který si tak bude muset dávat také větší pozor.

PLZ - ANT

Vynucené střídání na straně belgického týmu. Bolingi dále nemůže pokračovat, a tak na trávník vbíhá Mbokani.

PLZ - ANT

Skončil první poločas mezi Plzní a Antverpami.

MLB - FCSB

Obrovský smutek v nastavení zavládá v Boleslavi. Domácí nedokázali odkopnout míč do bezpečí a IONUT PANTIRU prokličkoval mezi boleslavskými beky a z úhlu napálil míč přesně pod břevno - 0:1. Hosté tedy vedou a Boleslav musí vstřelit dva góly.

MLB - FCSB

V nastavení ještě dochází ke střídání Mladé Boleslavi. Hubínek pustil na zbylé okamžiky Klímu. Krátce na to obdržel žlutou kartu Fulnek.

MLB - FCSB

Utkání v Mladé Boleslavi právě skončilo.

Mladá Boleslav bohužel nezvládla svou odvetu, ačkoliv do ní vstoupila aktivně. Ze svých standardních situací však vytěžila pouze zakončení do tyče a hosté následně vyrovnali hru. Gólu se však ne a ne dočkat. Od 75. minuty navíc hráli domácí o deseti po vyloučení Křapky a hosté dokázali početní výhodu využít v samém závěru. To se trefil Ionut Pantiru, který rozhodl o výhře FCSB v poměru 1:0 a tedy i o postupu do 4. předkola.

TRA - SPA

V obranných řadách Sparty dochází ke změně. Zraněný Costa je stažen ze hry a na jeho post nastupuje Hancko.

TRA - SPA

V 67. minutě sahá kouč Jílek ke střídání stopera za útočníka. Uroš Radaković má odpracováno a změnit dosavadní výsledek se pokus Libor Kozák.

PLZ - ANT

Začal druhý poločas mezi Plzní a Antverpami.

PLZ - ANT

Skóre se mohlo znovu měnit v Plzni. Krmenčík postupoval z boku sám na bránu, ale prudkou ranou hostujícího brankáře nepropálil.

TRA - SPA

Sparta má dostřídáno. Posledním, kdo se podívá na trávník je Mandjeck, jemuž přepustil místo Hašek.

TRA - SPA

Skvělá zpráva z Turecka! Sparta v 78. minutě srovnává na 1:1. Kangovu přihrávku zužitkoval ADAM HLOŽEK, jenž technickou ranou oživil naděje Pražanů.

PLZ - ANT

Plzeň se v koncovce trápí i nadále. Po standardce zprava propadl míč na malé vápno k Havlovi, jenž měl před sebou prázdnou bránu, ale ve skluzu napálil balón jen do břevna.

TRA - SPA

Střídají také domácí. Sorloth pustil na trávník Obi Mikela a posléze Erdogan nahradil Parmaka.

PLZ - ANT

Krátce před hodinou hry přichází druhá žlutá karta pro Antverpy. Potrestaným hráčem je Haroun.

TRA - SPA

V 89. minutě je tady ještě komplikace pro Spartu. Po druhé žluté kartě je vyloučen Plavšić, a tak, po Boleslavi, nedohraje ani druhý český celek v plném počtu.

TRA - SPA

V poslední minutě řádné hrací doby Nita skvěle zlikvidoval další šanci Ömüra a naděje Sparty tak ještě žije.

PLZ - ANT

Plzeň i nyní jen potvrzuje svou střeleckou nemohoucnost. Havel velmi dobře našel zprava Kalvacha, jenž z úrovně penalty koníčkem přestřelil bránu.

TRA - SPA

Trabzonspor se v závěru snaží pojistit postup. Proti však je Nita, jenž nyní zneškodnil tutovku Ekubana.

TRA - SPA

Nita poté zlikvidoval další šanci, ale nyní bude mít znovu práci. Trabzonspor totiž bude kopat pokutový kop.

TRA - SPA

Fantastický Nita. Sparťanský brankář dělá v poslední okamžicích nemožné a nyní dokonce zlikvidoval pokutový kop Nwakaemua.

TRA - SPA

Trabzonspor sice pokutový kop neproměnil, ale i přesto přidává druhý gól a pojišťuje si postup. FILIP NOVÁK v osmé minutě nastavení překonal Nitu a je definitivně rozhodnuto.

TRA - SPA

Utkání Trabzonspor - Sparta právě skončilo.

Je za námi utkání mezi Trabzonsporem a Spartou. V jeho úvodu se domácí dostali rychle do vedení po brance Alexandera Sorlotha. Sparta se poté snažila o srovnání a svou naději také oživila v 78. minutě, kdy se po Kangově přihrávce prosadil Adam Hložek. V 89. minutě navíc přišla komplikace pro hosty v podobě červené karty pro Plavšiće, jenž si předčasný odchod vyloužil po dvou žlutých. Turci se poté několika šancemi snažili zpečetit svůj postup, ale Nita pokaždé výborně zasáhl. Sparťanský brankář navíc v nastavení zlikvidoval i pokutový kop, ale po chvíli přeci jen podruhé inkasoval. Šťastným střelcem byl Filip Novák, který dal výsledku konečnou podobu.

PLZ - ANT

Mezitím se do další gólovky Plzně dostal Kayamba, který stačil přehodit vybíhajícího brankáře hostů, ale jeho zakončení skončilo jen na boční síti.

PLZ - ANT

Tak přeci jen Plzeň protrhává střelecký půst a dvojzápas začíná od začátku. Centr zleva našel na malém vápně hlavu Chorého, jenž zakončoval v těžké pozici. Za ním byl ovšem připravený Havel, který nasměroval svou hlavičku do brány a těsně před brankovou čarou doklepl balón do sítě MICHAEL KRMENČÍK.

PLZ - ANT

Trenér hostů na situaci reaguje střídáním. Rodrigues pouští do hry Lamkel Zého.

PLZ - ANT

Hlavní rozhodčí nastavuje v Plzni tři minuty a prodloužení už tak hlasitě klepe na dveře.

PLZ - ANT

V Plzni právě skončil druhý poločas výsledkem 1:1. Díky tomu fotbalový večer nekončí a a následovat bude prodloužení 2x 15 minut.

PLZ - ANT

V Plzni začalo první prodloužení.

PLZ - ANT

Plzeň navzdory vedoucí brance pokračuje v pálení šancí. Chorý skvěle podržel míč v pokutovém území, načež jej předložil Hrošovskému, jemuž ale střela nesedla a balón skončil mimo.

PLZ - ANT

Antverpy střídají. Hairemans má pro dnešek padla a do hry zasáhne místo něj Baby.

PLZ - ANT

To je něco neskutečného, co Plzeň dnes zazdí. Kayamba nádherným centrem z pravé strany oslovil Tomáše Chorého, jenž z malé vápna přehlavičkoval bránu Antverp.

PLZ - ANT

Plzeň nyní spálila další dvě megatutovky, o které se postarali Krmenčík s Kopicem. Akce ale pokračovala nákopem na Chorého, jenž sklepl balón na malý čtverec, odkud MICHAEL KRMENČÍK zblízka dopravil hlavou hrací předmět do sítě.

PLZ - ANT

Je až neuvěřitelné, kolik tutovek potřebují domácí na vstřelení gólu. Ten nicméně v 97. minutě přichází a Viktorka má nakročeno k postupu.

PLZ - ANT

Tak to je opravdu nevídané. Hostující Seck dostal během snad pěti vteřin dvě žluté karty za řeči, načež následoval kartónek červený. Antverpy tedy budou dohrávat o deseti.

PLZ - ANT

Následuje střídání Plzně, při kterém Krmenčík pouští do hry Mihálika. To vše ve 102. minutě.

PLZ - ANT

Skončilo první prodloužení mezi Plzní a Antverpami.

PLZ - ANT

Začalo druhé prodloužení.

PLZ - ANT

Ve zbytku zápasu nebude pokračovat De Sart, jenž je stažen ze hry na úkor Coopmana.

PLZ - ANT

Střídá také Pavel Vrba. Ten posílá na trávník Adama Hlouška, který jde namísto Joela Kayamby.

PLZ - ANT

Mihálik šel nyní do skluzu podrážkou napřed. Sudí tak ve 108. minutě ukazuje domácímu hráči žlutou kartu.

PLZ - ANT

Hosté se mocně tlačí za vyrovnáním a nyní budou rozehrávat další standardní situaci. Plzeň se však zatím velmi dobře brání.

PLZ - ANT

Tak jako bych to zakřikl! Centr z přímého kopu prošel až na zadní tyč, kde byl úplně volný DIEUMERCI MBOKANI, jenž uklidil míč do prázdné brány.

PLZ - ANT

Ve 113. minutě Plzeň střídá. Milan Havel přepustil post Radimu Řezníkovi.

PLZ - ANT

Lamkel Zé nyní odmítl odevzdat míč Plzni a strhla se menší potyčka. Po ní sudí udělil kartu Lamkel Zému a Hrošovskému.

PLZ - ANT

Za malou chvíli se nám rozběhne poslední minuta druhého prodloužení a akcie Plzně velmi rychle ubývají na hodnotě.

PLZ - ANT

Hlavní rozhodčí nastavuje v druhém prodloužení 2 minuty.

PLZ - ANT

Utkání mezi Plzní a Antverpami skončilo.

V Plzni je dobojováno a Viktora jen dovršila černý den českého fotbalu. Viktoriáni byli přitom dnes jednoznačně lepším týmem, který si vytvořil neskutečné množství gólových šancí. V základní hrací době dokázali alespoň jednu proměnit a Michael Krmenčík tak poslal duel do prodloužení.

V něm Plzeň pokračoval v zahazování tutovek, až do chvíle, kdy se podruhé prosadil Michael Krmenčík a zdálo se, že by přeci jen mohli domácí postoupit. Tato šance se navíc umocnila po hloupém vyloučení hostujícího Secka ve 101. minutě. Jenže Antverpy nic nezabalily a ve 112. minutě šokoval Doosan Arenu Dieumerci Mbokani, který vstřelil klíčový gól. Anverpy jdou tak i přes porážku 1:2 do další fáze EL.

Z mé strany je to vše. Přeji dobrou noc a u dalších online přenosů na shledanou.