reklama

Takhle se hraje v Evropě, chválí na ostrovech mladíky Sparty. Zato Celtic byl děsivý

Lukáš Juliš a Michal Sáček slaví gól v zápase Celtic Glasgow - Sparta PRaha Lukáš Juliš a Michal Sáček slaví gól v zápase Celtic Glasgow - Sparta PRaha autor: Reuters
Podle britského tisku je čtvrteční prohra fotbalistů Celtic Glasgow 1:4 v Evropské lize s pražskou Sparty neomluvitelná.

Letenští totiž kvůli rozsáhlé marodce nastoupili v Celtic Parku s výrazně oslabenou sestavou a bookmakeři je pasovali do role jasného outsidera zápasu. Celtic poprvé od roku 1990 prohrál tři domácí zápasy za sebou.

"Celtic utrpěl třetí po sobě jdoucí domácí porážku poprvé za 30 let, ve skupině H Evropské ligy proti pražské Spartě navíc předvedl ponižující kolaps," napsal server BBC Sport.

"Český tým dorazil do Skotska zdecimovaný zraněními a nemocemi. Zároveň postrádal zápasovou praxi, protože jejich domácí soutěž byla pozastavena," připomněl, že Sparta kvůli protikoronavirovým opatřením v Česku odehrála ligový zápas naposledy 3. října.

"Hattrick Lukáše Juliše a gól Ladislava Krejčího však Spartě zajistily zasloužené vítězství, naopak tým Neila Lennona (kouč Celtiku) klesl na dno. Třetí evropská prohra v Celtic Parku za sebou není jedinou signifikantní trojkou - Sparta totiž potřetí v historii po výhrách nad Airdrieonians a Heart of Midlothian dokázala zvítězit ve Skotsku," píše BBC.

Deník Daily Mail zkritizoval fotbalisty Celtiku za to, že je mladí hráči Sparty zcela předčili kondičně i důrazem. "Už postup Celtiku do Evropské ligy byl velice šťastný. Jakékoliv ambice na postup ze skupiny jsou však v troskách po děsivé domácí porážce se Spartou. Skotští šampioni zcela postrádali rychlost a důraz, mladíci ze Sparty jim ukázali, jak se má hrát v Evropě," uvedl Daily Mail.

"Lukáš Juliš hattrickem zařídil historickou výhru v Celtic Parku pro hostující tým, který měl být po vysokých prohrách s Lille a Milánem v krizi. A který oproti zápase v Miláně nasadil do sestavy sedm nových hráčů. Jenže Sparta byla i navzdory absenci zápasů v české lize jasně lepším týmem, což potvrdily i další její šance," doplnil Daily Mail.

Další britský deník The Sun vedle kritiky Celtiku vyzdvihl Julišovy schopnosti. "Naděje mizí po těžké porážce. Skvělý Lukáš Juliš mohl dát více než tři branky, kdyby měl více štěstí. David Moberg Karlsson byl neustále v pohybu a pomalí obránci Celtiku si s ním nevěděli rady. Čtvrtý gól od Ladislava Krejčího jen dovršil utrpení a zkázu tohoto špatného večera," píše The Sun na svém webu.

"Juliš se stal prvním útočníkem soupeře, který v Celtic Parku po hattricku Erica Blacka v roce 1983 vstřelil tři branky. Ani ten nejoptimističtější fanoušek Celtiku nemůže tvrdit, že si jeho tým zasloužil víc," doplnil The Sun.

Francouzi tepou Nice: Co chtějí dokázat, když prohrají s takovým českým týmem? Francouzi tepou Nice: Co chtějí dokázat, když prohrají s takovým českým týmem? Čtěte zde
reklama